Γενικά Αποσκευες..Τη γνώμη σας παρακαλώ...

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλημέρα. Θα ήθελα να μου πειτε τη γνωμη σας στο εξης... θα ταξιδεψω Χανια-Αθηνα την 1η Ιουνίου το απογευμα και Αθήνα- Μαιαμι 2 Ιουνίου 05.55. Το προβλημα μου ειναι τι θα κανω με τις βαλιτσες. Σκεφτόμουνα να τις τσεκαρω απο τα Χανια αλλά η Aegean μου ειπε να μην το κάνω γιατι υπαρχει κίνδυνος να χαθουν αφου θα μεινουν λεει όλη τη νυχτα στο αεροδρόμιο. Αν ταξιδευα μονη μου δεν θα με πειραζε αλλα με το μωρο θα ειναι κάπως. Τι με συμβουλευετε να κάνω??
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Βασικά θα μεινω στο Sofitel, δεν θελω να μεινω στο αεροδρομιο... Να κοιμηθω λιγες ωρες για να παλεψω το ταξιδι με την μικρη την επομενη μερα, η οποια ειναι πολυ ζωηρη.. ευχαριστω για τις συνδέσεις...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Άρα, αυτό που καταλαβαίνω είναι πως θα πάρεις ένα back pack για τη διανυκτέρευση αφού δεν θέλεις να κουβαλάς τις βαλίτσες στο ξενοδοχείο; Μόνο στη φύλαξη τότε...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δε γνωρίζω αν πρέπει ή όχι να τις τσεκάρεις. Σε περίπτωση όμως που χρειαστεί να τις παραλάβεις κοίτα και το porter service του ΑΙΑ: Baggage Services
και δες αν σε συμφέρει οικονομικά αυτό αντί για τη φύλαξη.
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Eπειδη το ενδιαμεσο σου ειναι η Αθηνα, παρε μια χειραποσκευη μεχρι 10 κιλα για τα πραγματα που θα χρειαστεις την νυχτα. Τα ακρως απαραιτητα. Εγω ετσι εκανα στην Πραγα που ηταν το ενδιαμεσο μου για Αννοβερο. Οι βαλιτσες εμειναν στο αεροδρομιο.

Να ξερεις οτι default θεωρια των εταιρειων ειναι οτι οι βαλιτσες μενουν στο αεροδρομιο, στο ενδιαμεσο.

Τωρα αν εσυ την θες οπωσδηποτε πας με το μικρο το χαρτακι απο το εισητηριο και την ζητας. Αν το κανεις πρεπει να ξανακανεις check in την επομενη μερα πριν την πτηση σου.

Καλα να περασεις και να εχεις ενα καλο ταξιδι.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ναι θα έχω μονο την τσαντα που θα κραταω στο αεροπλανο. Δεν ηξερα για τις υπηρεσίες φύλαξης με βοήθησες πολυ!

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Pastelidis γιατι όμως μου ειπαν απο την Aegean να μην τις αφησω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.059
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom