Τανζανία Ζανζιβαρη Ethiopian airlines

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκουαδορ,περου
Η Ζανζιβάρη είναι ο μόνος προορισμός που είναι ανοιχτός για τους Ρώσους αυτή την στιγμή, όλοι πάνε εκεί.
Παναγία μου και με την Ethiopian airlines που κάνει το δρομολόγιο Μόσχα Αθήνα αντισαμπεμπα δεν είναι και τόσο εναθαρυντικο . Από ότι έψαξα μόνο για Ζανζιβάρη να πας συμφέρει ταξιδιωτικό πρακτορείο και πιο συγκεκριμένα είδα ο Μάνεσης που κάνει 15% έκπτωση λόγω black Friday
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
Η Εthiopian εχει ανανεωσει αρκετα το στολο της, ειναι γεγονος, οπως λεει και ο @Samion. Και εν συγκριση με αλλες αφρικανικες αεροπορικες ειναι αρκετα μπροστα μαζι με κανα 2 αλλες αεροπορικες.

Η Τανζανια ειναι ανοιχτη, οπως και η Ζανζιβάρη. Το ερωτημα ειναι πως ειναι η κατασταση εκει, καθ'οτι δεν δινει στοιχεια το κρατος, οπως και εκανε και με τον εμπολα.

Με συνεργατες που μιλαω εκει, λενε οτι οσοι δουλευουν σε σοβαρους οργανισμους, εχουν επιλεξει να αυτοπροστατευτουν και δουλευουν απο σπιτια ως επί το πλείστον. Ωστοσο η χωρα οπως καθε αλλη χωρα εχει πολλαπλα κρουσματα, ιδιως αν αναλογιστεις οτι οι ανθρωποι εκει εχουν την επιλογη να πεθανουν απο τη πεινα αν δεν πανε για δουλεια μια ημερα δεν θα εχουν να φανε το βραδυ, οποτε δεν εχουν επιλογη.

Προσωπικα θα ελεγα, αν μου επιτρεπεται, οτι δεν ειναι ωρα για διακοπες
 
Last edited:

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Η Ζανζιβάρη είναι απολύτως ασφαλής προορισμός μην σε απασχολεί καθόλου αυτό. Εμείς είχαμε νοικιάσει μηχανάκι και την γυρίσαμε όλη.
 
Μηνύματα
116
Likes
980
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαγαδασκάρη
Έχω ταξιδέψει αρκετές φορές με την Ethiopian airlines και την θεωρώ την κορυφαια αφρικανική. Επαγγελματισμός και υψηλά στάνταρ. Μόνο τα γεύματα τους είναι κάπως απογοητευτικά. Όσο για την Ζανζιβάρη, είναι πολύ ασφαλής όμορφος προορισμός. Το θέμα είναι κατα πόσο λειτουργούν τα ξενοδοχεία, τουριστικές επιχειρήσεις, εστιατόρια τώρα που οι τουρίστες είναι σαφώς πολύ λιγότεροι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom