Ινδία Νεπάλ Ινδία-Νεπάλ

ph2

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Καλημέρα σε όλους.Τον Οκτώμβριο θα πάω Ινδία -Νεπάλ 20 μέρες.Εχει κανείς να μου προτείνει κανένα ταξιδιωτικό γραφείο στην Ινδία?Επίσης πέρα από βορειοδυτική Ινδία θέλω να πάω 4 μέρες σε κάποια παραλία.Είμαι ανάμεσα σε Goa και Andaman Islands.Τι μου προτείνεται?
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Καλημέρα σε όλους.Τον Οκτώμβριο θα πάω Ινδία -Νεπάλ 20 μέρες.Εχει κανείς να μου προτείνει κανένα ταξιδιωτικό γραφείο στην Ινδία?Επίσης πέρα από βορειοδυτική Ινδία θέλω να πάω 4 μέρες σε κάποια παραλία.Είμαι ανάμεσα σε Goa και Andaman Islands.Τι μου προτείνεται?
Ινδία δεν έχω πάει αλλά πριν κανα δύο χρόνια που έψαχνα να πάω νησιά Άνταμαν απο ότι θυμάμαι χρειαζόταν ειδικη άδεια (ξέχωρα της βίζα για Ινδία).Πάντως τώρα νομίζω την δίνουν και στην άφιξη στο αεροδρόμιο του Port Blair εκτός και άν πάς με πλοίο όπου χρειάζεται να βγάλεις την άδεια σε κάποια μεγάλη πόλη.
Σχετικά με το τι να επιλέξεις εγώ θα σου πρότεινα τα νησιά τα οποία είναι ακόμη παρθένα (τα περισσότερα)και μάλιστα υπάρχουν και νησάκια όπου κατοικούν φυλές που δεν έχουν έρθει σε επαφή με τον πολιτισμό (καιαπό αεροφωτογραφίες που έχω δεί ούτε και θέλουν να έρθουν)αλλά η επιλογή δική σου βάσεοι αυτών που θέλεις.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Διάβασε για τις παρακάτω φυλές ενα απόσπασαμα που είχα βρεί τότε :
rare tribe of india.jpg
 
  • Like
Reactions: ph2

alexandrak

Member
Μηνύματα
44
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
γεια!
Για Ινδια εμεις χρησιμοποιησαμε το ταξιδιωτικο γραφειο Yatra exotic routes, το ποιο μου φανηκε καλο!αν θες εχω προταση και για νεπαλ.
 
  • Like
Reactions: ph2

ph2

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Ναι ευχαριστω.Αν μπορεις στειλε μου και για Νεπάλ.Πόσες μέρες λες να του αφιερώσω?
 

alexandrak

Member
Μηνύματα
44
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
το ταξιδιωτικο γραφειο στο νεπαλ λεγεται four seasons travel and tours.
εγω εμεινα μονο 3 μερες Νεπαλ και ειδα Κατμαντου και τις γυρω πολεις!Σιγουρα ομως θα ξαναπαω καποια στιγμη γιατι μου αρεσε παρα πολυ!φανταζομαι οτι καμμια εβδομαδα θα ειναι καλα αλλα καλυτερα να σου απαντησουν και αλλα μελη που εχουν παει και εμειναν πιο πολυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.843
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom