Κουφονήσια Είναι πολλές 6 μέρες Κουφονήσια ;;;

sp1r1t

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Παιδιά καλησπέρα , αρχικά η βοήθειά σας είναι πραγματικά υπερπολύτιμη.Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν 6 μέρες είναι πολλές για Κουφονήσια , θα πάω με την κοπέλα μου ;;; Αν υπάρχει και κάποια πρόταση για μονοήμερη ή συνδυασμό άλλου νησιού.Ευχαριστώ πολύ.
 

hypatia

Member
Μηνύματα
74
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Southern Italy
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεράγεβο, Λίβανος, Περού
Αυτή σου η ερώτηση δεν μπορεί να απαντηθεί αντικειμενικά. Τι θα πει είναι πολλές 6 μέρες? Παράδειγμα εγώ που τρελαίνομαι για ηρεμία μπορώ να κάτσω και 10 μέρες και να θέλω κι άλλο.
Πες μας πρώτα τι είδους διακοπές σας καλύπτουν για να πάρεις αντικειμενική απάντηση.
Για ένα πιο γεμάτο 6ήμερο κατα γενική ομολογία θα μπορούσες να κάνεις ένα γενικό τουρ στις Μικρές Κυκλάδες (η Δονούσα μόνο είναι λιγο πιο βόρεια) ή να περάσεις και στη Νάξο.
 

sp1r1t

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Αυτή σου η ερώτηση δεν μπορεί να απαντηθεί αντικειμενικά. Τι θα πει είναι πολλές 6 μέρες? Παράδειγμα εγώ που τρελαίνομαι για ηρεμία μπορώ να κάτσω και 10 μέρες και να θέλω κι άλλο.
Πες μας πρώτα τι είδους διακοπές σας καλύπτουν για να πάρεις αντικειμενική απάντηση.
Για ένα πιο γεμάτο 6ήμερο κατα γενική ομολογία θα μπορούσες να κάνεις ένα γενικό τουρ στις Μικρές Κυκλάδες (η Δονούσα μόνο είναι λιγο πιο βόρεια) ή να περάσεις και στη Νάξο.
Έχεις δίκιο, δεν θέλουμε και την απόλυτη ηρεμία , δηλαδή να υπάρχουν μέρη να πιεις ένα ποτό σε ωραίο χώρο ή κάπου καλά να φας , με πάλι ωραίο περιβάλλον.Δεν θέλουμε την πλήρη χαλαρότητα.
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω το Σέλας...
Τότε άρχισε να ορφανώνεις και ένα τουρ στις Μικρές Κυκλάδες
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Σε μια μέρα έχεις γυρίσει το μισό νησί και έχεις φχαριστηθεί και μπάνιο αν αυτόαπαντά την ερώτησή σου. Σαν αξιοθέατο δεν προσφέρει τίποτα, οι παραλίες του είναι που αποτελούν πόλο έλξης. Αν σας ενδιαφέρουν beach holidays είναι μια χαρά (εσείς και ένα τσούρμο άλλοι, γιατί το Κουφονήσι έχει πολύ της μοδός προς μεγάλη απογήτευσή μου), επίσης ταβερνάκια και μπαράκια θα βρείτε σίγουρα (μου είχε αρέσει ο ανεμόμυλος και είδα ότι είναι ακόμα σε λειτουργία)
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Παντως εγω εψαχνα για μεσα ιουλιου εισιτηρια και μου εβγαζε οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα! :(
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
12/10/1944
Παντως εγω εψαχνα για μεσα ιουλιου εισιτηρια και μου εβγαζε οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα! :(
Πού; Στο open seas;;;; Δεν είναι πάντα αξιόπιστα όλα τα site.. Ρώτα κ σε κάνα πρακτορείο αν μπορείς καλού κ κακού γιατί κ μένα για κάποιους προορισμούς που έψαχνα πέρισι έτσι μου έβγαζαν κάτι sites ενώ τελικά υπήρχε διαθεσιμότητα. Κ στην τελική, υπάρχει πάντα ο διαβόητος "Σκοπελίτης" από Νάξο ή Αμοργό που συνδέει κ τις Μικρές Κυκλάδες (τα είδαμε ΌΛΑ πέρισι στο Αιγιάλη-Δονούσα:shock:!)


sp1r1t, αν δεν θες κ πολλή ηρεμία καλύτερα μην πας μικρές κυκλάδες. Κουφονήσια δεν έχω πάει, πιστεύω θα είναι αρκετά πιο ζωντανά, αλλά Δονούσα πέρσι που κάναμε μονοήμερη τον Ιούλιου ήταν πάρα μα πάρα πολύ ήσυχα (να φανταστείς 3-4 ώρες το μεσημέρι ήταν κλειστές όλες οι ταβέρνες!) Όπως σου είπαν κ πιο πάνω σε αυτά τα νησιά πας κυρίως για τις μαγευτικές παραλίες, κ αν δεν ψάχνεσαι κ πολύ για αλλαγή παραστάσεων καθώς είναι πολύ μικρα νησάκια. Διαφορετικά, πήγαινε καλύτερα ένα 6-7ήμερο Νάξο ή καλύτερα Αμοργό κ κάνεις κ τη μονοήμερή σου σε "Μικρή Κυκλάδα" (αυτό κάναμε εμείς περσι τον Ιούλιο).
 

Varwni

Member
Μηνύματα
15
Likes
3
Καλησπέρα.
Είχα πάει πέρυσι το καλοκαίρι στα Κουφονήσια για 5 μέρες και θα έμενα παραπάνω. Το πρωί χαλαρά στην παραλία - ιούλιο και δεν ήταν πήχτρα - το βραδάκι σε ταβερνούλα - καμια φορά δε βρίσκεις τραπεζι εύκολα - και μετά για ποτο μεχρι το πρωι, παντα σε χαλαρες καταστασεις. Το νησι ειναι μικρο αλλα εχεις επιλογες. Το πιο σημαντικό είναι ότι δεν χρειαζεσαι αυτοκινητο, πας παντου με τα ποδια ή με βαρκακι για καποια πιο μακρινη παραλια. Πιστευω 6 μερες είναι μια χαρά και αν βαρεθειτε, μια μονοημερη στη ναξο είναι μια σκέψη!
Μπαρ ''το σχολείο'' για καλά ποτάκια, ζεστό σέρβις και κρέπα σοκολάτα μέχρι τις 5 το πρωί!!!:p
 

sp1r1t

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Αν κάποιος άλλος ξέρει και κάποια άλλα μέρη να μας προτείνει που να αξίζουν στα Κουφονήσια θα ήταν πολύ χρήσιμο.Επιπλέον ,αν κάποιος ξέρει τι παίζει με το ξενοδοχείο Hotel Koufonisia Resort , εννοώ αν έχει μείνει ή έχει ακούσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom