Κροατία Διαμονή στο Ντουμπρόβνικ

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Σκέφτομαι να κάνω μια βόλτα προς Ντουμπρόβνικ αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό με την διαμονή. Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει?? Με ενδιαφέρει το βράδι να είμαι κάπου κοντά στα μαγαζιά για να μήν έχω δύσκολες και επικίνδυνες επιστροφές :lol: Για το πρωί δεν έχω πρόβλημα περπατάω αρκετά....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.452
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το Ντουμπρόβνικ δεν είναι επικίνδυνη πόλη. Το πρόβλημα της είναι οι μεγάλες υψομετρικές διαφορές από σημείο σε σημείο, αυτό σημαίνει πολλές ανηφόρες και αμέτρητα σκαλοπάτια. Δεν πρόκειται να τα αποφύγεις στις βόλτες σου αλλά αν μένεις εντός των τειχών ή κοντά στη θάλασσα θα μειώσεις κάπως την κούραση.
Πότε θα πας; Σε ενδιαφέρει κάτι οικονομικό ή δεν έχεις πρόβλημα;
 

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Πάντα ταξιδεύω με οικονομικές πτήσεις. Εχω βρεί κάτι πολύ φτηνό και το σκέφτομαι...οταν λέω επικίνδυνα εννοώ λόγω νύκτας- σκαλοπατιών και λίγο το αλκοόλ λίγο η κούραση μην φάμε καμμιά σούπα νυχτιάτικα :)
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
adriatic

περισυ εμεινα στο adriatic hotel .ειναι εξω απο την παλια πολη , αλλα περναει λεωφορειο καθε 10 λεπτα για το κεντρο .στην παλια πολη εχει ωραιους παλιουσ ξενωνες ,,,αλλα ακριβους . το adriatic ειναι καλη λυση .ψαξε το.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.452
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πάντα ταξιδεύω με οικονομικές πτήσεις. Εχω βρεί κάτι πολύ φτηνό και το σκέφτομαι...οταν λέω επικίνδυνα εννοώ λόγω νύκτας- σκαλοπατιών και λίγο το αλκοόλ λίγο η κούραση μην φάμε καμμιά σούπα νυχτιάτικα :)
Εμείς όταν ψάχναμε διαμονή, είχαμε βάλει στο μάτι αυτό
Dubrovnik Private Accommodation, House Renata in Old Town Dubrovnik
και αυτό
Apartments within medieval walls
Κανένα από τα δυο δεν είχε διαθέσιμα δωμάτια και έτσι καταλήξαμε πάνω στους λόφους με τα αμέτρητα σκαλοπάτια που έλεγα.
Και τα δυο είναι σε πολύ καλή θέση και τότε ήταν αρκετά οικονομικά (καλοκαίρι 09).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.032
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom