Ίος Διακοπες στην ιο για ζευγαρι

vicky P.

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα!!!!ειμαι καινουργιο μελος στη παρεα και πολυ χαρουμενη που υπαρχει αυτος ο ιστοτοπος για να να διαβαζει καποιος τοσο ομορφες ταξιδιωτικες ιστοριες και να εκφραζει τις οποιες αποριες εχει σχετικα με τα μερη που θελει να ταξιδεψει!!το δικο μου θεμα εχει ως εξης:καταρχην με τον καλο μου θελαμε δια καως να παμε σιφνο γαι τις διακοπες μας μιας και ειναι ενα νησι που μας εξυπηρετουσε σε ολα!!πολυ ομορφο,μαζεμενο ετσι ωστε να μην χρειαζομαστε αυτοκινητο και με καλη(ποιοτικη) διασκεδαση μιας και σαν ζευγαρι μας αρεσει να διασκεδαζουμε και δεν μπορουμε την πολυ απομονωση!!!δυστυχως ομως δεν κλεισαμε εγκαιρως ξενοδοχειο και ετσι το ταξιδι στην σιφνο το ξεχναμε!!πριν απο λιγες μερες ετυχε και βρηκαμε μια εξαιρετικη προσφορα στην ιο σε ενα πανεμορφο ξενοδοχειο για 5 μερες και το σκεφτομαστε σοβαρα μιας και το νησι εχω ακουσει οτι ειναι πολυ ομορφο και με ωραιες παραλιες!!το μονο που μας κανει διστακτικους ειναι οτι ξερουμε πως η ζωη εκει,τουλαχιστον η νυχτερινη ειναι σε ξεφρενους και πιο... τουριστικους ρυθμους....θα το προτεινατε για 5μερο εκει στις 20 αυγουστου η να αρχισουμε να ψαχνουμε για κατι αλλο και αν ναι τι???θα ειναι λιγο πιο πεσμενα τα πραγματα εκεινες τις μερες η θα εξακολουθει να επικρατει το αδιαχωρητο?????ολα αυτα τα ρωταω γιατι εχω ακουσει οτι υπαρχουν καταστασεις εκει εφαμιλλες του λαγανα κτλ...κατι το οποιο δεν θα ηθελα για τις διακοπες μου...ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και συγγνωμη για το μεγαλο σε εκταση μηνυμα μου!!καλο υπολοιπο καλοκαιριου σε ολους!!!
 

γιαννης72

New Member
Μηνύματα
2
Likes
4
ειχα παει στην ιο με τη γυναικα μου τον Ιουλιο του 2011. Ημουν επιφυλακτικος για τους ιδιους με σενα λογους αλλα ευτυχως διαψευστηκα.Αν δε θελεις δεν συναντας τους μεθυσμενους Αγγλους.Εξαιρετικο νησι, πανεμορφες παραλιες και γραφικη χωρα.το συνιστω ανεπιφυλακτα
 

Tsegis

Member
Μηνύματα
20
Likes
67
Οντως αν θελεις να αποφυγεις τους τρελαμενους Αγγλοιταλοαυστραλους μπορεις..Ειχα παει και γω με αντροπαρεα βεβαια το 2013 αλλα επειδη και μεις δεν ημασταν φαν της ολης φασης βγαιναμε στο Ελληναδικο που ειχε η σε αλλα κλαμπ στα οποια δε πατουσαν ξενοι. Υπεροχα σοκακια, περαν της παραλιας του Μυλοποτα οπου βρισκεται το farout και μαζευονται αρκετοι ξενοι, οι οποιοι βεβαια συνηθως την βγαζουν στην πισινα, υπαρχει το Μαγγαναρι που ειναι φοβερη παραλια. Το συνιστω και γω, ειναι πολυ ομορφο νησι.
 
Μηνύματα
50
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα
καλησπερα στην ταξιδιωτική παρέα
Σκεφτομαι να πάω με την κοπέλα μου στην ίο φέτος και να πάμε και μια μονοήμερη στην σαντορίνη . εκτός από τα πλοία της γραμμής υπάρχει κάποιο τοπικό δρομολόγιο? 30-40 ευρω το ατομο με τα highspeed είναι πολύ ακριβα και το blue star δε βολευει
επίσης για να νοικιάσω μηχανάκι τι τιμές να περιμένω? σκέφτομαι για 15-20 Αυγούστου
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
καλησπερα στην ταξιδιωτική παρέα
Σκεφτομαι να πάω με την κοπέλα μου στην ίο φέτος και να πάμε και μια μονοήμερη στην σαντορίνη . εκτός από τα πλοία της γραμμής υπάρχει κάποιο τοπικό δρομολόγιο? 30-40 ευρω το ατομο με τα highspeed είναι πολύ ακριβα και το blue star δε βολευει
επίσης για να νοικιάσω μηχανάκι τι τιμές να περιμένω? σκέφτομαι για 15-20 Αυγούστου
Τα δρομολογια μπορειτε να τα βρειτε στο openseas.gr Γενικως παντως δε βολευει μονοημερη στη Σαντορινη απο Ιο, λιγες ωρες μενουν στο νησι και τ εισιτηρια πανακριβα. Καλυτερα να πατε αλλη φορα και να μεινετε. Το μονο δρομολογιο που θα βολευε ειναι του Super Jet (0740 απο Ιο, 2125 απο Σαντορινη) αλλα ειναι ακριβο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom