Διακοπές στα Χανιά(+πρωτη επαφή με το forum)

Νέστορας

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γειά χαρά σε όλους σας.Μόλις ανακάλυψα αυτό το forum και έχω ενθουσιαστεί καθώς βλέπω το πόσο πολύ έχετε ψαχτεί στο θέμα ταξίδι. Είμαι 17 χρονών και φέτος τελείωσα το σχολείο.Μένω μόνιμα στα Χανιά.Θέλω να πάω κάμπινγκ κάπου στα Χανιά(ίσως φαλάσαρνα ή ελαφόνησσο).Μιλάω πάντα για ελεύθερο καμπινγκ.Έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε;Μήπως κάποια άλλα μέρη ή συμβουλές για το ίδιο το καμπινγ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
γεια σου νεστορα συνχωριανε!
και εγω απο εδω ειμαι.
καλες τοποθεσιες για καμπινγκ ειναι και οι μενιες οπως και το φραγκοκαστελο.
τρομερες παραλιες για καμπινγκ εχει η νοτια μερια των χανιων παντα.
αναλογα τι ψαχνεις,αν θα εχεις μεταφορικο μεσο η' αν θα κινηθεις με το λεωφορειο.
πες μας περισσοτερες πληροφοριες και θα σε βοηθησουμε.
 

Νέστορας

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.Πιθανότερο να κινηθούμε με το λεωφορείο.Δεν ξέρω πόσο παίζει ρόλο αλλά θα είμαστε μια παρέα 5-6 άτομα.Έχουμε σκηνές και υπνόσακους κτλ
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ενα ωραίο κάμπιγκ που ειναι και κοντά στα χανια ειναι το mythimna.
βρίσκεται στην μεγάλη ευθεία προς κίσσαμο λίγο πρίν την πόλη.
καλά να περνάτε και αν οδηγείτε μηχανάκι παντα να φοράτε το κράνος σας!
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Αν είστε μικτή ομάδα (αγόρια-κορίτσια) μπορείτε να περάσετε και μια Γαύδο. Αλλιώς μείνετε κάπου πιο κεντρικά να κάνετε και γνωριμίες :D
 

Νέστορας

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Χμ είχαμε σκεφτεί και την Γαύδο αλλά επειδή με την παραμικρή αλλαγή καιρού ίσως αποκλειστούμε,δεν θα την προτιμήσουμε.Θα μας διώξουν από τις δουλειές μας:haha:Mic mic όταν λες κάπου πιο κεντρικά,έχεις να προτείνεις κάτι πιο συγκεκριμένο;Renata δεν το έχω ακούσει το καμπινγκ(αν και δεν με εκπλήσει γιατί δεν έχω ασχοληθεί αρκετά με τα καμπινγκ)Και κάτι άλλο πολύ σημαντικό το οποίο ξέχασα να ρωτήσω.Στα φαλάσαρνα μπορώ να στήσω σκηνή ή μήπως απαγορεύεται;Ο αδερφός μου(κάνει πολλά ταξιδάκια όταν βρίσκει τον χρόνο) είχε δει εκεί κάτι σκηνές αλλά δεν ξέρει τι ακριβώς παίζει.Είχε μείνει Φαλάσαρνα λίγα βράδια με την κοπέλα του αλλά είχαν μόνο υπνόσακο.:shock:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
CAMPING MITHIMNA
δες αυτό.
για τα φαλάσαρνα δεν γνωρίζω αλλα μπορείτε εύκολα απο mythimna να πατε για μπάνιο εκεί.ειναι γύρω στα 15 λεπτά με το μηχανάκι...με κράνος είπαμε!!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.707
Likes
6.337
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.Πιθανότερο να κινηθούμε με το λεωφορείο.Δεν ξέρω πόσο παίζει ρόλο αλλά θα είμαστε μια παρέα 5-6 άτομα.Έχουμε σκηνές και υπνόσακους κτλ
Ελαφονήσι απαγορεύεται αυστηρώς εκτός και πάτε δίπλα στο κεδρόδασος αλλά δεν έχει νερό.
Θα πάτε Φαλάσαρνα στην παραλία κοντά στα αρχαία. Δεν θα σας ενοχλήσουν. Να προσέχεται μην αφήσετε ακουπίδια γιατί μετά θα έλθω κι εγώ κάπου γύρω στον Αύγουστο. Θα τα πούμε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.110
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom