Αχ τι μας περιμενει το καλοκαιρι...

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
[FONT=Georgia,Arial]Ακριβαίνουν τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια
[FONT=Georgia,Arial]
Όσοι πολίτες προτιμούν να ταξιδεύουν με πλοία αναμένεται από τον ερχόμενο μήνα να βάλουν βαθύτερα το χέρι στην τσέπη για τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια, καθώς έρχονται νέες αυξήσεις στις ήδη "αλμυρές" τιμές των εισιτηρίων των πλοίων.​
Από τον ερχόμενο μήνα, τα εισιτήρια των πλοίων θα κοστίζουν έως και 10% ακριβότερα, ενώ δεν αποκλείεται και νέο "χαράτσι", ύψους ακόμη 10%, τον Ιούνιο.
Έτσι, υπολογίζεται ότι μία τετραμελής οικογένεια, χρειάζεται μέχρι και 700 ευρώ μόνο για τα εισιτήρια για κάποιους μακρινούς προορισμούς, ενώ η σύγκριση των τιμών της τελευταία τετραετίας δείχνει αλματώδη άνοδο μέχρι και 37%.

πηγη:in2life.gr
:(:(:(:(


 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γιατι στενοχωριεσαι Βαρσα μου,θα πας σε κανα νησακι φετος?:haha:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
ε, αμα δεν εχει εξω, θα εχει σιγουρα μεσα... και θελω να παω και στην κρητη...:roll:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ελα μαζι μου Βαρσα που θα παω Ρεθυμνο στον γαμο της εξαδελφης μου!! αν και μαλλον θα στειλω το αυτοκινητο με το αισχρο πλοιο και θα παμε με το αεροπλανο!!:roll:
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
ετσι μπραβο παιδια ελατε στην κρητη και γω απο ρεθυμνο ειμαι!

μια πιθανη εξηγηση για αυτες τις αυξησεις -περα απο τη γνωστη καραμελα των καυσιμων- ειναι οτι ο ομιλος βαρδινογιαννη πρωτα αγορασε το αντιπαλο δεος του στα δρομολογια της κρητης, τις μινωϊκες γραμμες και υστερα ακολουθησε και η αγορα των hellenic seaways. το αποτελεσμα εινα το αιγαιο και το ιονιο να ειναι μονοπωλεια μιας εταιρειας, με μονη εξαιρεση τα superfast-bluestar. τα πλοια του αγουδημου τυπου δημητρουλα-βοηθα-παναγια-να-φτασουμε δεν τα υπολογιζω καν.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
αυτο το -βοηθα παναγια- τι προορισμους πιανει???:haha::haha::haha::haha:
 
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Honk Kong
Ταξίδι-Όνειρο
Maurikios
Τί μας περιμένει το καλοκαίρι ρωτας ή τι μας περιμένει τώρα το Πάσχα!

Εχεις δει καθόλου τα αεροπορικά εισιτήρια; Θελω να κατέβω απο Γερμανία στην Αθήνα για Πάσχα και ειλικρινά το σκέφτομαι αν αξίζει!:mad:

Για 2.30 ώρες ταξίδι πρέπει να πληρώσω 380 ευρώ. Δεν πάω καλύτερα στο Χονγκ Κονγκ!:xalara::xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom