Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
έκλεισα και τα εισιτηρια σημερα το πρωι. ευχαριστω όλους σας. Τα έκλεισα απευθειας απο το site της turkish. To παραξενο ειναι ότι δεν μου ζητησε αριθμο απο το διαβατηριο, τα ελενχουν στα γκισε και δεν χρειαζετε γιαυτο σωστα?
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.007
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
έκλεισα και τα εισιτηρια σημερα το πρωι. ευχαριστω όλους σας. Τα έκλεισα απευθειας απο το site της turkish. To παραξενο ειναι ότι δεν μου ζητησε αριθμο απο το διαβατηριο, τα ελενχουν στα γκισε και δεν χρειαζετε γιαυτο σωστα?
Καλά να περάσεις λοιπόν! (για πού παρεμπιπτόντως ?)

Ναι, νομίζω ούτε εμένα μου είχε ζητήσει αριθμό διαβατηρίου, κάτι που μου είχε κάνει εντύπωση.

Θα σου ελέγξουν το διαβατήριο και στο γκισέ, και μετά, και μετά, και μετά, και στην πύλη. Πήγαινε προϊδεασμένος τουλάχιστον :haha:
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Καλά να περάσεις λοιπόν! (για πού παρεμπιπτόντως ?)

Ναι, νομίζω ούτε εμένα μου είχε ζητήσει αριθμό διαβατηρίου, κάτι που μου είχε κάνει εντύπωση.

Θα σου ελέγξουν το διαβατήριο και στο γκισέ, και μετά, και μετά, και μετά, και στην πύλη. Πήγαινε προϊδεασμένος τουλάχιστον :haha:
miami απο 8/4 εως 9/5. Θυμαμαι πριν 10 χρονια που ξαναπηγα us ήθελε 2 ωρες πριν την πτησηνα ειμαι εκει αν θυμαμαι καλα; 2 ωριτσες πριν νομιζω ειναι οκ.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.007
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Εγώ μπορεί να πήγαινα κανένα μισάωρο ακόμα νωρίτερα, αλλά και με το δίωρο είσαι ΟΚ.

Έχε υπόψη, αν πηγαίνεις μέσω του καινούριου αεροδρομίου της Κωνσταντινούπολης, ότι είναι αχανές. Υπολόγιζε 20-25 λεπτά έως τις πύλες, με γοργό περπάτημα. Επίσης, όπως σου είπα, σε εμάς μας έλεγχαν το διαβατήριο και την ESTA ξανά και ξανά (είχαμε πέσει και σε 2 ξεχωριστούς ελέγχους με τους υπαλλήλους να μην γνωρίζουν ότι με ελληνικό διαβατήριο δεν χρειάζεσαι βίζα), οπότε εκτός αν έχεις αρκετό χρόνο στην ανταπόκριση, μην καθυστερήσεις να πας προς την πύλη που θα φύγει η υπερατλαντική πτήση, ώστε να μην χρειαστεί να τρέχεις μετά... :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.411
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom