Θαλασσα!

stevi

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Δεν ξέρω αν κανω καλά που ανοίγω το θέμα εδώ, ή αν εχει ήδη συζητηθεί, συγχωρειστε με ως καινούργιο μέλος που είμαι!

Ψάχνω μέρος για τις καλοκαιρινές μας διακοπές. Θέλω κάτι όχι πολυ μακριά απο Θεσσαλονικη (πχ Ιόνιο, Σποραδες, Πηλιο, Εύβοια, κα), λόγω μωρού, σε καλαίσθητο κατάλυμα (τύπου Ostraco στην Μήλος), πανω στο κύμα. Μπορείτε να με βοηθήσετε;
 
Last edited by a moderator:

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Αρχικά, καλώς ήρθες.
Η αλήθεια είναι ότι δεν βοηθάει ούτε ο τίτλος του θέματος όπως τον έχεις ορίσει (είναι λίγο αόριστος) αλλά και τα ερωτήματα σου είναι αρκετά γενικά. Για αρχή πρέπει να καταλήξεις λίγο στον προορισμό ώστε να σε βοηθήσουν οι υπόλοιποι με το κατάλυμα. Δες με τις πληροφορίες που μπορείς να συλλέξεις από τα αντίστοιχα ανοιχτά θέματα, μήπως και περιορίσεις λίγο τους προορισμούς σου, αν όχι να καταλήξεις.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Δεν ξέρω αν κανω καλά που ανοίγω το θέμα εδώ, ή αν εχει ήδη συζητηθεί, συγχωρειστε με ως καινούργιο μέλος που είμαι!

Ψάχνω μέρος για τις καλοκαιρινές μας διακοπές. Θέλω κάτι όχι πολυ μακριά απο Θεσσαλονικη (πχ Ιόνιο, Σποραδες, Πηλιο, Εύβοια, κα), λόγω μωρού, σε καλαίσθητο κατάλυμα (τύπου Ostraco στην Μήλος), πανω στο κύμα. Μπορείτε να με βοηθήσετε;
Μια λεξη, μονο: Χαλκιδικη! Τι το ψαχνεις περισσοτερο;
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Λογικά θα την έχει φάει με το κουτάλι την Χαλκιδική όντας δίπλα..
 

stevi

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ευχαριστω για την ανταπόκριση! Το "συγκεκριμένο" που μπορώ να προσδιορίζω γιατί ειναι αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο ειναι ένα ιδιαίτερο κατάλυμα πανω στο κύμα. Δεν με νομίζει που. Την Χαλκιδική όντως την έχουμε φάει με το κουτάλι, αλλα ένα πραγματικά ωραίο κατάλυμα δεν θα μας έκανε να την αποριψουμε!
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Ευχαριστω για την ανταπόκριση! Το "συγκεκριμένο" που μπορώ να προσδιορίζω γιατί ειναι αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο ειναι ένα ιδιαίτερο κατάλυμα πανω στο κύμα. Δεν με νομίζει που. Την Χαλκιδική όντως την έχουμε φάει με το κουτάλι, αλλα ένα πραγματικά ωραίο κατάλυμα δεν θα μας έκανε να την αποριψουμε!
Αφου δεν απορριπτεις την Χαλκιδικη, θα σου προτεινα το ξενοδοχειο Helianthus Guesthouse, στο πολυ ομορφο νησακι της Αμμουλιανης, με τις καταπληκτικες παραλιες. Αν θελεις, μπορεις να του ριξεις μια ματια.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Επειδή κάτι τέτοια τα ψάχνω λόγω παιδιών, έτσι όπως το όστρακο, πάνω στο κύμα, λίγο δύσκολο να το συναντήσεις. Παρόλα αυτά, υπάρχουν κάποια που απέχουν λίγα μέτρα. Κάτι τέτοιο είναι και αυτό στο Πήλιο.
Αν είναι κάτι που σε ενδιαφέρει, μπορώ να σου προτείνω και άλλα.
 

stevi

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Zeta παρά πολυ ωραίο! Πανω στο κύμα και καλαίσθητο! Στα υπόψιν για την επόμενη εξόρμηση μας. Για τις κανονικές μας διακοπές καταλήξαμε στο camping της Αγίας Αννας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.114
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom