Ρουμανία Ιατρική στη Ρουμανία (Κλουζ Ιασιο Κωνσταντσα ) 2014-2015

MInaSwtiriou

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας είμαι μαθήτρια 3ης λυκείου και αποφάσισα να πάω να σπουδάσω ιατρική στη ρουμάνια. (λογω οικονομικου κοστους )

Ψαχνω κυριως για ατομα που εχουν σπουδασει ή σπουδαζουν εκει. (για πληροφοριες)

Α. Θελω να μαθω για τις εισαγωγικες εξετασεις αγγλικων εχω το Michigan C2 και το PTE C2 μπορώ να τα χρησιμοποιησω αντι να ξαναδωσω αγγλικα ?
Β. Θα μπορουσα να μπω σε καποιο πανεπιστημιο χωρις τη βοηθεια καποιου ειδικου (λογω του οτι μενω στην Καβαλα και δεν εχουμε ) ?
Γ. Τι βαθμους χρειαζεται να εχω στο απολυτηριο μου (βαθμους παιρνουμε τον φεβρουαριο αλλα υποθετω θα ειναι αρκετα καλοι 18 +
)?
Δ. Και τι χαρτια χρειαζονται για την εισαγωγη μου ?
Ε. Σπουδαζουν αρκετοι ελληνες εκει?

Τα πανεπιστημια που ενδιαφερομαι ειναι :
1)Ιατρική στο Κλουζ
2)Ιατρική στο Ιασιο
3)Ιατρική στην Κωνστάντσα
Τα μαθηματα θελω να γινονται στα αγγλικα
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.430
Γεια σας είμαι μαθήτρια 3ης λυκείου και αποφάσισα να πάω να σπουδάσω ιατρική στη ρουμάνια. (λογω οικονομικου κοστους )

Ψαχνω κυριως για ατομα που εχουν σπουδασει ή σπουδαζουν εκει. (για πληροφοριες)

Α. Θελω να μαθω για τις εισαγωγικες εξετασεις αγγλικων εχω το Michigan C2 και το PTE C2 μπορώ να τα χρησιμοποιησω αντι να ξαναδωσω αγγλικα ?
Β. Θα μπορουσα να μπω σε καποιο πανεπιστημιο χωρις τη βοηθεια καποιου ειδικου (λογω του οτι μενω στην Καβαλα και δεν εχουμε ) ?
Γ. Τι βαθμους χρειαζεται να εχω στο απολυτηριο μου (βαθμους παιρνουμε τον φεβρουαριο αλλα υποθετω θα ειναι αρκετα καλοι 18 +
)?
Δ. Και τι χαρτια χρειαζονται για την εισαγωγη μου ?
Ε. Σπουδαζουν αρκετοι ελληνες εκει?

Τα πανεπιστημια που ενδιαφερομαι ειναι :
1)Ιατρική στο Κλουζ
2)Ιατρική στο Ιασιο
3)Ιατρική στην Κωνστάντσα
Τα μαθηματα θελω να γινονται στα αγγλικα
Δεν μπορώ να σου απαντήσω σ' αυτό ακριβώς που ζητάς αλλά κάτι αντίστοιχο υπάρχει και στη Σόφια όπου μια γνωστή μας σπουδάζει Ιατρική και τα μαθήματα είναι μόνο στα Αγγλικά..δεν θυμάμαι όμως το ύψος του ποσού των διδάκτρων, μπορώ όμως να το μάθω αν ενδιαφέρεσαι....
 

iliasiasi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γειά σου ! Το όνομα μου είναι Ηλίας και είμαι φοιτητής στο Iάσιο της Ρουμανίας .
Γνωρίζω τα πάντα σχετικά με το ποιά έγγραφα χρειάζεσαι για να ολοκληρωθεί η εγγραφή σου σε κάποιο πανεπιστήμιο στη ρουμάνια και μπορω να σου δώσω πολλές πληροφορίες για τη ζωή εδώ γενικότερα. Οτιδήποτε χρειαστείς μη διστάσεις να μου στείλεις ενα e-mail στο :

(Η διεύθυνση e-mail αφαιρέθηκε από τη συντονιστική ομάδα, καθώς από τους όρους χρήσης απαγορεύεται η παράθεση προσωπικών στοιχείων)
 
Last edited by a moderator:

iliasiasi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Οι προθεσμίες κατάθεσης δικαιολογητικών στο κλούζ λήγουν την τετάρτη. Για τα υπόλοιπα πανεπιστήμια λήγουν την ερχόμενη εβδομάδα.
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
se poia poli skeftese?k egw molis edwsa panelinies k mallon tha paw roumana g iatriki
Σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ:

Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.

Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
 

vaspsara

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γειά σου ! Το όνομα μου είναι Ηλίας και είμαι φοιτητής στο Iάσιο της Ρουμανίας .
Γνωρίζω τα πάντα σχετικά με το ποιά έγγραφα χρειάζεσαι για να ολοκληρωθεί η εγγραφή σου σε κάποιο πανεπιστήμιο στη ρουμάνια και μπορω να σου δώσω πολλές πληροφορίες για τη ζωή εδώ γενικότερα. Οτιδήποτε χρειαστείς μη διστάσεις να μου στείλεις ενα e-mail στο :

(Η διεύθυνση e-mail αφαιρέθηκε από τη συντονιστική ομάδα, καθώς από τους όρους χρήσης απαγορεύεται η παράθεση προσωπικών στοιχείων)
Καλησπέρα.Θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για τη σχολή,τον τρόπο εισαγωγής,το επίπεδο της σχολής και για το βιοτικό επίπεδο της πόλης.Το email έχει αφαιρεθεί,οπότε αν μπορείς απάντησέ μου εδώ αν είναι δυνατό.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.343
Καλησπέρα.Θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για τη σχολή,τον τρόπο εισαγωγής,το επίπεδο της σχολής και για το βιοτικό επίπεδο της πόλης.Το email έχει αφαιρεθεί,οπότε αν μπορείς απάντησέ μου εδώ αν είναι δυνατό.
Μακάρι να δεί το μήνυμα σου και να απαντήσει.

΄Εχει δύο χρόνια πάντως να μπεί εδώ.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.179
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom