Βοηθεια!!!ψαχνω να βρω που ειναι στην Ελλαδα το βουνο Πυρρα!!!

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Γεια σας,
Ψαχνω στο Ίντερνετ εδω και αρκετές μερες να βρω που βρίσκεται ένα βουνο που ονομάζεται Πυρρα ή τουλάχιστον ετσι ονομαζόταν κατα τη διάρκεια του Β Παγκόσμιου Πολέμου , και δεν νομίζω να έχει αλλάξει όνομα!!
Εχω βρει μόνο ότι κάποιες κορυφές στον Παρνασσο ίσως ονομάζονται ετσι αλλα παλι δεν είμαι σίγουρη!! Μπορει κάποιος να με βοηθήσει;

Sent from my iPad using Travel stories
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλα το χωριό Πυρρα το ξέρω κι εγω ...ομως ψαχνω το βουνο Πυρρα και δεν νομίζω ότι ειναι αυτο που λες!!

Sent from my iPad using Travel stories
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Η Οίτη ύψους 2.152μ. είναι ένα από τα ωραιότερα Ελληνικά βουνά, με θαυμάσια απέραντα ελατοδάση. Στα γυμνά μέρη σχηματίζονται όμορφα λιβάδια γεμάτα σπάνια αγριολούλουδα.
Σε μια από τις κορφές του βουνού, που λέγεται Πυρά, τέλειωσε με τραγικό τρόπο τη ζωή του ο μυθικός ήρωας Ηρακλής..

Οίτη | Καταφύγιο Οίτη
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
elenara88 said:
Η Οίτη ύψους 2.152μ. είναι ένα από τα ωραιότερα Ελληνικά βουνά, με θαυμάσια απέραντα ελατοδάση. Στα γυμνά μέρη σχηματίζονται όμορφα λιβάδια γεμάτα σπάνια αγριολούλουδα.
Σε μια από τις κορφές του βουνού, που λέγεται Πυρά, τέλειωσε με τραγικό τρόπο τη ζωή του ο μυθικός ήρωας Ηρακλής..

Οίτη | Καταφύγιο Οίτη
Ευχαριστώ πολυ!!!μαλλον αυτο θα ειναι !!!...

Sent from my iPad using Travel stories
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom