Διακοπές για φοιτητές

EvelinaDpl

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ποιο νησί αξίζει να επισκεφτούμε, με καλή νυχτερινή ζωή και οικονομική διαμονή? Προσωπικά με τους φίλους μου συζητάμε για Αστυπάλαια. Αξίζει σαν προορισμός ή δεν μαζεύει καθόλου φοιτητές?
 

patsman

Member
Μηνύματα
191
Likes
523
Ποιο νησί αξίζει να επισκεφτούμε, με καλή νυχτερινή ζωή και οικονομική διαμονή? Προσωπικά με τους φίλους μου συζητάμε για Αστυπάλαια. Αξίζει σαν προορισμός ή δεν μαζεύει καθόλου φοιτητές?
Πάρος, Ίος ήταν οι δικές μας επιλογές στα 00's!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Εξαρτάται τι εννοείς καλή νυχτερινή ζωή. Αν θέλετε κλαμπ, κοσμικότητες κλπ. Πάρος, Μύκονος είναι κλασσικές επιλογές αλλά οικονομικές δεν τις λες.
Ζωή το βράδυ και πολλές επιλογές έχουν και μεγάλα νησιά όπως η Ρόδος και η Κως, όπου λόγω του μεγέθους τους είναι πιο εύκολο να βρείτε πολλές επιλογές σε καταλύματα.

Αν βολεύεστε μόνο με γραφικά μπαράκια, υπάρχουν πολλές επιλογές νησιών πάντως.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ποιο νησί αξίζει να επισκεφτούμε, με καλή νυχτερινή ζωή και οικονομική διαμονή? Προσωπικά με τους φίλους μου συζητάμε για Αστυπάλαια. Αξίζει σαν προορισμός ή δεν μαζεύει καθόλου φοιτητές?
Αστυπάλαια και οικονομική διαμονή δε γίνεται δυστυχώς, εκτός αν σταθείτε πολύ τυχεροί.
Είναι προορισμός που μαζεύει φοιτητές, άλλα όχι ο χαμός που γίνεται σε άλλα νησιά.
Αν είστε τέτοιου στυλ και δε σας ενδιαφέρει το clubbing κοιτάξτε προς Ανάφη.
Αν όχι και θέλετε φθηνή διαμονή και ζωή γενικά, αλλά και πληθώρα επιλογών διασκέδασης, κοιτάξτε για Ίο. Η Πάρος είναι και αυτή καλή περίπτωση, αλλά είναι ένα κλικ (τουλάχιστον) επάνω από πλευράς τιμών.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ποιο νησί αξίζει να επισκεφτούμε, με καλή νυχτερινή ζωή και οικονομική διαμονή? Προσωπικά με τους φίλους μου συζητάμε για Αστυπάλαια. Αξίζει σαν προορισμός ή δεν μαζεύει καθόλου φοιτητές?
Υπέροχο νησί η Αστυπάλαια, αλλά ίσως λίγο ακριβή η διαμονή της για φοιτητές. Περιέργως στο φαγητό και το ποτό τη βρήκα μάλλον φθηνή. Πολλούς φοιτητές είχε θυμάμαι το camping της. Σε γενικές γραμμές τη συστήνω και σε φοιτητές, ειδικά αν είστε ζευγάρια και εάν μπορείτε να βάλετε ένα κλικ πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη για τη διαμονή
 

EnKay

Member
Μηνύματα
91
Likes
389
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ποιο νησί αξίζει να επισκεφτούμε, με καλή νυχτερινή ζωή και οικονομική διαμονή? Προσωπικά με τους φίλους μου συζητάμε για Αστυπάλαια. Αξίζει σαν προορισμός ή δεν μαζεύει καθόλου φοιτητές?
Πολύ καλή επιλογή επιλογή η Αστυπάλαια αλλά μπορείτε να την αφήσετε για αργότερα(όπως αναφέρουν σωστά οι υπόλοιποι δεν έχει οικονομική διαμονή)
Προτείνω κι εγώ λοιπόν Πάρο-Αντίπαρο & Ίο αλλά και Σίφνο (έχει νυχτερινή ζωή και μπαράκια αλλά όχι clubbing) από Κυκλάδες και αν βολεύουν οι Σποράδες δείτε και τη Σκιάθο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.826
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom