Ισραήλ Ισραήλ - Πάσχα με παιδιά

VolKa

Member
Μηνύματα
16
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
round the world ticket
Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω α) αν θεωρείτε οκ προορισμό το Ισραήλ για παιδί 3 χρονών (και αν όχι γιατί) β) αν θεωρείτε το Πάσχα επίσης εφικτό να πάει κανείς με το παιδί, δλδ αν έχει τόοοοσο πολύ κόσμο ή αν είναι οκ τα πράγματα.. Έχω διαβάσει και τις ιστορίες, γενικά όποιο τιπ καλοδεχούμενο.. Βασικά το Πάσχα θα είναι πολύ ιδιαίτερο και κατανικτικό φαντάζομαι οπότε αν πήγαινα έλεγα να πάω Πάσχα.. Από την άλλη δεν έχω ενθουσιαστεί κιόλας με τις ιστορίες, μάλλον παραείναι θρησκευτοκεντρικές οι περισσότερες εκδρομές..
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω α) αν θεωρείτε οκ προορισμό το Ισραήλ για παιδί 3 χρονών (και αν όχι γιατί) β) αν θεωρείτε το Πάσχα επίσης εφικτό να πάει κανείς με το παιδί, δλδ αν έχει τόοοοσο πολύ κόσμο ή αν είναι οκ τα πράγματα.. Έχω διαβάσει και τις ιστορίες, γενικά όποιο τιπ καλοδεχούμενο.. Βασικά το Πάσχα θα είναι πολύ ιδιαίτερο και κατανικτικό φαντάζομαι οπότε αν πήγαινα έλεγα να πάω Πάσχα.. Από την άλλη δεν έχω ενθουσιαστεί κιόλας με τις ιστορίες, μάλλον παραείναι θρησκευτοκεντρικές οι περισσότερες εκδρομές..
Που σκέφτεσαι να πάς το Πάσχα;;που θα μείνετε;;μιλάς για Ιεροσόλυμα;;έχω δεί οικογένειες με μωρά στην αγκαλιά,απ ότι μας είπε ξεναγός είναι ασφαλείς τόποι(μιλάω για τους Αγιους Τόπους Ιεροσόλυμα και τα πέριξ)δεν ξέρω για το Τελ Αβιβ,οι άνθρωποι εκεί μας συμπαθουν εμάς τους Ελληνες πάρα πολύ,άνετα και μια κοπέλα -γυναίκα μπορεί χωρίς φόβο να τριγυρνάει μόνη της-μιλάμε για την ημέρα ,ο δε Δεσπότης του Παναγίου Τάφου μας είπε ότι εκεί ΔΕΝ έχουν αναταραχές-αψιμαχίες κλπ είναι ήσυχα,..όλα αυτά γινονται προς τη λωρίδα της Γάζας....
Τα ξενοδοχεία στα Ιεροσόλυμα είναι πανάκριβα και φαντάζομαι το Πάσχα ακόμα πιό πολύ,αλλά είναι όπως έγραψα και κάπου αλλού"μαγική"πόλη.Ο τουρισμός πολύς...πριν λίγες μέρες που ήμουν εκεί θεωρούνταν χαμλή τουριστική περίοδος και πάλι στα στενά-σοκάκια της Ιερουσαλήμ στριμωχνόσουν για να περάσεις κάποιες ώρες,δεν μπορώ να φαντασθώ τι θα γίνεται το Πάσχα,επίσης στον Πανάγιο Τάφο για να προσκυνήσουμε πρωι πρωί περιμέναμε γύρω στη μισή ώρα(ενώ άλλες περιόδους περίμεναν 2 και 3 ώρες),στον ναό της Γεννησης στη Βηθλεέμ περιμέναμε στην ουρά γυρω στη μία ώρα ενώ σε άλλη πιο τουριστική περίοδο έτυχε λεει να περιμένουν και 4!ώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.818
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom