Αυστρία Γερμανία Βαυαρικές & Αυστριακές Άλπεις, Μόναχο

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Εγγραφές καλέ Κύριε γίνονται?
 

Phanton

Member
Μηνύματα
77
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Χαίρετε και καλώς σας βρήκα. Καλή η Βοστώνη αλλά οι -20 βαθμοί της (με real feeling -29) δεν είναι και το καλύτερο... Πάντως είχε και μέρες με απίστευτο ήλιο και βουνά χιόνι ! Έκανα και σκι...μέσα στην πόλη ! Περιμένω να ξεπαγώσουν τα δάχτυλα μου και θα αρχίσω να γράφω. Άσε που πρέπει να τελειώσουν οι " Περιπέτειες στην απίστευτη Ινδία" γιατί αλλιώς ποιος θα διαβάσει την "ταπεινή Βαυαρία" ??
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Kαλώς ήρθες! Αναμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια από την όμορφη ιστορία σου!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Χιονάνθρωπε με το μαλακό μη μας λιώσεις ακόμα δεν αρχίσαμε:haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως τον .
Πολυ κρυο βρε παιδακι μου.....δυσκολος χειμωνας και περσι και φετος για Αμερικη.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Τελικά τι γίνεται μ΄αυτή την ιστορία;
Τελείωσε; Γνωρίζει κανείς;
 

Phanton

Member
Μηνύματα
77
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Τελικά τι γίνεται μ΄αυτή την ιστορία;
Τελείωσε; Γνωρίζει κανείς;
Αγαπητέ chris7,
η ιστορία δεν τελείωσε... Διεκόπη η συγγραφή της... αιφνιδίως.
Ενα παιχνίδι αναμνησεων ηταν με την κορη μου.
Το ταξιδι εγινε το 2009 με την τοτε τριχρονη κορη μου, και η συγγραφη αρχισε το 2011 που ηταν πεντε ετών. Βλεπαμε φωτογραφιες και μου υπαγορευε....
Ξαφνικά ομως "χρειαστηκε" (γιατι αραγε ;) να μεταναστευσουμε στο εξωτερικό. Ζουμε σχεδον δυο χρονια στην Ελβετία, σε ενα περιβαλλον ομοιο με αυτο που περιγραφω και στις δυο ιστοριες μας.
Αυτο που συνεβει στην επταχρονη πλεον "μικρή" είναι οτι εχει μπερδεψει τις εικονες εκείνων των διακοπών με την καθημερινοτητα της και βλεποντας εκεινες της φωτογραφιες δεν εχει τη διαθεση να περιγραψει κατι που της φαινεται σαν το προηγουμενο Σαββατοκυριακο της.
Αν καποιο μελος θελει πληροφοριες για τη "Βιεννη με ενα πενταχρονο" μετα χαράς να απαντησω.
Καποια στιγμη βεβαια πρεπει να γραψουμε κι εναν επιλογο...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Ελπίζω να επιστρέψεις στο φόρουμ με πληροφορίες και εικόνες απο την Ελβετία και τη ζωή εκεί.
Πολλούς χαιρετισμούς!!!!
 

binio_panp

Member
Μηνύματα
64
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Υπέροχη ιστορία ίσως από τις καλύτερες που έχω διαβάσει εδώ.Μπράβο σας και σας εύχομαι πάντα να κάνετε τέτοια όμορφα ταξίδια.Εμείς κάθε χρόνο "δραπετεύουμε" 4 με 5 μέρες για κάποιον Ευρωπαϊκό προορισμό αλλά μόνοι μας χωρίς τις δίδυμες κόρες μας.!Το να ταξιδέψουμε μαζί τους σε αυτή την ηλικία (3,5 χρονών)μας φαίνεται "βουνό".Όταν όμως φτάνουμε στον προορισμό μας και βλέπουμε μπροστά μας να βολτάρουν πιτσιρικάδες με τις οικογένειες τους, την ίδια στιγμή έχουμε μετανοιώσει που ταξιδέψαμε για άλλη μια φορά χωρίς τα παιδιά μας!!Ταξιδεύουμε συνήθως Δεκέμβριο ένα μήνα με πολύ κρύο και σκέφτομαι "που θα τις πάμε τώρα?,εμείς θα θέλουμε να είμαστε συνέχεια έξω κάνει κρύο",δικαιολογίες μάλλον ¨τύπου". Στη Βιέννη το 2009 το Δεκέμβριο θυμάμαι είχε απίστευτο κρύο και βροχή παρόλα αυτά υπήρχαν μωρά και όχι παιδιά στα καρότσια τους και απολάμβαναν αυτή την πολύ όμορφη πρωτεύουσα χωρίς πρόβλημα, αναρωτιέμαι "μόνο τα δικά μας παιδιά είναι συνέχεια άρρωστα?" Εύχομαι κάποια στιγμή να ταξιδέψουμε και εμείς όλοι μαζί!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.772
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom