Λεττονία ΕΠΕΙΓΟΝ!! ΤΑΞΙΔΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΟΣ ΛΕΤΟΝΙΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΣΤΑΣΗ ΜΟΣΧΑ

koumee

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα!

Είμαι νέος στο φόρουμ! Την Πέμπτη ταξιδεύω για Λετονία αλλά έχω ενδιάμεση στάση στη Μόσχα!
Το διαβατήριο μου έχει λήξει! Μπορώ να ταξιδέψω με την ταυτότητά μου μόνο ή θα έχω πρόβλημα? Είναι νέου τυπου... Λίγο αργά το σκέφτηκα... :-(
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Εγώ στη Λεττονία με την ταυτότητα πήγα αλλά είχα ενδιάμεση στάση στη Φρανφούρτη και οι δύο χώρες είναι στη ζώνη Σένγκεν.Για απόλυτη σιγουριά καλύτερα να τηλεφωνήσεις άμμεσα στην αεροπορική εταιρία με την οποία θα ταξιδέψεις.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Παιδιά καλησπέρα!
Είμαι νέος στο φόρουμ! Την Πέμπτη ταξιδεύω για Λετονία αλλά έχω ενδιάμεση στάση στη Μόσχα!
Το διαβατήριο μου έχει λήξει! Μπορώ να ταξιδέψω με την ταυτότητά μου μόνο ή θα έχω πρόβλημα? Είναι νέου τυπου... Λίγο αργά το σκέφτηκα... :-(
Καλό είναι να αποφεύγεις τα ρωσικά αεροδρόμια ….γενικώς. Μόνο αν η τιμή είναι κατα πολύ φθηνότερη.
Αρμοδιότερη όπως προαναφέρθηκε είναι η εταιρεία για να σου πει (Aeroflot? Aegean?). Έχει πχ σημασία σε ποιό αεροδρόμιο και σε ποιό terminal προσγειώνεσαι.
Πχ η Aeroflot αναφέρει passport control ακόμα και για transit. Προσωπική εμπειρία δεν έχω οπότε αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom