Γενικά Εταιρίες low cost

sakis_sx

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Με αφορμή τα όσα λέγονται τον τελευταιό καιρό περί εξυπηρέτησης και όλα τα άλλα για την Ryanair σκέφτηκα να ανοίξω ένα θέμα για τις loco εταιρίες.Τελικά είναι όλες το ίδιο ή όχι?Έχουν την ίδια εξυπηρέτηση-ασφάλεια,και όλα τα υπόλοιπα?Προσωπική μου άποψη είναι πως δεν είναι το ίδιο,πιστέυω πως υπάρχουν loco που ίσως είναι και καλύτερες από κάποιες πιο <επώνυμες>και <ακριβές> εταιρίες.Ποια είναι η δική σας γνώμη?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ΑΣΦΑΛΕΙΑ όλες έχουν την ίδια, δε παίζει να πετάξεις με χαλασμένο ή σαράβαλο.
 

sakis_sx

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ΑΣΦΑΛΕΙΑ όλες έχουν την ίδια, δε παίζει να πετάξεις με χαλασμένο ή σαράβαλο.
Θα διαφωνήσω φίλε Θανάση,μπορεί η Ευρώπη να έχει θέσει κάποια υψηλά στάνταρ,αλλά παίζουν πολλά ρόλο,και το βασικότερο το ρίσκο που θα πάρει η εταιρία.Τυχαίνει να γνωρίζω 2-3 παραδείγματα και γ'αυτό το λέω..Και δεν αναφέρομαι σε loco εταιρία
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εννοείς ασφάλεια για μηχανικές βλάβες, ή για πτήση που δε έγεινε, ακύρωση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.985
Εγώ, πάλι, γιατί νιώθω περισσότερο άγχοςγια το αν θα φτάσω ζωντανή αν βγω σε ελληνική εθνική οδό παρά σε τάξίδι με loco;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εγώ ποιο ασφαλής νιώθω με το νέο Β738 της Ryanair παρά με τα 734 της τότε ΟΑ που πέταγαν leasing από την Hola (σπασμένα τζάμια, χαλασμένες καρέκλες κτλ)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αυτό με την εθνική οδό μεγάλη κουβέντα :) +1.

Αυτό που είχα ακούσει εγώ σε συνέντευξη πιλότου regular (το έχω ξαναγράψει και κάπου στο φόρουμ) και δε μου άρεσε ήταν ότι κάποιες low cost (STANDARD η ryan μέσα, αυτοί βγάζουν από τη μύγα ξίγκι) είναι ότι δε σέβονται τις υποχρεωτικές ώρες ανάπαυσης των πιλότων μεταξύ των πτήσεων. Δε ξέρω αν ισχύει - και πρακτικά τι σημαίνει - οπότε ας μας διαφωτίσει κάποιος που γνωρίζει παραπάνω.

Πάντως προσωπικά μιλώντας πέρα από ασφάλεια, συμπαθώ την easy πολύ παραπάνω από τη ryan και το επιθετικό της marketing. Επίσης η skyeurope που χρησιμοποίησα παλιότερα (έκλεισαν άδοξα παρατώντας κόσμο ανά την Ευρώπη) είχε εξαιρετικό προσωπικό, καλόγουστη διακόσμηση και καλές παροχές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.263
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom