Διακοπές στην ανατολική και νότια Κρήτη

Oreozili

Member
Μηνύματα
25
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Όντως .... ξέχασα να σου πω να πάτε και Ίτανο- Ερημούπολη (συνδυάζεται πολύ καλά με το Βάι, πχ. πάτε Βάι νωρίς και γύρω στις 11πμ που σκάνε μύτη τα πούλμαν με τους τουρίστες, πετάγεστε στην Ερημούπολη- θα με θυμηθείτε!).
:haha:
 

Lamprini74

Member
Μηνύματα
45
Likes
78
Ευχαριστω Oreozili θερμα. Πολλες χρησιμοτατες πληροφοριες πιο αναλυτικες δεν γινεται! Θα κανω copy paste τις πληροφοριες να τις βλεπω απο το κινητο μου. Ευχαριστω και παλι
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Η Λεύκη ή αλλιώς Κουφονήσι είναι ένα νησάκι σχετικά μικρό με καταπληκτικές παραλίες. Τον Ιούνη που πήγα δεν είχε κόσμο. Η Cretan Cruises κάνει εκδρομούλες από το Μακρύ Γιαλό με το καραβάκι έναντι 22€ αν θυμάμαι καλά. Πάντως υποδομές δεν υπάρχουν. Οπότε νερά φαγητά κτλ πρέπει να τα έχετε μαζί σας. Καλό θα ήταν να έχετε και κανα αθλητικό για να βολτάρετε στις διάφορες παραλίες της, γιατί οι αποστάσεις δεν είναι αμελητέες. Ορίστε και μερικές φωτογραφίες.









 
Last edited:

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Καμιά πρόταση για ταβέρνες στη Σητεία?
 

Oreozili

Member
Μηνύματα
25
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Στη Σητεία έχω φάει στις παραλιακές ταβέρνες που βρίσκονται στον παραλιακό δρόμο που ξεκινάει στα δεξιά του σημείου που καταλήγει ο κεντρικός δρόμος. Μια χαρά ήταν παντού, αλλά δεν έχω κάτι αξιομνημόνευτο.
Για γλυκό να πάτε όμως στον Μητσακάκη (σπεσιαλιτέ το γαλακτομπούρεκο).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom