Κέρκυρα ΚΕΡΚΥΡΑ?

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Πάω στην Κέρκυρα τέλος του μήνα με το αυτοκίνητο μου.
Γνωρίζει κανείς που μπορώ να το παρκάρω με ασφάλεια μέσα στην πόλη?
Θα μείνω στο Bella Venezia, στο κέντρο και το ξενοδοχείο δεν διαθέτει πάρκινγκ.
Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πολυ ωραιο ξενοδοχειο επελεξες. Καλα να περασεις. Το πλεον γνωστο παρκινγκ ειναι στην Σπιαναδα μπροστα απο το Λιστον. Εχει φυλαξη και το βραδυ αν θυμαμαι καλα ειναι δωρεαν. Αλλα αν θυμαμαι παλι καλα στο δρομο προς τον κινηματογραφο Ορφεα στην οδο Ζαμπελη η οποια ειναι η πρωτη παραλληλος μετα τον δρομο του ξενοδοχειου σου που εινια η Ασπιωτη υπηρχε και στεγασμενο παρκιγκ (αν θυμαμαι καλα).
Αλλα για μεγαλυτερη βεβαιοτητα δεν τους παιρνεις ενα τηλεφωνο να ρωτησεις αν υπαρχει και τιποτε αλλο;
Γιατι οι πληροφοριες εχουν μπει στη μνημη μου ηδη δυο χρονια οποτε δεν παω και για βραβειο!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Εγώ για Κέρκυρα δεν έχω να σου δώσω πληροφορίες αλλά σου υπενθυμίζω οτι έχεις να τελειώσεις και ένα Έβερεστ πριν φύγεις. Το κοινό σου περιμένει.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Θα σου έλεγα και το πάρκινγκ στο Παλιό Λιμάνι στη "Σπηλιά", αλλά κοίταξα στο χάρτη και είδα ότι πέφτει αρκετά μακριά από το ξενοδοχείο σου.
Υπήρχε και ένα στη λαϊκή αγορά (κοντά στην αρχή της λεωφόρου Αλεξάνδρας), αλλά τώρα λόγω των έργων στη λαϊκή το πάρκινγκ δε λειτουργεί. Μέχρι το καλοκαίρι τουλάχιστον μπορώ να πω με σιγουριά ότι δε λειτουργούσε. Αλλά και πάλι όταν ήταν ανοικτό, ήταν ανοικτό μόνο μέχρι αργά το μεσημέρι. Οπότε καταλήγουμε στο πάρκινγκ στη Σπιανάδα που σου πρότεινε και η Έρση. Τώρα για το δωρεάν έχω κάποιες επιφυλάξεις μια και το πάρκινγκ το λειτουργεί ιδιωτική εταιρία και μου φαίνεται χλωμό να το αφήνει ελεύθερο τα βράδια.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Στη Σπιανάδα είναι η καλύτερη λύση. Και είναι 3 ευρώ για όλη τη μέρα.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σου εστειλα π.μ. Οτι άλλο θελεις πες!
Δεν υπαρχει προβλημα ασφαλειας στα παρκινγκ στην Κερκυρα.:cool:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Την εποχη που θα πας δεν υπαρχει προβλημα παρκαρισματος στην πολη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom