Ελεύθερο camping Φοινικούντα

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα παιδιά και καλό καλοκαίρι σε όλους.
Θα πάω την εβδομάδα του 15Αυγουστου Καλαμάτα (είναι απο εκεί η μητέρα μου) και έλεγα να παω ένα 2ημεράκι Φοινικούντα για camping. Έχω δεί 3-4 camping οργανωμένα, βέβαια δεν ξέρω πόσο αξίζουν και σκέφτομαι και για ελεύθερο camping αν υπάρχει χώρος και επιτρέπεται φυσικά. Αν δεν έχει κάπου για ελεύθερο camping ποιο προτείνεται απ' τα οργανωμένα?
Επίσης σκέφτομαι και για την παραλία Τσαπί που είναι σχετικά διπλα με την Φοινικούντα και έχω ακούσει και γι' αυτή καλά λόγια.
Επίσης για camping στην Βοϊδοκοιλιά υπάρχει κάτι?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημέρα παιδιά και καλό καλοκαίρι σε όλους.
Θα πάω την εβδομάδα του 15Αυγουστου Καλαμάτα (είναι απο εκεί η μητέρα μου) και έλεγα να παω ένα 2ημεράκι Φοινικούντα για camping. Έχω δεί 3-4 camping οργανωμένα, βέβαια δεν ξέρω πόσο αξίζουν και σκέφτομαι και για ελεύθερο camping αν υπάρχει χώρος και επιτρέπεται φυσικά. Αν δεν έχει κάπου για ελεύθερο camping ποιο προτείνεται απ' τα οργανωμένα?
Επίσης σκέφτομαι και για την παραλία Τσαπί που είναι σχετικά διπλα με την Φοινικούντα και έχω ακούσει και γι' αυτή καλά λόγια.
Επίσης για camping στην Βοϊδοκοιλιά υπάρχει κάτι?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Στην Βοϊδοκοιλιά δύσκολο, όμως αν πάρεις ένα μονοπατάκι απο την Βοϊδοκοιλιά (5 λεπτά), φτάνεις σε μία πολυ πιο όμορφη παραλία κατ εμέ, στην Γλώσσα. Εκει θα μπορέσεις να στήσεις αν θες. Η παραλία έχει επίσης και άργυλο αλλά είναι γυμνιστών. Δεν ξέρω αν είσαι οκ με αυτό... Τα καλοκαίρια μένει μόνιμα ένας χίπις παππούς (ωραίος τύπος). Σου στέλνω ένα link χάρτη για να την εντοπίσεις :
https://www.google.gr/maps/place/Πα...2fd794eb0f73276!8m2!3d36.9666308!4d21.6587546
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ευχαριστώ για την απάντηση αν και την βοιδοκοιλιά την έχω σαν αυθημερών επιλογή. Για στήσιμο σκηνής σκέφτομαι Φοινικούντα ή Τσαπί.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Επίσης για camping στην Βοϊδοκοιλιά υπάρχει κάτι?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.[/QUOTE]
Πάντως στο μηνυμά σου ζητησες και για Βοϊδοκοιλιά... :xalara:
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Επίσης για camping στην Βοϊδοκοιλιά υπάρχει κάτι?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Πάντως στο μηνυμά σου ζητησες και για Βοϊδοκοιλιά... :xalara:[/QUOTE]
Ναι ναι.. Σε περίπτωση που απορριφθούν οι παραπάνω επιλογές! :p
 
Μηνύματα
95
Likes
65
Πάντως στο μηνυμά σου ζητησες και για Βοϊδοκοιλιά... :xalara:
Ναι ναι.. Σε περίπτωση που απορριφθούν οι παραπάνω επιλογές! :p[/QUOTE]
στη φοινικουντα εχει το καλυτερο καμπινκ προσφατα πηγε ο προθυπουργος για ελευθερο δε γνωριζω στη βοιδοκοιλια απαγορευεται οτιδηποτε γιατι προστατευεται απο το natura 20000
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι ναι.. Σε περίπτωση που απορριφθούν οι παραπάνω επιλογές! :p
στη φοινικουντα εχει το καλυτερο καμπινκ προσφατα πηγε ο προθυπουργος για ελευθερο δε γνωριζω στη βοιδοκοιλια απαγορευεται οτιδηποτε γιατι προστατευεται απο το natura 20000[/QUOTE]
Έχει 3-4 camping. Για ποιο μιλάμε?
 
Μηνύματα
95
Likes
65
στη φοινικουντα εχει το καλυτερο καμπινκ προσφατα πηγε ο προθυπουργος για ελευθερο δε γνωριζω στη βοιδοκοιλια απαγορευεται οτιδηποτε γιατι προστατευεται απο το natura 20000
Έχει 3-4 camping. Για ποιο μιλάμε?[/QUOTE]


στο φοινικες
 
Last edited by a moderator:

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
στο φοινικες[/QUOTE]
Ok ευχαριστώ. Μόλις τώρα τσέκαρα και για Μεθώνη που είναι δίπλα.. :p
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
920
Likes
8.356
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Αν δεν έχει κάπου για ελεύθερο camping ποιο προτείνεται απ' τα οργανωμένα?
Μόλις γυρίσαμε από εκεί.
Εμείς πάμε χρόνια στο "Ανεμόμυλος" και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Πολύ οικονομικό, καλή σκιά, ήσυχο, δίπλα στην θάλασσα, χωρίς παρεμβολή δρόμου που νομίζω ότι υπάρχει στα διπλανά.
Δεν ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις από το camping, αλλά είναι περισσότερο για οικογένειες.
Περνάς ρίχνεις μια ματιά (το ένα είναι σχεδόν δίπλα στο άλλο) και αποφασίζεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom