Ζαγοροχωρια

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Καλησπερα, ψαχνω πληροφοριες για Ζαγοροχωρια.Περισσοτερο για καταλυματα, αν καποιος εχει μεινει σε καποιο αξιολογο ξενωνα,αν εχει φαει καπου παρα πολυ ωραια,αν συναντησε προβλημα χιονιου στο δρομο, μιλαω για μεσα Δεκεμβρη...Ευχαριστω!!!:roll:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σας παρακαλώ θερμά για μία ακόμη φορά να ανοίγετε τα θέματα αναζήτησης πληροφοριών στις ενότητες που πρέπει. Βοηθήστε μας να μη χρειάζεται να μετακινούμε θέματα συνεχώς. ;)

Το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα της Ηπείρου.
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Σας παρακαλώ θερμά για μία ακόμη φορά να ανοίγετε τα θέματα αναζήτησης πληροφοριών στις ενότητες που πρέπει. Βοηθήστε μας να μη χρειάζεται να μετακινούμε θέματα συνεχώς. ;)

Το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα της Ηπείρου.
def ειλικρινα ζητω χιλια συγνωμη, απλα ειμαι λιγο ασχετος με την τεχνολογια και κανω καποια λαθακια, ζητω την κατανοηση και την ανοχη σου και παλι συγνωμη!!!:(
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Λοιπόν,
πηγα πριν από τρία χρόνια, ανάμεσα Χριστούγεννα και Πρωτοχρονια και επεσα στην περίπτωση που είχε βρέξει τόσο πολύ τα Χριστούγεννα με αποτέλεσμα όσοι έιχαν σκοπό να μείνουν και την Πρωτοχρονιά, να ακυρώνουν γιατί είχαν βαρεθεί όλη μερα στά δωμάτια.
Έτσι, για καλή μου τύχη, βρήκα δωμάτιο στο Αυραγώνιο. Φοβερός ξενώνας όπου το δωμάτιό μας ήταν δίχωρο, σαν σουίτα με πουπουλένια παπλώματα, ξύλα για το τζάκι, αδιάβροχα, άνετοι χώροι. Μάλιστα ο ιδιοκτήτης μας έδωσε και την δυνατότητα της επιλογής ανάμεσα σε αυτό το δωμάτιο και σε ένα άλλο!!!
Ο ξενώνας ήταν σαν να μπάινεις στην αυλή ενός χωριού. Το κάθε δωμάτιο και διαφορετικό κτίσμα.
Και φυσικά πλήρωσα 100 ευρώ την βραδιά.
Μπροστά στην είσοδο έχει λίγο χώρο για στάθμευση. Διαφορετικά, στην είσοδο του χωριού, έχει δημόσιο parking.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Στη κεντρική πλατεία της Λάιστας υπάρχει ένα εξαιρετικό μαγέρικο. Η κυρία που τό έχει μαγειρεύει πολύ καλά. Το καλοκαίρι κάτω από τον πλάτανο της πλατείας ήταν θεσπέσια. Το χειμώνα δεν ξέρω τι παίζει στον εσωτερικό του χώρο, δε νομίζω οτι είναι αναβαθμισμένος, κάτι σαν το καφενείο του χωριού, να φανταστείς. Η κυρία αυτή νοικιάζει και απλά δωμάτια, μη νομίζεις τίποτε πολυτελείας ξενώνες. Πάντως ήταν αξιοπρεπή, είχαν μείνει κάτι γνωστοί. Η Λάιστα είναι πολύ μακρινό ζαγοροχώρι και όχι από αυτά με τα υπέροχα αρχοντικά- το έκαψαν οι γερμανοί στον πόλεμο, αλλά η φύση είναι συγκλονιστική.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Λοιπόν,
πηγα πριν από τρία χρόνια, ανάμεσα Χριστούγεννα και Πρωτοχρονια και επεσα στην περίπτωση που είχε βρέξει τόσο πολύ τα Χριστούγεννα με αποτέλεσμα όσοι έιχαν σκοπό να μείνουν και την Πρωτοχρονιά, να ακυρώνουν γιατί είχαν βαρεθεί όλη μερα στά δωμάτια.
Έτσι, για καλή μου τύχη, βρήκα δωμάτιο στο Αυραγώνιο. Φοβερός ξενώνας όπου το δωμάτιό μας ήταν δίχωρο, σαν σουίτα με πουπουλένια παπλώματα, ξύλα για το τζάκι, αδιάβροχα, άνετοι χώροι. Μάλιστα ο ιδιοκτήτης μας έδωσε και την δυνατότητα της επιλογής ανάμεσα σε αυτό το δωμάτιο και σε ένα άλλο!!!
Ο ξενώνας ήταν σαν να μπάινεις στην αυλή ενός χωριού. Το κάθε δωμάτιο και διαφορετικό κτίσμα.
Και φυσικά πλήρωσα 100 ευρώ την βραδιά.
Μπροστά στην είσοδο έχει λίγο χώρο για στάθμευση. Διαφορετικά, στην είσοδο του χωριού, έχει δημόσιο parking.

Υ.Γ. :clap:Ξέχασα να σου πω ότι το χωριό στο οποίο αναφέρομαι έιναι το Μεγάλο Παπιγκο.
 

panorea

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Η Άνοιξη είναι η πιο ωραία εποχή να πας στα Ζαγοροχώρια. Είναι όλα πράσινα και ανθισμένα. Αξίζει κάποιος να πάει σε όποα περισσότερα χωριά μπορεί και να δει τα πέτρινα γεφύρια τα οποία είναι μοναδικά και πανέμορφα. Είχα μείνει στην Αρίστη, στο Aristi mountain resost. Πολύ όμορφο και με πολλές παροχές. Μια ωραία πισίνα με θέα στα βουνά. Ωραία φαγητό στα Πεδινά. Δεν έχω φάει πιο ωραία παϊδάκια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.109
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom