Γειά σας!

Michalis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Γεία σας!

Με ενδιαφέρουν πολύ οι σκανδιναβικές χώρες και ό,τι σχετίζεται με αυτές. Είχα πρόσφατα την ευκαιρία να επισκεφτώ μία, τη Σουηδία. Η χώρα όμως που με έχει απασχολήσει περισσότερο και που θα ήθελα πολύ να επισκεφτώ είναι η Ισλανδία. Έχω διαβάσει αρκετά πράγματα σχετικά και έχω συγκεντρώσει αρκετό υλικό (κάποιο από αυτό προσπαθώ να το ανεβάσω και ονλάιν σε ένα μπλογκ που έφτιαξα, το Πάμε Ισλανδία!) και πρόσπαθώ να πηγαίνω πάντα πέρα από μια επιφανειακή - "τουριστική" θεώρηση του κάθε μέρους και των ανθρώπων του. Ψάχνοντας για την Ισλανδία στο ίντερνετ βρήκα το travelstories.gr και πραγματικά ενθουσιάστηκα που υπάρχει κάτι τέτοιο. Όσο και να ψάξει σε σάιτ κανείς και όσο και να διαβάσει τουριστικούς οδηγούς, τίποτα δε συγκρίνεται με μια από πρώτο χέρι αφήγηση για το πώς έχουν τα πράγματα από έναν ταξιδιώτη που μόλις επισκέφτηκε το μέρος. Γι' αυτό είπα να γίνω και εγώ μέλος, για να παρακολουθώ συστηματικότερα τις παρουσιάσεις και τις συζητήσεις και όπου μπορώ να συνεισφέρω και εγώ.
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
καλοσωρισες μιχαλη στην παρεα!καλη συνεχεια και περιμενουμε και τις δικες σου αφγησεις καποια στιγμη!
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
καλώς ήλθες Μιχάλη!
Καλά και πολλά ταξίδια στους αγαπημένους σου προορισμούς και πολλές ιστορίες να μας διηγήσαι!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Michalis καλώς ήλθες και καλά ταξίδια. Σε βλέπω ερωτευμένο με Ισλανδία από όπου μόλις γύρισα. Μη διστάσεις να ρωτήσεις για επί πλέον πληροφορίες.
 

Michalis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Βλέπω πολύ πράγμα στα φόρουμ και μάλλον θα γίνω μόνιμος και εγώ στο travelstories. McElk, το κείμενό σου πολύ κατατοπιστικό. Αν χρειαστώ κάτι παραπέρα, φυσικά και θα σε "ενοχλήσω".
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.213
Μηνύματα
883.816
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom