Γενικά Βοήθεια για Καλοκαιρινές Διακοπές

alexpanpo1234

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους,
ενδιαφέρομαι το καλοκαίρι να πάω για 7 εως 10 μέρες διακοπές με την κοπέλα μου στα Ελληνικά μας νησιά. Η τελευταία μου εμπειρία ήταν πριν 2 χρόνια στην Σύρο σε ενα εκπληκτικό νησί. Αυτό που μου έκανε τεράστια εντύπωση (και ακριβώς αυτό ειναι που θέλω και να σας ρωτήσω) ειναι πως ειχε τέλειο μεταφορικό σύστημα με λεωφορεία του ΚΤΕΛ μέσα στο νησί με αρκετά συχνά δρομολόγια ολη την μέρα και ετσι μπορεσα και απολαυσα ολες τις παραλίες (σχεδόν όλες) με μόλις 1 ευρω ανα διαδρομη!
Θα ήθελα λοιπόν κάποιο νησί όπου υπάρχει κατι παρόμοιο διοτι δεν υπαρχει δυνατοτητα για ενοικιαση αυτοκινητου. Επίσης το νησί αυτο να μην ειναι κοσμοπολιτικο να ενδεικνυτε για ηρεμες και χαλαρες διακοπες για ενα ζευγαρι. Μερικά που εχω σκεφτεί ειναι : Σκόπελος, Κυθνος, Κεα(Τζια), Δονουσα, Φολεγανδρος, Σκύρος, Ιθάκη.
Ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Επαυξανω ...Σιφνο και Σκοπελο εχω παει χωρις μεταφορικο και εξυπηρετηθηκα αρκετα απο τα μεσα.
Και στην Σκοπελο υπαρχουν και αρκετα βαρκακια που σε πανε σε οσες παραλιες δεν πανε τα λεωφορεια.
 

alexpanpo1234

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Στη σίφνο υπάρχει καλό μεταφορικό σύστημα? Δρομολόγια με λεωφορειακια για παραλιες ?

Επαυξανω ...Σιφνο και Σκοπελο εχω παει χωρις μεταφορικο και εξυπηρετηθηκα αρκετα απο τα μεσα.
Και στην Σκοπελο υπαρχουν και αρκετα βαρκακια που σε πανε σε οσες παραλιες δεν πανε τα λεωφορεια.
δεν μπορώ να βρω καποιο καλο site να εχει πληροφοριες για σκοπελο για δρομολογια μεσα στο νησι.... γ αυτο ρωταω!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.624
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Η Αμοργός είναι πανέμορφο νησί (κοντά στα γούστα σας αν κρίνω από άλλες επιλογές σας) και από όσο θυμάμαι είχε συμπαθητικό δίκτυο ΚΤΕΛ (πάνε όμως αρκετά χρόνια από τότε που την επισκέφτηκα). Πολλές παραλίες είναι προσβάσιμες και με καραβάκι!
 

alexpanpo1234

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Η Αμοργός είναι πανέμορφο νησί (κοντά στα γούστα σας αν κρίνω από άλλες επιλογές σας) και από όσο θυμάμαι είχε συμπαθητικό δίκτυο ΚΤΕΛ (πάνε όμως αρκετά χρόνια από τότε που την επισκέφτηκα). Πολλές παραλίες είναι προσβάσιμες και με καραβάκι!
τελικά κλεινουμε προς σκοπελο. εχει φοβερεσ τιμες ( 25 ευρω η βραδια το δικλινο σε ξενοδοχειο με πρωινο) και πολυ καλη συγκοινωνια! ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.379
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom