ΗΠΑ Καναδάς Διαφορά Τασης ρευματος σε ΗΠΑ-ΚΑΝΑΔΑ.Θέλω ανταπτορα?

statik

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Γεια σας
Να ρωτησω σχετικα με το ρευμα που ξερωπου λειτουργου σε χαμηλότερη τάση και τι γινετε με τους φορτιστές που εχουμε. Πρεπει να αγοράσω απο εδώ κανενα ανταποτορα? Μιλαω για ΚΑΝΑΔΑ και ΗΠΑ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.001
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας
Να ρωτησω σχετικα με το ρευμα που ξερωπου λειτουργου σε χαμηλότερη τάση και τι γινετε με τους φορτιστές που εχουμε. Πρεπει να αγοράσω απο εδώ κανενα ανταποτορα? Μιλαω για ΚΑΝΑΔΑ και ΗΠΑ.
http://www.travelstories.gr/%EA%E5%...F3-%E1%F0%EF-110v-%F3%E5-220v.html#post238045
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
222
κοιτα να δεις. οι φορτιστες αυτο που κανουν ειναι να δινουν μερικα volt DC ταση την οποια μπορουν να την παρουν ειτε απο 230volt ειτε απο 110V. Ετσι οι περισσοτεροι ειναι φτιαγμενοι για να δουλευουν και με τις 2 τασεις.

για σιγουρια δες τους φορτιστες σου... καπου γραφουν : input : ( δες Volt , αν λεει πχ 100-240 ) σου κανει. αλλα νομιζω οτι ολοι ετσι ειναι.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
θα χρειαστείς μετατροπέα..κι εγώ έψαχνα πριν πάω Ν.Υ. σε μεγάλα καταστήματα με ηλεκτρονικά είδη, δεν έβρισκα τίποτα και τελικά,τελείως τυχαία, αγόρασα από ένα μαγαζάκι στη γειτονιά μου με 5 ευρώ!!! μικρούς, που δεν έπιαναν χώρο και έτσι αγόρασα τρείς, ένα για τον καθένα μας..μπορείς βέβαια να βρεις και στο αεροδρόμιο, αλλά γιατί να ψάχνεις τελευταία στιγμή και να αγχωθείς?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom