Γαμηλιο ταξιδι χριστουγεννα στον Μαυρικιο! απορια!

artant

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδια! Ειμαι νεος στην παρέα σας που φαινεται πωα πραγματι περνατε ωραια και δινετε και χρησιμες συμβουλες!

ΛΟιπον εγω παντρευομαι σε ενα μηνα και αποφασισαμε να παμε γαμηλιο ταξιδι τα χριστουγεννα στον Μαυρικιο!
Η απορια μου εχει να κανει με τισ τιμες. Να σας πω οτι ειμαι και μενω στην ωραία Κυπρο.
Οι προσφορες που μας δωσανε και ζητησαμε ειναι για 7 νυκτες μαυρικιο και 3 στο Ντουμπαι.
τα ξενοδοχεια ειναι πενταστερα. οι τιμες που μας δωσανε ειναι λιγο πανω απο τισ 7000!!!
Δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβα??? η μηπως ανεβαινει τοσο λογο των Χριστουγεννων????

Οποιοσ γνωριζει ας με βοηθησει λιγακι;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γεια σας παιδια! Ειμαι νεος στην παρέα σας που φαινεται πωα πραγματι περνατε ωραια και δινετε και χρησιμες συμβουλες!
ΛΟιπον εγω παντρευομαι σε ενα μηνα και αποφασισαμε να παμε γαμηλιο ταξιδι τα χριστουγεννα στον Μαυρικιο!
Η απορια μου εχει να κανει με τισ τιμες. Να σας πω οτι ειμαι και μενω στην ωραία Κυπρο.
Οι προσφορες που μας δωσανε και ζητησαμε ειναι για 7 νυκτες μαυρικιο και 3 στο Ντουμπαι.
τα ξενοδοχεια ειναι πενταστερα. οι τιμες που μας δωσανε ειναι λιγο πανω απο τισ 7000!!!
Δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβα??? η μηπως ανεβαινει τοσο λογο των Χριστουγεννων????
Οποιοσ γνωριζει ας με βοηθησει λιγακι;)
δεν μπορώ να σε βοηθήσω για το κόστος που θα είναι ούτως ή αλλως υψηλό λόγω μικρού αριθμού εταιρειων που πετάνε εκεί. θα σου μεταφέρω τη γνώμη φίλου που έχει αδελφό που ζει εκεί. είναι υπερτιμημένος προορισμός. πλούσια resort που απομονώνεσαι και τρίτος κόσμος απέξω.
δεν αξίζει με τίποτε τόσα χρήματα. πας Ταυλάνδη στις γιορτές με 1000Ε, ή και λιγότερο, όλα μέσα και είσαι κύριος.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Συμφωνώ κι εγώ με τον Ναύαρχο Σαμίων....αν θες να δώσεις όμως κάτι παραπάνω μιας και πας γαμήλιο, δες τις Σεϋχέλλες....πανέμορφος, μοναδικός προορισμός, αλλά έχει το κόστος του....όχι όμως και 7 χιλιάρικα για τον Μαυρίκιο....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Συμφωνώ κι εγώ με τον Ναύαρχο Σαμίων....αν θες να δώσεις όμως κάτι παραπάνω μιας και πας γαμήλιο, δες τις Σεϋχέλλες....πανέμορφος, μοναδικός προορισμός, αλλά έχει το κόστος του....όχι όμως και 7 χιλιάρικα για τον Μαυρίκιο....
συμφωνώ απόλυτα. δεν πρότεινα μέρος εναλλακτικά, απλά είπα Ταυλάνδη μια και οι εμίρηδες πουλάνε ΒΚΚ μέσα στις γιορτές με 700Ε (και Α380..). με 1000Ε δεν είσαι οκ? ε όχι και 7000 για Μαυρίκιο!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
συμφωνώ απόλυτα. δεν πρότεινα μέρος εναλλακτικά, απλά είπα Ταυλάνδη μια και οι εμίρηδες πουλάνε ΒΚΚ μέσα στις γιορτές με 700Ε (και Α380..). με 1000Ε δεν είσαι οκ? ε όχι και 7000 για Μαυρίκιο!
Πολύ καλά τα είπες για Ταϋλάνδη, απλά εκεί αν τους πάνε με τα κλασσικά πακέτα Πουκέτ ή κανά Σαμούι θα χάσουν πάσα ιδέα οι άνθρωποι...εκεί πρέπει να πας πιο ψαγμένος. Στις Σεϋχέλλες, θα πληρώσεις αδρά, αλλά στα Praslin & La Digue όπου και να σε πάνε είναι παράδεισος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.438
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom