Άγιος Δομήνικος Βοηθεια για πουντα κανα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Να υποθεσω οτι απο Σαμανα υπαρχει λεωφορειο για λας τερενας η μονο ταξι?Επισης τα δρομολογια ειναι σχετικα συχνα η εχει πχ 3-4 την ημερα απο πουντα κανα για Sabana de la Mar?
Στη Σαμανα τάουν υπαρχουν και ταξι και λεωφορεια και γκουα-γκουα για μετακινησεις προς Λας Τερρενας , Λας Γαλερας , Σαντζες κλπ..
Απο πουντα κανα για Sabana de la Mar δρομολογια καθημερινα υπαρχουν , οπως υπαρχουν και γκουα-γκουα για τη διαδρομη , αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπαινεις σε ενα λεωφορειο και εφτασες , ειναι λιγο πιο περιπετειωδες...Αλλαζεις λεωφορεια σε καθε σημειο που φτανεις :roll: δηλαδη: Punta Cana - Higuey , Higuey - Hato Major , Hato Major - Sabana de la Mar. Απο 1 ωριτσα και κατι το καθε ποδι.
Αν θελεις να το δυσκολεψεις κι αλλο παρε γκουα-γκουα για την καθε διαδρομη. Αν θελεις να το κανεις πιο ευκολο παρε ενα ταξι για το λιμανακι απευθειας. Να σημειωθει οτι αν χασεις το φερυ , πας για την επομενη μερα και δεν υπαρχει τιποτα στη Sabana de la Mar για διαμονη. Τσεκαρισε ποτε φευγει το τελευταιο φερυ (νομιζω 3 το μεσημερι) και ξεκινα νωρις!
 

ELENH1974

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
punta cana
Ονειρεμένο Ταξίδι
νεα υορκη
Το ξενοδοχειο μου απεχει 20Κm απο αεροδρομιο.Δεν παρεχει δωρεαν μεταφορα.Απ' οτι καταλαβαινω ομως θα βρω ευκολα ταξι .και δεν θα χρειαστει να περιμενω μετα απο το πολυωρο ταξιδι.Επειδη ειμαι καινουρια, επιτρεπεται να λεω το ονομα του ξενοδοχειου?Eυχαριστω θερμα για τισ πληροφοριες.!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
και βέβαια επιτρέπεται να λέμε ονόματα,η δυσφήμηση απαγορεύεται.
 

ELENH1974

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
punta cana
Ονειρεμένο Ταξίδι
νεα υορκη
Ευχαριστω ξανα.Το χοτελ ειναι barcelo bavaro deluxe.Mηπως εχει μεινει κανεις εκει για περαιτερω πληροφοριες?
 

ELENH1974

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
punta cana
Ονειρεμένο Ταξίδι
νεα υορκη
Το χοτελ μου ειναι το barcelo bavaro deluxe.Μηπως εχει παει κανεις εκει για περαιτερω πληροφοριες?Εντωμεταξυ εστειλα και ενα email στο χοτελ για δωρεαν μεταφορα και περιμενω απαντηση
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Το χοτελ μου ειναι το barcelo bavaro deluxe.Μηπως εχει παει κανεις εκει για περαιτερω πληροφοριες?
Υπαρχει σαιτ για τα AI του νησιου , με κριτικες , φωτος , βαθμολογια του ριζορτ και πληροφοριες απο προηγουμενους διαμενοντες εδω: Barcelo Bavaro Palace Deluxe Reviews - Hotels - Barcelo Bavaro Palace Deluxe, Bavaro Beach, Dominican Republic
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.800
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom