Ιορδανία ΙΟΡΔΑΝΙΑ 2018-Στα χναρια του Λωρενς...

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Καλησπέρα,θα ήθελα την άποψη σας για ταξίδι στην Ιορδανια με άφιξη Δευτέρα μεσημέρι στην Ακαμπα και αναχώρηση Παρασκευή απόγευμα από την ίδια πόλη και λέμε το εξής μια νυχτα Ακαμπα για κατάδυση,μια νύχτα Wadi rum για βόλτα με τζιπ,καμήλες κτλ.μια νύχτα Πέτρα (Τετάρτη για δούμε και το βραδινό σόου)και τέλος ένα βράδυ στη θάλασσα.Παρασκευη πρωί επιστροφή στην Ακαμπα.Παίζει;;;
πολυ ωραια! εγω θα σας προτεινα να παραλειπατε την νεκρα θαλασσα κ να αφιερωνατε 2 μερες στην Πετρα-αν φυσικα σας αρεσει το περπατημα-. επισης αφου φτανετε κ αναχωρειτε απο ακαμπα δεν χρειαζεστε βιζα.

επισης εχετε υποψιν οτι η παρασκευη ειναι αργια για τους μουσουλμανους κ δεν υπαρχουν πολλα λεωφορεια οποτε κανονιστε τις μετακινησεις αυτη τη μερα εγκαιρα,ψαξτε για δρομολογια για να ειστε στην Ακαμπα
 
Last edited by a moderator:

Koubaros7

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
επισης εχετε υποψιν οτι η παρασκευη ειναι αργια για τους μουσουλμανους κ δεν υπαρχουν πολλα λεωφορεια οποτε κανονιστε τις μετακινησεις αυτη τη μερα εγκαιρα,ψαξτε για δρομολογια για να ειστε στην Ακαμπα
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Θα τα ξαναπούμε.
 
Last edited by a moderator:

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
Καλησπέρα,θα ήθελα την άποψη σας για ταξίδι στην Ιορδανια με άφιξη Δευτέρα μεσημέρι στην Ακαμπα και αναχώρηση Παρασκευή απόγευμα από την ίδια πόλη και λέμε το εξής μια νυχτα Ακαμπα για κατάδυση,μια νύχτα Wadi rum για βόλτα με τζιπ,καμήλες κτλ.μια νύχτα Πέτρα (Τετάρτη για δούμε και το βραδινό σόου)και τέλος ένα βράδυ στη θάλασσα.Παρασκευη πρωί επιστροφή στην Ακαμπα.Παίζει;;;
καλησπέρα!η ακαμπα είναι μια ακριβή πόλη χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον πέρα από την κατάδυση εμεις που κάτσαμε δυο μέρες στην έρημο ήταν από τα highlights του ταξιδιού χωρίς να το περιμέναμε, όπως και στη νεκρά θάλασσα είναι πόλυ ωραια αρκεί να τη δεις μέσα από ένα ξενοδοχείο σαν ημερήσια είσοδο που θα είναι πιο καθαρά κ με άνεσεις.το Petra by night είναι υποκειμενικο εγω δεν τρελάθηκα αν την δεις το πρωί δεν βλέπεις κάτι διαφορετικό.καλα να περάσετε!
 

rovespieros

Member
Μηνύματα
68
Likes
34
επισης αφου φτανετε κ αναχωρειτε απο ακαμπα δεν χρειαζεστε βιζα.

επισης εχετε υποψιν οτι η παρασκευη ειναι αργια για τους μουσουλμανους

σωστοσ......
 

vasilis1992

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις τι παίζει με το Jordan pass(https://www.jordanpass.jo/Contents/Prices.aspx) ακριβώς. Αγοράζοντάς του είμαι καλυμμένος για την παραμονή μου στην ιορδανία +1 μέρα στην πέτρα ή πρέπει να πληρώσω και έξτρα την ιορδανική βίζα που είναι γύρω στα 40jd.
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις τι παίζει με το Jordan pass(https://www.jordanpass.jo/Contents/Prices.aspx) ακριβώς. Αγοράζοντάς του είμαι καλυμμένος για την παραμονή μου στην ιορδανία +1 μέρα στην πέτρα ή πρέπει να πληρώσω και έξτρα την ιορδανική βίζα που είναι γύρω στα 40jd.
Το jordan pass καλυπτει την βιζα αν μεινεις πανω απο 4 βραδυα ιορδανια.καλυπτει -αναλογα ποιο θα αγορασεις-1 ή 2 μερες Πετρα ,εισοδο στην wadi rum,πολλα μουσεια κ την βιζα αν εχεις οπως σου ειπα πανω απο 4 διανυκτερευσεις.αν κανεις εισοδο κ εξοδο απο ακαμπα δεν χρειαζεσαι βιζα
 
Last edited:

noureief

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Καλημέρα σ' όλους.
Σκέφτομαι τον Αύγουστο να πάω μόνη μου στην Ιορδανία.Είναι επικίνδυνο;
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Καλημέρα σ' όλους.
Σκέφτομαι τον Αύγουστο να πάω μόνη μου στην Ιορδανία.Είναι επικίνδυνο;
οχι δεν ειναι καθολου επικινδυνο...οι ανθρωποι ειναι πολυ φιλικοι κ φιλοξενοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.683
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom