Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
απ ότι είδα
πας σε όλη την Ευρώπη με την ταυτότητα εκτός από Ουκρανια και Λευκορωσια
Μια και το πιασαμε με ταυτοτητα επισης παμε Τουρκια και Γεωργια; μεχρι ποσες μερες; υπαρχουν κι αλλες χωρες εκτος ευρωπης που παμε με ταυτοτητα;

η Ευρωπαϊκή ένωση έχει εδάφη και σε άλλες ηπείρους στα οποία μπορείς να πας φυσικά με ταυτότητα.
Καλα, το γνωριζω αυτο. Εγω μιλαω για αλλα κρατη τα οποια δεν ανηκουν στην ΕΕ ή την ευρωπη γενικοτερα.
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
δεν έχει αλλάξει κάτι, 5 μέρες δωρεάν με είσοδο από το αεροδρόμιο του Μινσκ, για επιπλέον βίζα με κόστος 90 ευρώ για 3 μήνες.

το συζητάνε, για να κάνουν τις 5 μέρες 10, αλλά το πότε θα το κάνουν άγνωστο, για τώρα ειναι σίγουρο οι 5 μέρες.
Για είσοδο οδικώς απο Πολωνία;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλα, το γνωριζω αυτο. Εγω μιλαω για αλλα κρατη τα οποια δεν ανηκουν στην ΕΕ ή την ευρωπη γενικοτερα.
Geography police here: Τα κράτη δεν ανήκουν σε ηπέίρους - συχνά άλλωστε έχουν εδάφη σε πολλαπλές.
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
Μια και το πιασαμε με ταυτοτητα επισης παμε Τουρκια και Γεωργια; μεχρι ποσες μερες; υπαρχουν κι αλλες χωρες εκτος ευρωπης που παμε με ταυτοτητα;

Τουρκία πας με ταυτότητα
το ξέρω γιατί μάλλον εκεί θα πάω τελικά
 

litanies

Member
Μηνύματα
46
Likes
88

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Λολ...

Οδικώς από Πολωνία μπορείς να πάρεις δωρεάν βίζα για 10 μέρες μόνο για το Oblast του Grodno/Brest/Bialowieza National Park
https://grodnovisafree.by/en/
https://bezviz.by/en/
  1. In order to enter the visa-free territory a foreign visitor should possess the document which is issued by Belarusian tourist agency.
  2. In order to obtain the document a foreign visitor is:
    1. to address Belarusian travel agency which has the right to issue such documents;
    2. to receive confirmation approving a foreign traveler’s right to enter Belarus visa-free, and to obtain tourist service which should be booked in advance.
  3. Before entering Belarus a foreign visitor is to get a health insurance for staying in Belarus.
Δεν το λέμε βίζα, αλλά βίζα χρειαζόμαστε δηλαδή... Η μόνες διαφορές από τη βίζα on arrival που είχα πάρει το 2011, είναι ότι αυτή είναι φτηνότερη, και δε μένει στο διαβατήριο να τρώει μια σελίδα. A, κι ότι δεν πας σε όλη τη χώρα αλλά μπορείς να μπεις από πολλά διαφορετικά σημεία.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδια καλημερα.επιστρεφω απο ταξιδι ιταλια στις 11/3 κ το διαβατηριο μου ληγει 25/3.Μπορω να πεταξω η πρεπει να ανανεωσω;(δεν εχω νεου τυπου ταυτοτητα)
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
Παιδια καλημερα.επιστρεφω απο ταξιδι ιταλια στις 11/3 κ το διαβατηριο μου ληγει 25/3.Μπορω να πεταξω η πρεπει να ανανεωσω;(δεν εχω νεου τυπου ταυτοτητα)
απο την στιγμη που δεν χρειαζεται να παρεις βιζα ή εν γεννει σφραγισμα - οπου χρειαζεται συνηθως να εχεις 6μηνες πριν ληξει το διαβατηριο - δεν θα εχεις θεμα θεωρητικα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.714
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom