Ισπανία Βαρκελώνη ή Μαγιόρκα ?????

lakis00

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα, σχεδιάζω να πάω με την κοπέλα μου τον Αύγουστο διακοπές στην Ισπανία.
Είμαστε μεταξύ Βαρκελώνης και Μαγιόρκας τι μας προτείνετε? :roll::roll:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Καλησπέρα, σχεδιάζω να πάω με την κοπέλα μου τον Αύγουστο διακοπές στην Ισπανία.
Είμαστε μεταξύ Βαρκελώνης και Μαγιόρκας τι μας προτείνετε? :roll::roll:
:welcome:πρωτα πρωτα. Δεν εχω παει σε κανενα απο τα δύο, αλλα το εχω ψαξει λιγο, και στην Βαρκελωνη θα δεις πολλα πραγματα, (οταν μπει η Ευαγγελια θα σου δωσει αναφορα, γιατι μολις γυρισε απο εκει...εχε λιγο υπομονη ;)), οσο για την μαγιορκα ειναι πιο relax ταξιδι...
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
βαρκελωνη και μαγιορκα αν εχεισ πολλες μερες συνδιασε το..............
εχω παει μονο βαρκελωνη που ειναι απιστευτααααααααααα
αλλα μαγιορκα απο φιλουσ και γνωστουσ για 2 μερουλεσ ειναι τελεια....
αν εχεισ λιγεσ μερεσ φυσικα βαρκελωνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

lakis00

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Αν τελικά πάμε σε μια από τις 2 θα επιλέξουμε Βαρκελώνη, μάλλον όμως θα συνδυάσουμε και τις 2 πόλεις, τέσσερις νύχτες σε κάθε μια + μια μέρα Βαρκελώνη την μέρα επιστροφή μας στην Ελλάδα.
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας.
 

duckface

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Καλησπέρα, σχεδιάζω να πάω με την κοπέλα μου τον Αύγουστο διακοπές στην Ισπανία.
Είμαστε μεταξύ Βαρκελώνης και Μαγιόρκας τι μας προτείνετε? :roll::roll:
Εξαρτάται τί θέλετε...τί είδους ζευγάρι είστε..πόσο καιρό μαζί είστε.. κτλ κτλ
Γιατί όλα αυτά παίζουν το ρόλο τους..
Για παράδειγμα, αν είστε στα πολλά μέλια τότε η chill out - εξωτική μαγιόρκα είναι ό,τι πρέπει΄, καθώς δεν απαιτεί χρόνο για να τρέχετε στα μουσεία κτλ κτλ, αλλά πολύ χρόνο για "αραλίκι" κ 2 know us better..:) Εξάλλου ποια γυναίκα δε θέλει να διατηρήσει το μαύρισμά της μες το κατακαλόκαιρο του Αυγούστου..????????????????εεεε???
Από την άλλη, η Βαρκελώνη είναι μια υπέροχη πόλη με ωραία αρχιτεκτονική, που χρόνο να έχεις να επισκέπτεσαι αξιοθέατα και δημιουργίες του Gaudi.
Πόλη που απετεί περπάτημα και γυμνασμένες γαμπούλες για τα σκαλοπάτια της Sagrada..
Η Barceloneta προσφέρεται για πάσης φύσεως θαλασσινά και tanning αλλά λίγο πιο παρεϊστικη φάση..
Η πολυμορφία και το οξύμορο της La Ramblas με πολλές εικόνες και αντιφάσης κατά μήκος του δρόμου..παραπέμπει σε πιο reggae -rebel καταστάσεις.. Όμως αξίζει να τη γευτείς!
Τον Αύγουστο νομίζω έχει και τοπική εορτή με fiesta στους δρόμους και στις παραλίες!!
Πες ημερομηνίες για να το επιβεβαιώσω και να σου στείλω πληροφορίες.

U Choose!

;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom