Βενεζουέλα Κολομβία Ιδέες για εισιτήρια προς Βενεζουέλα/Κολομβία;

10900km

Member
Μηνύματα
392
Likes
4.189
Επειδή πάντα υπάρχει κάποιος που ξέρει κάτι περισσότερο από εμάς, επειδή τις τελευταίες ημέρες έχω περάσει αμέτρητες ώρες στο ίντερνετ τσεκάροντας ιστοσελίδες με αεροπορικά εισιτήρια και το κεφάλι μου έχει γίνει καζάνι -άρα μπορεί κάτι καλό να το πέρασα ξυστά και να μην το πρόσεξα- κι επειδή δεν έχω τίποτα να χάσω, μοιράζομαι την περίπτωση/προβληματισμό μου... Θεσσαλονίκη-Καράκας ή Μπογκοτά και πίσω, αναχώρηση τέλη Νοεμβρίου-αρχές Δεκεμβρίου, επιστροφή είτε πάνω στο τρίμηνο, είτε στο τετράμηνο. Το φθηνότερο που βρίσκω για τρίμηνο είναι συνδυασμός εισιτηρίων από τα σάιτ Aegean (Θεσσαλονίκη-Νέα Υόρκη-Θεσσαλονίκη, 403 ευρώ) και United (Νέα Υόρκη-Μπογκοτά-Νέα Υόρκη, 308 ευρώ). Σούπερ καλό το ότι όλες -σχεδόν- οι πτήσεις γίνονται με αεροπλάνα της Continental, προς και από το hub τους στο Newark, επομένως δεν χρειάζεται να πάω από ένα αεροδρόμιο της Νέας Υόρκης σε άλλο, ούτε να περάσω βραδιά εκεί. Οι ώρες των πτήσεων, βολικές, χωρίς ρίσκο να ξεμείνω στο Newark. Δυστυχώς η σούπερ προσφορά της Aegean για Νέα Υόρκη (την οποία, για να ευλογήσω τα γένια του travelstories.gr, εδώ την έμαθα, χθες, στο φόρουμ), έχει μέγιστη παραμονή στο εξωτερικό τρεις μήνες. Για τετράμηνο ή πεντάμηνο, ο φθηνότερος συνδυασμός που έχω βρει είναι πάλι από Θεσσαλονίκη για Νέα Υόρκη και πίσω (πτήσεις Swiss, American, και British Airways, βολικές σχετικά ώρες, αλλά για JFK, όχι για EWR, στα 530 ευρώ), συν, πάλι τα 308 της United (άσχετα αν οι πτήσεις πραγματοποιούνται με αεροπλάνα της Continental, στο σάιτ της οποίας οι ίδιες πτήσεις είναι ακριβότερες). Το απευθείας Θεσσαλονίκη-Μπογκοτά-Θεσσαλονίκη τείνω να το ξεχάσω, επειδή είναι πάνω από το χιλιάρικο. Δοκίμασα να σπάσω τη διαδρομή στα δύο, με σκαλοπάτι Φρανκφούρτη, Μόναχο, Βερολίνο, Λονδίνο, Παρίσι, Μαδρίτη, Ρώμη, Μιλάνο, Λισαβόνα, αλλά δε γλιτώνω τίποτα. Any ideas, ANY ideas, πολύ-πολύ καλοδεχούμενες. Τα εισιτήρια θα αγοραστούν 5-10 Νοεμβρίου, εκτός κι αν κάποιος έχει... inside πληροφορίες ότι η Lufthansa, ή η TAP,θα βγάλει τρελές προσφορές για Βενεζουέλα-Κολομβία το δεύτερο δεκαήμερο του μήνα, κάτι για το οποίο κρατάω πολύ μικρό καλάθι...


Χαιρετίσματα σε όλους από Μαλαισία


Δημήτρης
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom