Ιρλανδία Ιρλανδία - 2 εβδομάδες

mouxlitsa

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Καλησπέρα! Αρχές ιουλίου έχω προγραμματίσει ένα ταξίδι στην ιρλανσία για 13 περίπου ημέρες. Έχω ξεκινήσει να διαβάζω τα θέματα γύρω απο την Ιρλανδία, διαπιστώνοντας ότι το χρονικό διάστημα που πάμε μας αρκεί να δούμε πολλά πράγματα. Θα μένουμε έξω απο το Δουβλίνο και σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο για 2 με 3 ημέρες έτσι ώστε να πάμε κάποια εκδρομή προς τα έξω. Καταρχήν η ενοικίαση αυτοκινήτου είναι οικονομική? Εχετε υποψην κάποιο site ενοικιάσεων αμαξιών στην Ιρλανδία? Ποια μέρη πρέπει να βάλουμε μέσα στο προγραμμά μας? Έχω διαβάσει για τα νησιά Άρην, Galway, το Belfast, Giants' Causeway, Cliffs of Moher ..τα πιο γνωστά δηλαδή..αλλά υπάρχει κάτι άλλο που έχετε επισκεφτεί και αξίζει? Επίσης εκτός απο το αυτοκίνητο μια άλλη λύση είναι το τρένο και οι οργανωμένες μονοήμερες εκδρομές που γίνονται απο Δουβλίνο...είναι καλύτερο να ψαχτούμε σε κάτι τέτοιο?
Πολλές ερωτήσεις και οι περισσότερες μπορεί να έχουν απαντηθεί, παρ' όλα αυτά όμως οποιαδήποτε απάντηση θα βοηθούσε :)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
mouxlitsa είσαι πολύ τυχερή που θα κάνεις αυτό το ταξίδι!! Εκτός από τα πολύ γνωστά μέρη που γράφεις, αν νοικιάσετε αμάξι και πάτε βόρεια να κάνετε όλη την causeway caustal route, είναι πανέμορφη διαδρομή. Αν θες δες στην ιστορία μου είναι το τελευταίο κεφάλαιο. Αξίζει στάση και στην γέφυρα Carrick-a-rede, και στο Dunluce castle, και στο Downhill Demesne και σε ένα σωρό άλλα.. Όταν γυρίσεις ανεβασε καμια φωτογραφία! Από φωτο που έχω δει πρέπει να είναι φοβερά στα cliffs of moher, Kylemore abbey, Donegal (Glenveagh national park) και ένα σωρό άλλα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.211
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom