Γενέθλια Aegean: έως -60%

pan82

Member
Μηνύματα
687
Likes
869
Είναι πολλές φορές αυτή η aegean απίστευτη. Κλεισμένο εισιτήριο flex από Δουβλίνο Αθήνα τον Οκτώβριο, βλέπω ότι τώρα με εκπτώσεις με 4€ παραπάνω γίνεται comfort flex γιατί και βαλίτσα πιθανόν θα χρειαστώ και καλύτερη θέση λόγω 4ωρου ταξιδιού θα προτιμούσα. Πάω αλλαγή κράτησης μου βγάζει +24€ έξτρα για αλλαγή σε comfort. Πάνω που λέω να τους πάρω να τους κραξω βλέπω ότι μια βδομάδα πριν με ίδια τελικη τιμή εισιτηρίου βγάζει +4€ έξτρα. Λέω θα το κάνω μεταφέρω μια βδομάδα πριν με 4€ χρέωση και ξαναμεταφερω πίσω στη μέρα που ήθελα δωρεάν και τα δύο εισιτήρια. Και φυσικά έγινε κανονικά. Τώρα ποιός ο λόγος να το κάνει αυτό;; Να μας κοροϊδεύει μέσα στα μούτρα για αυτούς που δε θα το σκεφτούν δηλαδη. Ντροπή
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
69
Likes
320
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική, Κούβα
Από όσο έχω δει, είναι και θέμα προορισμού. Ιταλία πχ βρίσκω αρκετά καλές τιμές σε Νοέμβρη και Δεκέμβρη, τόσο που ψήθηκα πολύ για να κλείσω Βενετία.

4 βράδια αρκούν λέτε για μια καλή γεύση; Και με κάποια κοντινή μονοήμερη ενδεχομένως.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.478
Likes
4.525
Από όσο έχω δει, είναι και θέμα προορισμού. Ιταλία πχ βρίσκω αρκετά καλές τιμές σε Νοέμβρη και Δεκέμβρη, τόσο που ψήθηκα πολύ για να κλείσω Βενετία.

4 βράδια αρκούν λέτε για μια καλή γεύση; Και με κάποια κοντινή μονοήμερη ενδεχομένως.
Ναι μια χαρά.
Ο καιρός όχι ιδανικός, αλλά καλύτερος (για μένα) από τη σκασίλα του καλοκαιριού.
Και λιγότεροι τουρίστες φυσικά
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
69
Likes
320
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική, Κούβα
Ναι μια χαρά.
Ο καιρός όχι ιδανικός, αλλά καλύτερος (για μένα) από τη σκασίλα του καλοκαιριού.
Και λιγότεροι τουρίστες φυσικά
Ναι, πχ το να βρέχει συνέχεια μόνο ιδανικό δεν είναι αλλά από το να σκας και να στριμώχνεσαι σαν τη σαρδέλα προτιμώ να το ρισκάρω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.388
Likes
42.641
Από όσο έχω δει, είναι και θέμα προορισμού. Ιταλία πχ βρίσκω αρκετά καλές τιμές σε Νοέμβρη και Δεκέμβρη, τόσο που ψήθηκα πολύ για να κλείσω Βενετία.

4 βράδια αρκούν λέτε για μια καλή γεύση; Και με κάποια κοντινή μονοήμερη ενδεχομένως.
Το θεμα του υπερτουρισμου ειναι πρωταρχικης σημασιας για τη Βενετια. Ναι πηγαινε οπωσδηποτε χειμωνα γιατι καλοκαιρι και με πολλη ζεστη δεν θα το ευχαριστηθεις αν σπρωχνεσαι στα αξιοθεατα.
4 βραδια αρκουν για μια καλη γευση ακομη κι αν θες μονο να ρεμβαζεις σε ενα καφε προσπαθωντας να πιστεψεις τι βλεπεις. Θα εχει υγρασια και κρυο αλλα μονο εκει συγχωρειται.
 
Μηνύματα
41
Likes
194
Είναι πολλές φορές αυτή η aegean απίστευτη. Κλεισμένο εισιτήριο flex από Δουβλίνο Αθήνα τον Οκτώβριο, βλέπω ότι τώρα με εκπτώσεις με 4€ παραπάνω γίνεται comfort flex γιατί και βαλίτσα πιθανόν θα χρειαστώ και καλύτερη θέση λόγω 4ωρου ταξιδιού θα προτιμούσα. Πάω αλλαγή κράτησης μου βγάζει +24€ έξτρα για αλλαγή σε comfort. Πάνω που λέω να τους πάρω να τους κραξω βλέπω ότι μια βδομάδα πριν με ίδια τελικη τιμή εισιτηρίου βγάζει +4€ έξτρα. Λέω θα το κάνω μεταφέρω μια βδομάδα πριν με 4€ χρέωση και ξαναμεταφερω πίσω στη μέρα που ήθελα δωρεάν και τα δύο εισιτήρια. Και φυσικά έγινε κανονικά. Τώρα ποιός ο λόγος να το κάνει αυτό;; Να μας κοροϊδεύει μέσα στα μούτρα για αυτούς που δε θα το σκεφτούν δηλαδη. Ντροπή
Eγω παλι αναβαθμισα απο Flex σε Comfort Flex πτηση του Μαρτιου πηγαινε ελα για Οσλο, γιατι κυριως θα χρειαζομουν επιπλεον αποσκευες, για 2 ατομα με 5 ευρω συνολικο κοστος.

Παρολα αυτα οι πτησεις που εχω κλεισει για καλοκαιρι προς Ριγα και επιστροφη απο Ελσινκι, για αναλογη αναβαθμιση ζηταει επιπλεον 52€.
 

pan82

Member
Μηνύματα
687
Likes
869
Eγω παλι αναβαθμισα απο Flex σε Comfort Flex πτηση του Μαρτιου πηγαινε ελα για Οσλο, γιατι κυριως θα χρειαζομουν επιπλεον αποσκευες, για 2 ατομα με 5 ευρω συνολικο κοστος.

Παρολα αυτα οι πτησεις που εχω κλεισει για καλοκαιρι προς Ριγα και επιστροφη απο Ελσινκι, για αναλογη αναβαθμιση ζηταει επιπλεον 52€.
Μα κι εγώ το ίδιο έκανα απλά δε με άφηνε με αυτή τη τιμή 4€ να το κάνω για την ίδια μέρα μου ζητούσε 24€ ενώ σε άλλες με ίδια τιμή με άφησε κανονικά και το ξαναμετέφερα δωρεάν τη μέρα που ήθελα όπως έγραψα. Κι εγώ για αποσκευές αλλά και για θέσης upfront να είναι πιο άνετος σε μεγάλα ταξίδια για 4€ σιγά
 
Μηνύματα
41
Likes
194
Μα κι εγώ το ίδιο έκανα απλά δε με άφηνε με αυτή τη τιμή 4€ να το κάνω για την ίδια μέρα μου ζητούσε 24€ ενώ σε άλλες με ίδια τιμή με άφησε κανονικά και το ξαναμετέφερα δωρεάν τη μέρα που ήθελα όπως έγραψα. Κι εγώ για αποσκευές αλλά και για θέσης upfront να είναι πιο άνετος σε μεγάλα ταξίδια για 4€ σιγά
Παντως εγω δεν ξερω αν θα τολμουσα να τα μεταφερω σε αλλη ημερομηνια. Γιατι θα ''φοβομουν'' τι θα ζητουσε μετα.
Παλι καλα ζητουσε 4€. Ηταν απλα δυσλειτουργια του συστηματος μαλλον.
Παντως ωραια το χειριστηκες. 👍
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.402
Likes
8.800
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Η Βενετία έχει άλλη μαγεία τον χειμώνα, ιδίως αν πέσεις και σε ομίχλη που είναι συχνό φαινόμενο.
... να σε έχω στην γέφυρα να κάνεις προσέγγιση ή είσοδο στο Porto Marghera (το εμπορικό λιμάνι της Βενετίας) να δεις μαγεία !
 

pan82

Member
Μηνύματα
687
Likes
869
Παντως εγω δεν ξερω αν θα τολμουσα να τα μεταφερω σε αλλη ημερομηνια. Γιατι θα ''φοβομουν'' τι θα ζητουσε μετα.
Παλι καλα ζητουσε 4€. Ηταν απλα δυσλειτουργια του συστηματος μαλλον.
Παντως ωραια το χειριστηκες. 👍
Δε το σκέφτηκα σαν ρίσκο γιατί κατάλαβα ότι επίτηδες το έχουν κάνει. Όταν το εισιτήριο έκανε 100€ (έλεγξα ότι είχε και πολλές θέσεις σε αυτή τη τιμή) και εγώ είχα βγάλει με 96€ και πας σε ένα σωρό άλλες ημερομηνιες και σου βγάζει τη διαφορά 4€ ενώ την ίδια μέρα 24€ ψιλιάζεσαι τη μπινιά.
Επίσης και τώρα την ίδια μέρα αν θέλεις να το γυρίσεις σε flex από comfort flex θέλει 10€ επιπλέον λέει ενώ σε οποιαδήποτε άλλη ημερομηνία φυσικά πάει με 0 κόστος και σε flex και σε comfort flex. Oπότε δεν είναι δυσλειτουργία είναι απλά κολπάκι για να μη το κάνουν πολλοί...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.444
Μηνύματα
892.735
Μέλη
39.088
Νεότερο μέλος
MotherofDragons

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom