Γενικά ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2012

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειναι πολυ καλες περιοχες .Η θαλασσα του Προκοπη ειναι απο τις καλυτερες του νησιου..ειναι και πολυ κοντα στη Χωρα για να βγαινετε το βραδυ.Και τα δυο αυτα μερη εχουν αρκετα μαγαζια για να κατσετε,αν ενα βραδυ δε θελετε να πατε Χωρα.
Εμενα η Πλακα δε με ενθουσιασε ιδιαιτερα.
 

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
έχω μια καλή προσφορά Naxos Palace από εκει
είναι εύκολη η πρόσβαση στις κοντινές παραλίες με τα πόδια δεν έχω μέσο μεταφοράς και ούτε θέλω,δεν μας πειράζει το περπάτημα
η είναι καλύτερα να βρω δωμάτιο πάνω στο κύμα όπως το Colosseo Apartements
η τιμή είναι ι ίδια μόνο πού στο Πάλας έχει και το πρωινό
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
έχω μια καλή προσφορά Naxos Palace από εκει
είναι εύκολη η πρόσβαση στις κοντινές παραλίες με τα πόδια δεν έχω μέσο μεταφοράς και ούτε θέλω,δεν μας πειράζει το περπάτημα
η είναι καλύτερα να βρω δωμάτιο πάνω στο κύμα όπως το Colosseo Apartements
η τιμή είναι ι ίδια μόνο πού στο Πάλας έχει και το πρωινό
Αν δεν κάνω λάθος το Palace είναι κοντά στην παραλία του Αγίου Γεωργίου την οποία την θεωρώ απο τις χειρότερες στην Νάξο. Βέβαια σαν τοποθεσία είσαι καλά γιατί είσαι κοντά απο την χώρα σχετικά έτσι ώστε να μπορείς να πηγαίνεις το βράδυ με τα πόδια.Από την άλλη το Colosseo πρέπει να είναι άγιο προκόπη που είναι σαφώς καλύτερη παραλία.
Τι να σου πω.. θεωρώ για την Νάξο ότι το μεταφορικό ειναι must γιατί είναι μεγάλο νησί και οι αποστάσεις είναι μεγάλες.. και δυστυχώς τα ΚΤΕΛ δεν έχουν συχνά δρομολόγια εκτός απο το Χώρα/ Άγιος προκόπης που είναι κάθε μισή ώρα..
Βέβαια αν πας για λίγες μέρες οκ ..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
To Ναξος Παλας ειναι στη Στελιδα ,μια μικρη χερσονησο μεταξυ Χωρας και Προκοπη .Η Χωρα ειναι 2,5-3 χιλ ..πως θα πηγαινετε χωρις μεσο ..ή δεν θελετε να πηγαινετε καθολου?
Ο Α. Προκοπιος ειναι 1 χιλ περπατημα.
To δευτερο χοτελ ειναι πανω στην παραλια του Προκοπη ..ισως σας βολεψει περισσοτερο .βεβαια το Ναξος Παλας ειναι σαφως ωραιοτερο.
Λες οτι η τιμη ειναι ιδια .....εγω θα προτιμουσα να ειμαι πιο κοντα στην παραλια.Και να μην ξεποδαριαζομαι μεσα στη νταλα ζεστη με τα κουβαδακια μου.
Το Κολοσσαιο εχει κι αλλα ξενοδοχεια και στον Αη Γιωργη (δεν ειναι τοσο καλη παραλια αυτη αλλα μεσα στη Χωρα) και στην Α. Αννα.
Παντως εχε υποψη σου οτι η Ναξος το θελει το μεσο της ..αμαξι ή μηχανακι εστω.
 

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
4 νύχτες θα είμαστε στην Νάξο,γύρο στις 20 Αυγούστου.Το μέσο κυκλοφορίας θα είναι το λεωφορείο και τα πόδια,
η τιμή είναι στα εβδομήντα τρία ?uros για τρίκλινο.
περιμένω ακόμα απαντήσεις από άλλα ξενοδοχεία,απλός επειδή είναι μια καλή προσφορά για αυτό σκέφτομαι το Πάλας
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειναι οντως καλη τιμη.
Εφοσον λοιπον προκειται για λιγες μερες ..μπορειτε να τη βολεψετε και με καποια ταξι για τις πιο βραδυνες ωρες ..αν δεν παρεις καποια αλλη καλη προσφορα απο αλλο χοτελ.
 

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
έχω λάβει ορισμένες προσφορές στα 45 pension στην χώρα και στα 50 ακριβώς δίπλα από το Πάλας το Sunrock χωρίς πρωινό.
Η Naxos θα είναι ο τελευταίος προορισμός πριν την επιστροφή στην Αθήνα και πίσω
Μονο αυτό στην Νάξο με προβληματίζει,τις άλλες πληροφορίες τις είχα βρει κι όλας από εδώ.
 

nkltta

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
PheniX το έψαξα κ εγώ κ βρήκα το Studio Kahlua στον Άγιο Προκόπιο με 30 αλλά το δίκλινο.κοίταξε το κ εσύ ή κοίταξε το elisso studio
 

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
πολύ καλή τιμή, το δίκλινο
θα του στείλω μήνυμα,ποιος ξέρει μπορεί να με λυπηθεί και να μου κάνει τιμή.
Πρώτη φορά πάω Νάξο και περίμενα ποιος ελκυστικές τιμές από τα άλλα νησιά που πάμε.
 

nkltta

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
κ εγώ πρώτη φορά θα πάω τον Ιούλιο...κάνω από τώρα το ψάξιμο για πληροφορίες...δεν έχω κλείσει ακόμη δωμάτιο και σκέφτομαι αν θα πάω σε ξενοδοχείο ή σε στούντιο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom