Qatar Airways Qatar Airways - Νέα, Ερωτήσεις & Πληροφορίες

Head_cf

Member
Μηνύματα
122
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει....
Επειδή παιδεύτηκα αρκετά για να μάθω αν τελικά η Qatar προσφέρει δωρεάν διαμονή και φαγητό για τους επιβάτες που πρέπει να περιμένουν πολλές ώρες στη Doha για την επόμενη πτήση τους αποφάσισα να ανοίξω αυτό το topic. Σε οποίο forum και να έψαχνα έβρισκα αντιφατικές πληροφορίες και ακόμα και όταν πήγα στη Doha ο κάθε υπάλληλος της Qatar μου έλεγε διαφορετικό πράγμα. Από το ότι δικαιούμαι μόνο κουπόνια φαγητού μέχρι το ότι δικαιούμαι και διαμονή. Τελικά με 13 ώρες stopover και με εισιτήριο economy class μου έδωσαν δωρεάν ξενοδοχείο , δωρεάν βραδινό και πρωινό και δωρεάν μετακινήσεις από και προς το αεροδρόμιο. Πολύ θετικές εντυπώσεις από την Qatar.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Aπό προηγούμενη εμπειρία μου πηγαίνοντας Βιρμανία, θυμάμαι πως μας κοίμησαν και μας τάισαν πλουσιοπάροχα
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Εσυ ησουν τυχερος.
Εγω επιστρεφοντας Αθηνα εμεινα 7,5 ωρες σε αυτο το ρημαδι που λεγεται και καλα "διεθνης αερολιμενας" της Νταχα και δυστυχως δεν επαιζε διανυκτερευση. Μονο ενα κουπονι μας εδωσε η Qatar για καποιο σαντουιτς. Ουτε στις κουκετες μπορουσες να κοιμηθεις, γιατι βλεπεις διπλα ηταν το δωματιο προσευχης και καθε τοσο καποιος θα πηγαινε και εκανε τον σχετικο θορυβο. Μιλαμε ηταν μακραν το χειροτερο stop-over που μου εχει τυχει.

Ευτυχως ο Εμιρης θα δωσει μερικα απο τα εκατομμυρια που εχει μαζεψει (και δεν ξερει το να τα κανει) για να φτιαξει νεο αεροδρομιο για το μουντιαλ. Αντε με το καλο να το δουμε, γιατι τεταοια καλη εταιρεια ειναι αμαρτια να εχει βαση σε αυτο το κ@#$λοχανειο...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
16 ώρες είχα stopover και δεν μου έδωσαν τίποτα
ΑΛΛΆ
υπήρχε πιο κοντινό connection (ακριβότερο) που δεν το είχα επιλέξει...
Μου το είχαν πει εκ των προτέρων τηλεφωνικά...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εσυ ησουν τυχερος.
Εγω επιστρεφοντας Αθηνα εμεινα 7,5 ωρες σε αυτο το ρημαδι που λεγεται και καλα "διεθνης αερολιμενας" της Νταχα και δυστυχως δεν επαιζε διανυκτερευση. Μονο ενα κουπονι μας εδωσε η Qatar για καποιο σαντουιτς.
Eίχατε stopover μικρότερο των 8 ωρών.

Transiting At Doha | Qatar Airways

You may be eligible for transit hotel accommodation in Doha, if you meet the following criteria: ...
  • You have a transit time of between 8 and 24 hours at Doha International Airport
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
τοσο χαλια βρε παιδια ειναι το αεροδρομιο της ντοχα?
Τόσο,τόσο!!!Και για μένα το χειρότερο 7ωρο stopover ως τώρα!Αδιάφορο αεροδρόμιο,πάγωσα από τον κλιματισμό και έφυγα με απίστευτο πονοκέφαλο.Θυμάμαι όμως ότι δίπλα φτιάχναν το καινούριο,δεν είναι έτοιμο?
Η αεροπορική όμως για μένα από τις καλύτερες!
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
μου κανει εντυπωση πως μια απο τις 5αστερες αεροπορικες εχει σαν βαση ενα μετριο αεροδρομιο αλλα οπως λετε και ειναι λογικο για τα μεγεθη των εμιρατων φτιαχνεται καινουριο...
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Δεν πρέπει να αργεί η παράδοση και μεταφορά στο νέο αεροδρόμιο που υπολογίζεται για αρχές 2013.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.949
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υπόψην ότι σταδιακά οι αεροπορικές (των εταιριών του κόλπου συμπεριλαμβανομένων) περιορίζουν αισθητά τις παροχές τους σε long connections. Μην απορείτε αν σε λίγο καιρό έχουν καταργηθεί παροχές που σήμερα ισχύουν.
 

alaloum28

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κέρκυρα
Εγώ προσωπικά έχω την καλύτερη άποψη για την Qatar. Έχει πολύ καλό service στον αέρα και γενικότερα από το φαγητό μέχρι και τα καθίσματα. Είναι πάντα φανταστικό το ταξίδι με την Qatar!!

Εσείς έχετε κάποια ιστορία ή άποψη; :lol:
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Απλα κοφυφαια. Οταν με το καλο φτιαξουνε και ενα αεροδρομιο της προκοπης στη Ντοχα (λογω Μουντιαλ 2014) θα ειναι τελεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.103
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom