Βόρεια Εύβοια

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καλησπέρα. Κλείσαμε τέσσερις μέρες στα λουτρά Αιδηψού για ξεκούραση και να δούμε και 2-3 όμορφα πράγματα. Σίγουρα μία μέρα θα πάμε στη Λίμνη και ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να επισκεφτούμε και τις Ροβιές. Επίσης προς Γιάλτρα να πάμε; Ουσιαστικά επειδή αύριο θα ταξιδεύουμε από Μακεδονία προς Αιδηψό μάλλον δεν θα κάνουμε κάποια περιήγηση εκτός αν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον στο δρόμο μας. Θα προσπαθήσω να διαβάσω και τις σελίδες του παρόντος θέματος αν και δεν ξέρω αν θα προλάβω.
Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά.
Να πάτε κ προς Γιαλτρα και προς Λιχαδα/Άγιο Γεώργιο! Και ωραία φύση έχουν ακόμα και συμπαθεστατες παραλίες. Το χωριό της Λιχαδας μάλιστα έχει κ ωραία θέα και κάποια γραφικότητα. Τις Ροβιες προσωπικά τις είχα βρει 'έτσι κ έτσι'. Εάν θέλεις πήγαινε προς Αγία Άννα, Βασιλικά, και πέριξ. Οπωσδήποτε δεν είναι από το 2021 και μετά η περιοχή οπως ήταν κάποτε, αλλά πιστεύω ότι μόνο χαρά θα δώσετε στον κόσμο της περιοχής
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Ευχαριστώ πολύ. Δεν ξέρω αν θα βγούμε και από την πλευρά του Αιγαίου γιατί πιο πολύ πάμε για ξεκούραση και εξαρτάται και τι θα θέλουν όλοι. Για Ωρεούς και Πευκί για βόλτα; Βλέπω έχει πολλά μέρη και δεν ξέρουμε προς τα πού να πρωτοπάμε. Ουσιαστικά πάμε για μια αναγνωριστική ματιά και - καλά να είμαστε, του χρόνου να το εξερευνήσουμε σε βάθος.
Τα Λουτρά Αιδηψού πώς είναι; Να υποθέσω ότι έχει κίνηση, περαντζάδα το βράδυ και επιλογές για ποτό και φαγητό. Διαβάζω ότι τα τελευταία χρόνια μαζεύει και πιο νέο κόσμο και έτσι αποφασίσαμε να κλείσουμε εκεί.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ευχαριστώ πολύ. Δεν ξέρω αν θα βγούμε και από την πλευρά του Αιγαίου γιατί πιο πολύ πάμε για ξεκούραση και εξαρτάται και τι θα θέλουν όλοι. Για Ωρεούς και Πευκί για βόλτα; Βλέπω έχει πολλά μέρη και δεν ξέρουμε προς τα πού να πρωτοπάμε. Ουσιαστικά πάμε για μια αναγνωριστική ματιά και - καλά να είμαστε, του χρόνου να το εξερευνήσουμε σε βάθος.
Τα Λουτρά Αιδηψού πώς είναι; Να υποθέσω ότι έχει κίνηση, περαντζάδα το βράδυ και επιλογές για ποτό και φαγητό. Διαβάζω ότι τα τελευταία χρόνια μαζεύει και πιο νέο κόσμο και έτσι αποφασίσαμε να κλείσουμε εκεί.
Μια χαρά είναι τα Λουτρα της Αιδηψού. Και ζωντάνια έχουν και κίνηση με αρκετές επιλογές για φαγητό, καφέ ή ποτό. Ωρεους δεν έχω πάει, αλλά το Πευκι προσωπικά ψιλοαδιαφορο το βρήκα, αν και έχει καλή αμμουδερή παραλια.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Μια χαρά είναι τα Λουτρα της Αιδηψού. Και ζωντάνια έχουν και κίνηση με αρκετές επιλογές για φαγητό, καφέ ή ποτό. Ωρεους δεν έχω πάει, αλλά το Πευκι προσωπικά ψιλοαδιαφορο το βρήκα, αν και έχει καλή αμμουδερή παραλια.
Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ. Τέταρτη μας μέρα σήμερα στα λουτρά Αιδηψού και πραγματικά είναι αρκετά καλά αν και αρχίζει να πέφτει ο κόσμος λόγω του ότι τελειώνει η σεζόν. Μία χαρά είναι για βράδυ για να κάνεις τις βόλτες σου να φας να πιεις γενικά να περάσεις χαλαρά τις μέρες σου. Πήγαμε προς Λίμνη προχθές και μας άρεσε πολύ. Εχθές πήγαμε παραλία Γιάλτρων, στον Άγιο Γεώργιο Λιχάδας και φτάσαμε μέχρι τον Κάβο. Γενικά ήσυχη φάση και ειδικά η παραλία στον Κάβο είναι σχεδόν 2 χιλιόμετρα. Αρκετά καλά ήταν.
Όσο για σήμερα επειδή ήμασταν σχετικά κουρασμένη είπαμε να μείνουμε εδώ πέρα χωρίς να μετακινηθούμε χαλαρά μπανάκι να δούμε και την εθνική στο μπάσκετ με τη Νέα Ζηλανδία και το βραδάκι ένα χαλαρό ποτάκι μιας και αύριο φεύγουμε. Πευκί και Ωρεούς μάλλον θα τα αφήσουμε για επόμενη μας εξόρμηση.
Ευχαριστώ πολύ όλους που μας βοήθησαν ώστε να πάρουμε ακριβείς πληροφορίες για το πού να κινηθούμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom