Θάσος Θάσος

Georgia99.

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, τέτοιες μέρες που είναι, ψαχουλεύω που μπορώ να πάω να περάσω δυο-τρεις μερούλες ήσυχα και ωραια. Διάβασα αρκετά για την Θάσο, δεν έχω ξαναπάει και θέλω βοήθεια, σε ποια περιοχή είναι καλύτερα να μείνω; Που μπορώ να φάω, ποιες θάλασσες να επισκεφτώ; Δεν αναζητώ τη πολυκοσμία αλλά δεν θα ήθελα και ερημιά.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.159
Likes
5.041
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Καλησπέρα, τέτοιες μέρες που είναι, ψαχουλεύω που μπορώ να πάω να περάσω δυο-τρεις μερούλες ήσυχα και ωραια. Διάβασα αρκετά για την Θάσο, δεν έχω ξαναπάει και θέλω βοήθεια, σε ποια περιοχή είναι καλύτερα να μείνω; Που μπορώ να φάω, ποιες θάλασσες να επισκεφτώ; Δεν αναζητώ τη πολυκοσμία αλλά δεν θα ήθελα και ερημιά.
Δεν ειναι λιγο νωρις απο τωρα να σκεφτεσαι για το 2021 ; :playball:
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Καλησπέρα, τέτοιες μέρες που είναι, ψαχουλεύω που μπορώ να πάω να περάσω δυο-τρεις μερούλες ήσυχα και ωραια. Διάβασα αρκετά για την Θάσο, δεν έχω ξαναπάει και θέλω βοήθεια, σε ποια περιοχή είναι καλύτερα να μείνω; Που μπορώ να φάω, ποιες θάλασσες να επισκεφτώ; Δεν αναζητώ τη πολυκοσμία αλλά δεν θα ήθελα και ερημιά.
Κι εμείς απο βόρεια Ελλάδα έχουμε επισκεφτεί πολλές φορές τη Θάσο και τη σκεφτόμαστε και φέτος αν όλα πάνε καλά.προ παιδιου μέναμε Λιμένα στην πρωτεύουσα δηλαδή,να σου πω όμως η Χρυσή αμμουδιά έχει απίστευτη παραλία νερό ωραίο γαλαζοπρασινο μέχρι τον αστράγαλο περπατάς αρκετή ώρα για να κολυμπήσεις νορμάλ σαν ενήλικας.αλλα για παιδί είναι ο,τι πρεπει οποτε πλέον προτιμώ εκείνη την περιοχή.ησυχα με ταβερνάκια και σούπερ μάρκετ,έχει και τρενακι και η απόσταση από Λιμένα γύρω στο τέταρτο απλά έχει αρκετές στροφές.αξιζει να επισκεφτείς και πολλά άλλα σημεία.αν ψάξεις εδώ μέσα στην κατηγορία Θάσος γράφει αναλυτικά κάποια άλλη θεματοθετρια για παραλίες φαγητό κτλ.ειναι ήσυχο νησί μην περιμένεις κλαμπ και φασαρία.εγω δηλαδή την προτιμώ περισσότερο τώρα με το παιδί.ευχομαι να πάνε όλα καλά και να καταφέρουμε όλοι με υγεία να πάμε διακοπές!
 

kikikam

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Καλησπέρα σας😊. Θα παω με το αγόρι μου για 5 μέρες στην Θάσο. Βλέπουμε ότι έχει πολύ ωραίες παραλίες και οργανωμένες ταυτόχρονα. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε
που είναι καλύτερα να μείνουμε στην Θάσο? Ωστόσο θα έχουμε και μεταφορικό. Ευχαριστώ πολυ
 

EviTan

Member
Μηνύματα
423
Likes
2.879
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Νομίζω ότι ήδη έχεις πάρει μια ιδέα από όσα έχουν γραφτεί. Θα μείνεις σε δωμάτιο των ή κάμπινγκ;
 

kikikam

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Νομίζω ότι ήδη έχεις πάρει μια ιδέα από όσα έχουν γραφτεί. Θα μείνεις σε δωμάτιο των ή κάμπινγκ;
Για δωμάτιο σκεφτόμαστε και Να εχει και κάποιο μπαλκόνακι.😊 Απλά θα ήθελα να μου πειτε αν οι αποστάσεις είναι μεγάλες και σε ποια περιοχή θα μου προτείνατε για να μείνουμε. Ευχαριστώ πολυ
 
Last edited:

EviTan

Member
Μηνύματα
423
Likes
2.879
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Εγω πριν απο ενα μηνα περιπου, ειχα μεινει στην Σκαλα Ποταμιας, που ειναι ουσιαστικα η ιδια μεγαλη παραλία με την Χρυση Αμμουδια. Φθηνα δωματια και σχεδον ολα με ωραια θεα(συγκεκριμενα ειχα μεινει στο Ξενοδοχειο Βεργινα, πολυ ευγενικοι ανθρωποι,καθαρα δωματια, και μπαλκονακι ανετο).
Πριν 10-12 χρόνια που πηγαινα συχνα, εμενα στο καμπινγκ στον Ποτό, βολικο μερος για εξορμησεις, αλλά η Χρυση Αμμουδια ειναι πιο κοντα σε καποια ωραια χωριά και λίγο πιο ιδιαιτερες παραλιες, εφοσον εχετε και αμαξι.
 

kikikam

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Εγω πριν απο ενα μηνα περιπου, ειχα μεινει στην Σκαλα Ποταμιας, που ειναι ουσιαστικα η ιδια μεγαλη παραλία με την Χρυση Αμμουδια. Φθηνα δωματια και σχεδον ολα με ωραια θεα(συγκεκριμενα ειχα μεινει στο Ξενοδοχειο Βεργινα, πολυ ευγενικοι ανθρωποι,καθαρα δωματια, και μπαλκονακι ανετο).
Πριν 10-12 χρόνια που πηγαινα συχνα, εμενα στο καμπινγκ στον Ποτό, βολικο μερος για εξορμησεις, αλλά η Χρυση Αμμουδια ειναι πιο κοντα σε καποια ωραια χωριά και λίγο πιο ιδιαιτερες παραλιες, εφοσον εχετε και αμαξι.
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Θα τα κοιτάξουμε μέσα στις επόμενες μέρες ξανά και θα καταλήξουμε 😀
 

Anastasia_maim

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαίρεται. Αποφασίσαμε φέτος να επισκεφτούμε τη Θάσο με το αγόρι μου ,τέλος Σεπτεμβρίου και χωρίς αμάξι. Που θα άξιζε να μείνουμε έτσι ώστε να μπορούμε να επισκεφτούμε κάποιες παραλίες με τη συγκοινωνία και επίσης τι θα μας προτείνατε να κάνουμε-δούμε στο νησί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom