ΗΠΑ Καναδάς Βανκούβερ με ενδιάμεση στάση Seattle

Salvation

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Καλημέρα,

Το καλοκαίρι πρόκειται να ταξιδέψω στο Βανκούβερ για ένα συνέδριο. Έχω κάνει κράτηση με τη Lufthansa η οποία πάει αρχικα Φρακφούρτη και μετα Seattle και μετά απο εκεί Βανκούβερ. Η ερώτηση μου είναι, χρειάζεται να έχω κάποιο χαρτι για το Seattle; Επιπλέον τις αποσκευές μου θα τις παραλάβω στο Βανκούβερ ή και στις ενδιάμεσες πτήσεις;
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Θα χρειαστεί να έχεις ηλεκτρονική εξουσιοδότηση (ESTA) ή βίζα για να κάνεις transfer στις ΗΠΑ.
 

Salvation

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά ίσως θα έπρεπε να αποφύγω τις ΗΠΑ, αλλά υπολόγιζα ότι δεν θα χρειάζεται ESTA. Όσον αφορα το διαβατήριο, έγω το έβγαλα το 2009. Θα είμαι καλυμμένος γιατι βλέπω ζητάνε διαβατήρια με τσιπ. Εμένα έχει;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα,

Το καλοκαίρι πρόκειται να ταξιδέψω στο Βανκούβερ για ένα συνέδριο. Έχω κάνει κράτηση με τη Lufthansa η οποία πάει αρχικα Φρακφούρτη και μετα Seattle και μετά απο εκεί Βανκούβερ. Η ερώτηση μου είναι, χρειάζεται να έχω κάποιο χαρτι για το Seattle; Επιπλέον τις αποσκευές μου θα τις παραλάβω στο Βανκούβερ ή και στις ενδιάμεσες πτήσεις;
Δεν υπάρχει τέτοια πτήση με στάση στο Seattle - λογικά το SEA-YVR είναι πτήση της Air Canada (codeshare με τη Lufthansa). Επομένως είναι άλλη πτήση, με άλλο αεροσκάφος κλπ (οπότε φυσικά πρέπει να περάσετε όλη τη διαδικασία immigration στο Seattle)...
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά ίσως θα έπρεπε να αποφύγω τις ΗΠΑ, αλλά υπολόγιζα ότι δεν θα χρειάζεται ESTA. Όσον αφορα το διαβατήριο, έγω το έβγαλα το 2009. Θα είμαι καλυμμένος γιατι βλέπω ζητάνε διαβατήρια με τσιπ. Εμένα έχει;
Έχει........
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom