Ερώτηση για χειμερινή Καστοριά

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Για Καστοριά από Αθήνα είναι οκ ο δρόμος απο Τρίκαλα? Είχα σκοπό να το πάω στο χαλαρό με 1-2 στάσεις σε Θερμοπύλες και Βενετικό, αλλά με έφαγαν στην δουλεία να προτιμήσω από Πάτρα καλύτερα!
Είναι όντως ταλαιπωρία από Τρίκαλα?
Σίγουρα θα κάνεις παραπάνω ώρες για να φτάσεις, γλυτώνοντας διόδια, αλλά ο δρόμος είναι επαρχιακός και σε κάποια σημεία ορεινός, δηλαδή με στροφές. Απο Πάτρα κινείσαι σε αυτοκινητόδρομο με όλο το "υπέροχο" κόστος.
Το "ταλαιπωρία" δεν ξέρω πως το ορίζεις βεβαια...
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Για Καστοριά από Αθήνα είναι οκ ο δρόμος απο Τρίκαλα? Είχα σκοπό να το πάω στο χαλαρό με 1-2 στάσεις σε Θερμοπύλες και Βενετικό, αλλά με έφαγαν στην δουλεία να προτιμήσω από Πάτρα καλύτερα!
Είναι όντως ταλαιπωρία από Τρίκαλα?
Το "δύσκολο " κομμάτι ειναι το Καλαμπάκα-Γρεβενά μετά μπαίνεις Εγνατία..Από την Πάτρα πιο εύκολο με μεγαλύτερο κόστος στα διόδια..
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.058
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Για Καστοριά από Αθήνα είναι οκ ο δρόμος απο Τρίκαλα? Είχα σκοπό να το πάω στο χαλαρό με 1-2 στάσεις σε Θερμοπύλες και Βενετικό, αλλά με έφαγαν στην δουλεία να προτιμήσω από Πάτρα καλύτερα!
Είναι όντως ταλαιπωρία από Τρίκαλα?
Τρικαλα - Καλαμπακα εχει πολλα φαναρια και Καλαμπακα - Γρεβενα εχει πολλες στροφες.
Υπομονη 3 χρονια μεχρι να τελειωσει ο Ε65, Λαμια - Γρεβενα
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Ταλαιπωρία εννοώ στροφές φουλ ορεινές για ώρα ναι.
Ο γουγλης μου έβγαζε ίδια ώρα τις 2 διαδρομές απλά από Πάτρα περίπου 80 χιλιόμετρα +
Μάλιστα! Ευχαριστώ παίδες
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Ταλαιπωρία εννοώ στροφές φουλ ορεινές για ώρα ναι.
Ο γουγλης μου έβγαζε ίδια ώρα τις 2 διαδρομές απλά από Πάτρα περίπου 80 χιλιόμετρα +
Μάλιστα! Ευχαριστώ παίδες
Υπολόγισε την "ταλαιπωρία "γύρω στο 45λεπτο...πάντως εμείς από εκεί πηγαινοερχόμαστε..Από την άλλη μου φαίνεται πολύ μακριά και χωρίς ενδιαφέρον..
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Υπολόγισε την "ταλαιπωρία "γύρω στο 45λεπτο...πάντως εμείς από εκεί πηγαινοερχόμαστε..Από την άλλη μου φαίνεται πολύ μακριά και χωρίς ενδιαφέρον..
Ναι κι εγώ δεν νομίζω να αλλάξω το αρχικό πλάνο τελικά, μου κάνει πιο εκδρομή
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ναι κι εγώ δεν νομίζω να αλλάξω το αρχικό πλάνο τελικά, μου κάνει πιο εκδρομή
Ναι, να μην το αλλάξεις! Έχει δίκιο η @galoz , η διαδρομή μέσω Τρικάλων έχει περισσότερο ενδιαφέρον ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom