Ινδία Εγκατασταση στην Γκοα-Ινδια.

ioanna arosa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας, καινουργιο μελος στο σαιτ. Υπαρχει καποιος που ξερει την Γκοα και θα μπορουσε να μου δωσει πληροφοριες σχετικα με τον τροπο ζωης εκει καθως και το κοστος διαβιωσης; Ευχαριστω εκ των προτερων....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
στο δευτερο ταξιδι μου στην ινδια επισκεφτηκα την γκοα μαζι με την επαρχία κεραλα.
ειναι τουριστικο μερος με τεραστιες παραλίες -ουδεμια σχέση έχει με την υπολοιπη ινδία
Η γκοα ειναι τεράστια επαρχία και εχει μερη για ολα τα γουστα!
προτιμησα μια ήσυχη περιοχή την agoda οπου μειναμε μια βδομαδα σαν ορμητήριο για τις γυρω περιοχές.
αν πας για δουλεια σιγουρα δεν θα απογοητευτεις μιας και έχει πολλα να κάνεις εκει.υπάρχουν και άλλοι έλληνες -βλεπε σουβλατζίδικο με ελληνικη επιγραφη οπου παρολο που οι τιμες τους ηταν προσαρμοσμενες στα δεδομενα της ινδίας εντουτοις κέρδιζε αρκετά χρήματα.
ψάξου γενικώς--η πιο πολυσυχναστη παραλία που συγκεντρωνει πληθη τουριστων ειναι η palolem -διαλέγεις και παιρνεις..
 

ioanna arosa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
στο δευτερο ταξιδι μου στην ινδια επισκεφτηκα την γκοα μαζι με την επαρχία κεραλα.
ειναι τουριστικο μερος με τεραστιες παραλίες -ουδεμια σχέση έχει με την υπολοιπη ινδία
Η γκοα ειναι τεράστια επαρχία και εχει μερη για ολα τα γουστα!
προτιμησα μια ήσυχη περιοχή την agoda οπου μειναμε μια βδομαδα σαν ορμητήριο για τις γυρω περιοχές.
αν πας για δουλεια σιγουρα δεν θα απογοητευτεις μιας και έχει πολλα να κάνεις εκει.υπάρχουν και άλλοι έλληνες -βλεπε σουβλατζίδικο με ελληνικη επιγραφη οπου παρολο που οι τιμες τους ηταν προσαρμοσμενες στα δεδομενα της ινδίας εντουτοις κέρδιζε αρκετά χρήματα.
ψάξου γενικώς--η πιο πολυσυχναστη παραλία που συγκεντρωνει πληθη τουριστων ειναι η palolem -διαλέγεις και παιρνεις..
Αγαπητη μου Ρενατα, ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου.Καθε τι ειναι χρησιμο για μενα. Το εχω ακουσει οτι αυτη η περιοχη ειναι διαφορετικη απο την υπολοιπη Ινδια. Ισως για μακροχρονια εγκατασταση να ενδεικνυται μια και -παντα απ'οτι εχω ακουσει- δεν αντιμετωπιζει κανεις την τραγικη φτωχεια στους δρομους ! Εχω κανει κι' εγω ενα ταξειδι στην Ινδια, πριν πολλα χρονια.Μετα απο περιπου 2 μηνες διαμονη, ειχα την ατυχια να παθω ελονοσια ! Ευτυχως , φευγοντας αμεσως, καταφερα να γινω καλα...
Ευχαριστω πολυ και παλι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.675
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom