Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο ταξίδι
Παιδιά για να πάω στην Βουλγαρία είμαι ok με το νέου τύπου διαβατήριό μου ή είναι απαραίτητη η καινούργια ταυτότητα;
 

geog

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νορβηγία
Από όσο γνωρίζω με το νέου τύπου διαβατήριο δε χρειάζεσαι καν την ταυτότητα.
 
Μηνύματα
159
Likes
43
Παιδιά για να πάω στην Βουλγαρία είμαι ok με το νέου τύπου διαβατήριό μου ή είναι απαραίτητη η καινούργια ταυτότητα;
Πώς τα κατάφερες να βγάλεις νέου τύπου διαβατήριο χωρίς να έχεις νέου τύπου ταυτότητα ;; Εμάς μας είχαν υποχρεώσει να βγάλουμε πρώτα νέα ταυτότητα.
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο ταξίδι
Όχι, έβγαλα διαβατήριο χωρίς πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι θέλω να πάω για έναν γουρουνοαγώνα στην Βουλγαρία την άλλη εβδομάδα και αν απαιτείται ταυτότητα την πάτησα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δεν απαιτείται ταυτότητα. Γενικά, το διαβατήριο είναι αυτό που απαιτείται στο Εξωτερικό, και μόνο. Αν δεν υπάρχει διαβατήριο, και μόνο τότε, αρχίζουν οι συζητήσεις για χρήση ταυτότητας. Με το διαβατήριο είσαι απολύτως καλλυμένη.
Εν πάσει περιπτώσει, τις 3 που μπήκα/βγήκα στη Βουλγαρία τον τελευταίο 1 χρόνο, έδειχνα παντού μόνο το διαβατήριο και κανείς ποτέ δε μου ζήτησε και ταυτότητα.
 
Μηνύματα
159
Likes
43
Όχι, έβγαλα διαβατήριο χωρίς πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι θέλω να πάω για έναν γουρουνοαγώνα στην Βουλγαρία την άλλη εβδομάδα και αν απαιτείται ταυτότητα την πάτησα.
Το νέου τύπου διαβατήριο ισχύει παντού και υπερκαλύπτει την ταυτότητα
Η ταυτότητα απ’ ότι ξέρω ισχύει μόνο σε χώρες της ΕΟΚ και σε όσες έχουν κάνει
ειδική συμφωνία, π.χ. Τουρκία.
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Η το ενα η το αλλο χρειαζεται.Εγω τελευταια πηγα με ταυτοτητα (νεου τυπου).
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Πώς τα κατάφερες να βγάλεις νέου τύπου διαβατήριο χωρίς να έχεις νέου τύπου ταυτότητα ;; Εμάς μας είχαν υποχρεώσει να βγάλουμε πρώτα νέα ταυτότητα.
Βγαινει διαβατηριο με την παλια ταυτοτητα αρκει να ειναι σε καλη κατασταση,να μην ειναι κομμενη και να ειναι σωστα γραμμενη.
Εμενα με ειχαν υποχρεωσει να βγαλω καινουργια ταυτοτητα γιατι η παλια δεν εγραφε κωνσταντινος αλλα κων/νος!
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο ταξίδι
Ουφ, οk! Ευχαριστώ παιδιά!

Έρση νομίζω ότι κάνεις πλάκα, αλλά, για κάθε ενδεχόμενο, στους γουρουνοαγώνες συμμετέχουν οχήματα τύπου Quad.
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο ταξίδι
Ναι, renata, οι γουρούνες μου αρέσουν. Με τις μηχανές δεν είμαι εξοικειωμένη όμως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom