Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

KατερινΑ

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Η αλήθεια είναι ότι εμείς μπήκαμε στο gov για να κλείσουμε ραντεβού κ το επόμενο ήταν τον Μάρτιο! Όποτε απλώς ήθελα να εξακριβώσω αν μπορώ να ταξιδέψω η δεν θα μπω στη χώρα!
Το ίδιο συμβαίνει και εμάς!! Ταξιδεψατε τελικά σας άφησαν;
 

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
καλημερα
καποιος που να εχει βγαλει νεα ταυτοτητα να με ενημερωσει...
επειδη πλησιαζει η μερα του ραντεβου για ταυτοτητα... το παραβολο που πληρωνω ηλεκτρονικα ειναι 10ευρ η 10,50 και χρειαζομαι κατι αλλο εκτος απο την παλια ταυτοτητα?
φωτογραφια μου βγαζουν εκει?
ευχαριστω
Το παράβολο των 10€ έχει κωδικό 1894 και το παράβολο των 0,50€ έχει κωδικό 2043. Και τα δύο εκδίδονται στο e-Paravolo
 

kara2234

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ξέρει κανείς αν μπορώ να ταξιδέψω για Γεωργία μόνο με ταυτότητα ; Επισης χρειάζεται βίζα η κάποιο άλλο έγγραφο ;
 

katerina R

Member
Μηνύματα
81
Likes
67
Επίσης η ταυτότητα μου συμπληρώνει 15 χρόνια τον επόμενο μήνα ( Φεβρουαρίο) ...αν πετάξω τον Απρίλη με αυτήν διότι δεν βρίσκω ραντεβού για νέου τύπου ταυτότητα θα έχω λέτε θέμα;
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
118
Likes
463
Επίσης η ταυτότητα μου συμπληρώνει 15 χρόνια τον επόμενο μήνα ( Φεβρουαρίο) ...αν πετάξω τον Απρίλη με αυτήν διότι δεν βρίσκω ραντεβού για νέου τύπου ταυτότητα θα έχω λέτε θέμα;
Βγάλε διαβατήριο. Βγαίνει σε μία εβδομάδα και είναι πιο έγκυρο και ασφαλές
 

katerina R

Member
Μηνύματα
81
Likes
67
Βγάλε διαβατήριο. Βγαίνει σε μία εβδομάδα και είναι πιο έγκυρο και ασφαλές
Στο διαβατήριο αναγράφεται και αριθμός ταυτότητας; ρωτάω γτ αν βγάλω με την ταυτότητα που έχω τώρα πάλι θα θεωρείται ληγμένη αν αναγράφεται στο διαβατήριο ο αριθμός ταυτότητας
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Στο διαβατήριο αναγράφεται και αριθμός ταυτότητας; ρωτάω γτ αν βγάλω με την ταυτότητα που έχω τώρα πάλι θα θεωρείται ληγμένη αν αναγράφεται στο διαβατήριο ο αριθμός ταυτότητας
Οχι
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
118
Likes
463
Στο διαβατήριο αναγράφεται και αριθμός ταυτότητας; ρωτάω γτ αν βγάλω με την ταυτότητα που έχω τώρα πάλι θα θεωρείται ληγμένη αν αναγράφεται στο διαβατήριο ο αριθμός ταυτότητας
Η ταυτότητα (η παλιά) είναι παγκοσμίως αναξιόπιστη. Αντιγράφεται πολύ εύκολα, γι' αυτό και άλλαξαν το τρόπο έκδοσής της. Το Διαβατήριο δεν έχει καμία σχέση με την παλιά ταυτότητα.
 

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Βγάλε διαβατήριο. Βγαίνει σε μία εβδομάδα και είναι πιο έγκυρο και ασφαλές
Ναι έτσι είναι. Έβγαλα πριν λίγες μέρες διαβατήριο στη μικρή μου κόρη. Σε 4 εργάσιμες ήταν έτοιμο!!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Με την παγκοσμίως αναξιόπιστη παλιά ταυτότητα έχουμε γυρίσει όλη την Ευρώπη συμπεριλ. χωρών εκτός ΕΕ. Μη γράφετε λοιπόν ότι σας κατέβει χωρίς να ξέρετε, συμβουλεύοντας τον κόσμο να ξοδεύει 100ευρα για διαβατήρια που δεν είναι απαραίτητα.
 
Last edited:

thanassis33

Member
Μηνύματα
118
Likes
463
Με την παγκοσμίως αναξιόπιστη παλιά ταυτότητα έχουμε γυρίσει όλη την Ευρώπη συμπεριλ. χωρών εκτός ΕΕ. Μη γράφετε λοιπόν ότι σας κατέβει χωρίς να ξέρετε, συμβουλεύοντας τον κόσμο να ξοδεύει 100ευρα για διαβατήρια που δεν είναι απαραίτητα.
Είσαι τυχερός τι να πω....
Εμένα μου έτυχε να περάσω τον έλεγχο με διαβατήριο, αλλά η σύντροφός μου τότε ταλαιπωρήθηκε γιατί η υπάλληλος έψαχνε την ημερομηνία λήξης της ταυτότητάς της στο "μακρινό" 2018, στην εντός ΕΕ, πόλη της Κοπεγχάγης...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom