Γαμήλιο Αφρική

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Καλημέρα παιδιά! Καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις πληροφορίες που αντλώ τα τελευταία χρόνια για ταξίδια μου! Η βοήθειά σας είναι πάντοτε πολύτιμη. Στο ψητό τώρα... Τέλη Σεπτέμβρη με αρχές Οκτώβρη κανονίζουμε το ετήσιο μεγάλο ταξίδι μας το οποίο φέτος τυγχάνει να είναι και το γαμήλιο! Η διάρκεια υπολογίζεται στις 2 εβδομάδες και το μπάτζετ γενικά δεν μας περιορίζει. Προορισμοί έπεσαν αρκετοί στο τραπέζι.. Κένυα, Αιθιοπία, Ναμίμπια κτλ.. η μπίλια ωστόσο φαίνεται να έχει κάτσει στην Μποτσουάνα με ολίγο από Ζάμπια. Το πρόχειρο πλάνο μου λέει να πετάξουμε για Μποτσουάνα όπου αφού θα περάσουμε τα 2/3 των ημερών στην συνέχεια θα περάσουμε στην Ζάμπια για να δούμε τους καταρράκτες. Λεπτομέρειες ακόμη δεν υπάρχουν καθώς τώρα το ψάχνω.
Θέλω να μου πείτε καταρχήν πώς σας φαίνεται σας προορισμός. Θα επιλέγατε κάποια άλλη χώρα και αν ναι γιατί? Να σημειώσω ότι ενδιαφερόμαστε για Υποσαχάρια Αφρική.
Περιμένω τις γνώμες σας! ευχαριστώ!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.033
H Ζάμπια είναι ένας εξαιρετικός προορισμός για λάτρεις του αθλητισμού, καθότι εκεί εδρεύει ο Σ.Φ. ΠΑΟΚ Ζάμπιας με τα τρελαμένα αφρικανοπαόκια. Μια επίσκεψη στους χώρους γυρισμάτων των υπέροχων βίντεο είναι επιβεβλημένη. :xalara:
 
Last edited:

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
γούστα είναι αυτά, ο καθένας επιλέγει ότι του αρέσει. κάποιος που να έχει πάει να μας πει?:clap:
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
H Ζάμπια είναι ένας εξαιρετικός προορισμός για λάτρεις του αθλητισμού, καθότι εκεί εδρεύει ο Σ.Φ. ΠΑΟΚ Ζάμπιας με τα τρελαμένα αφρικανοπαόκια. Μια επίσκεψη στους χώρους γυρισμάτων των υπέροχων βίντεο είναι επιβεβλημένη. :xalara:
Μην πάτε Ζάμπια . Αν ο γαμπρός είναι Αρειανος ή γαύρος θα καταλήξει να βράζει σε κανένα καζάνι με μπαχαρικά ..:haha:

Υ.Γ καλό προγραμματισμό κ βίον ανθοσπαρτον
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Τον Νοέμβριο είχα πάει 3 ημέρες στο Λιβινγκστοουν(καταρράκτες Βικτώριας) η περιοχή γύρω από τους καταρράκτες ειναι πολύ όμορφη και έχει πάρα πολλές δραστηριότητες να σας προσφέρει.Απλως να ειστε προετοιμασμενοι για τσιμπιμενες τιμές στις δραστηριότητες εμείς για την απογευματινή κρουαζιέρα στον Ζαμβέζη και το ράφτινγκ δώσαμε 150$,γενικά οι τιμές είναι fix και δεν κάνουνε παζάρια,αν θέλεις παραπάνω πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την ιστορία μου.Ειναι ένα μέρος που μου άρεσε πάρα πολύ και θα το επισκεπτόμουνα ξανά.Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν ότι λόγο καιρού οι καταρράκτες δεν είχαν πολύ νερό.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Τέλεια! Θα διαβάσω αποψε κιολας την ιστορία σου! Ευχαριστώ !
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Μποτσουανα οκ στη ερημο Καλαχαρι και αφου μπορεις πεταξε απο το Μανου στο xakanaxa lodge . Τα μικρα αεροπλανα φευγουν απο Μανου σε πανε εκει και για 3 μερες ζεις στη πανεμορφη φυση.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom