Κάμπινγκ και ξενοδοχείο

Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους !

Ξέρει μήπως κάποιος ή έχει εμπειρία που θα μπορούσαμε να πάμε ( νησάκι - Ελλάδα ) για κάμπινγκ και ξενοδοχείο μαζί ??
Μιάς και η παρέα είναι μοιρασμένη και θα θέλαμε να τα συνδυάσουμε ώστε να ικανοποιηθούν και οι 2 πλευρές !
Δεν ψάχνουμε για το extreme απλά να κάνουμε τις διακοπούλες μας με μπόλικη θάλασσα , καλή δόση διασκέδασης ( όχι μόνο νυχτερινή ζωή ) και όσο το δυνατό λιγότερο χαμένο χρόνο στις μετακινήσεις όπου πάμε !
Να προσθέσω ότι αμάξι δεν υφίσταται :p .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
2.497
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Τσέκαρε για Ίο. Στο Μυλοπότα έχει κάμπινγκ "far out" (κι ένα ακόμα, αλλά το far out είναι το πιο γνωστό) και πολλά δωμάτια κ ξενοδοχεία για όλα τα βαλάντια. To far out δε, έχει βερσιόν κ σε ξενοδοχείο (όχι στον ίδιο χώρο με το κάμπινγκ, αλλά πάλι στο Μυλοπότα). Κ αφού δεν έχετε αμάξι, θα βολευτείτε μια χαρά στην Ίο με το κτελ που είναι τακτικό (αλλά εδώ να πω ότι σταματάει στις 12 τα μεσάνυχτα περίπου από Χώρα, οπότε θα χρειαστείτε ταξί που είναι κ λίγα στο νησί αν θέλετε ξενύχτι)

Καλό καλοκαίρι!
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.215
Likes
20.686
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα ! Δεν ξέρω που είναι η βάση σας...αλλά μία καλή επιλογή για κάμπινγκ σε συνδυασμό με διασκέδαση μέσα στο κάμπινγκ και πολύ καλή θάλασσα είναι το δεύτερο πόδι της Χαλκιδικής. Έχει πάρα πολύ οργανωμένα κάμπινγκ με όλες τις παροχές και πολύ καθαριότητα ! Υπάρχουν κάμπινγκ που έχουν μέσα στο χώρο τους ενοικιαζόμενα δωμάτια τύπου bungalows, ενοικιαζόμενα τροχόσπιτα, supermarkets, εστιατόρια και πολλά άλλα....Αν ενδιαφέρεστε μπορώ να σου δώσω πολλές πληροφορίες, γιατί πηγαίνω για παρ-σαβ-κυριακα εκεί :)
Για νησί ξέρω μόνο στη Σαμοθράκη, τα οποία είναι αρκετά χύμα και τριγύρω δεν υπάρχουν ενοικιαζόμενα δωμάτια...οπότε δεν σας κάνουν...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.695
Likes
12.576
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα.
Σίφνος (Καμάρες), Σέριφος, Αιγιάλη (Αμοργός), Νάξος (Μάραγκας - Πλάκα), Μήλος είναι μερικά από τα κάμπινγκ που μου έρχονται στο μυαλό. Όλα αυτά διαθέτουν και δωμάτια και βρίσκονται είτε πάνω σε παραλία είτε σε απόσταση αναπνοής. Στα δίνω σε αύξουσα σειρά ως προς την ευκολία μετακίνησης. Προφανώς υπάρχουν και άλλα, που δεν είναι δύσκολο να βρεις, αλλά από αυτά έχω προσωπική άποψη και ίσως να ξεχνώ και κάποια.
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Τσέκαρε για Ίο. Στο Μυλοπότα έχει κάμπινγκ "far out" (κι ένα ακόμα, αλλά το far out είναι το πιο γνωστό) και πολλά δωμάτια κ ξενοδοχεία για όλα τα βαλάντια. To far out δε, έχει βερσιόν κ σε ξενοδοχείο (όχι στον ίδιο χώρο με το κάμπινγκ, αλλά πάλι στο Μυλοπότα). Κ αφού δεν έχετε αμάξι, θα βολευτείτε μια χαρά στην Ίο με το κτελ που είναι τακτικό (αλλά εδώ να πω ότι σταματάει στις 12 τα μεσάνυχτα περίπου από Χώρα, οπότε θα χρειαστείτε ταξί που είναι κ λίγα στο νησί αν θέλετε ξενύχτι)

Καλό καλοκαίρι!

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες !!
Ήταν μία από τις σκέψεις η Ίος οπότε θα ψάξω κ περαιτέρω το κάμπινγκ που ανέφερες .
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα ! Δεν ξέρω που είναι η βάση σας...αλλά μία καλή επιλογή για κάμπινγκ σε συνδυασμό με διασκέδαση μέσα στο κάμπινγκ και πολύ καλή θάλασσα είναι το δεύτερο πόδι της Χαλκιδικής. Έχει πάρα πολύ οργανωμένα κάμπινγκ με όλες τις παροχές και πολύ καθαριότητα ! Υπάρχουν κάμπινγκ που έχουν μέσα στο χώρο τους ενοικιαζόμενα δωμάτια τύπου bungalows, ενοικιαζόμενα τροχόσπιτα, supermarkets, εστιατόρια και πολλά άλλα....Αν ενδιαφέρεστε μπορώ να σου δώσω πολλές πληροφορίες, γιατί πηγαίνω για παρ-σαβ-κυριακα εκεί :)
Για νησί ξέρω μόνο στη Σαμοθράκη, τα οποία είναι αρκετά χύμα και τριγύρω δεν υπάρχουν ενοικιαζόμενα δωμάτια...οπότε δεν σας κάνουν...
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά παρότι θα ήταν καλή επιλογή οι περισσότεροι θέλουν νησάκι πό ότι βλέπω και δεν ψήνονται για Σαμοθράκη >
Ευχαριστώ και πάλι πάντως !
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα.
Σίφνος (Καμάρες), Σέριφος, Αιγιάλη (Αμοργός), Νάξος (Μάραγκας - Πλάκα), Μήλος είναι μερικά από τα κάμπινγκ που μου έρχονται στο μυαλό. Όλα αυτά διαθέτουν και δωμάτια και βρίσκονται είτε πάνω σε παραλία είτε σε απόσταση αναπνοής. Στα δίνω σε αύξουσα σειρά ως προς την ευκολία μετακίνησης. Προφανώς υπάρχουν και άλλα, που δεν είναι δύσκολο να βρεις, αλλά από αυτά έχω προσωπική άποψη και ίσως να ξεχνώ και κάποια.
Ευχαριστώ , τα σκεφτόμασταν και εμείς μερικά από αυτά εκτός από Μήλο και Νάξο.
Ανάμεσα σε Σίφνο και Σέριφο που έχεις πάει από ποιό είχες καλύτερες εντυπώσεις ??
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.749
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Ανάμεσα σε Σίφνο και Σέριφο που έχεις πάει από ποιό είχες καλύτερες εντυπώσεις ??
Εγώ πάντως στο Coralli στην Σέριφο που πήγα πριν κάποια χρόνια έμεινα πολύ ικανοποιημένη. Μπροστά στο καμπινγκ έχει παραλία, ήταν πολύ καθαρό, οι τιμές φυσιολογικές. Επίσης το κάμπινγκ δεν είναι και πολύ μακριά,και με τα πόδια από το Λιβάδι, το λιμάνι της Σερίφου όπου έχει μαγαζιά. Και το κάμπινγκ διαθέτει και bungalows.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.695
Likes
12.576
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ευχαριστώ , τα σκεφτόμασταν και εμείς μερικά από αυτά εκτός από Μήλο και Νάξο.
Ανάμεσα σε Σίφνο και Σέριφο που έχεις πάει από ποιό είχες καλύτερες εντυπώσεις ??
Σέριφο μάλλον. Για τους λόγους που αναφέρει η @KostasLia
Στης Σερίφου έχω πάει μπορεί και 5 φορές από πολύ παλιά μέχρι και μια δεκαετία πριν. Το είχα στην καρδιά μου, χωρίς πλάκα. Η άπλετη σκιά και το απίστευτο συναίσθημα να βγαίνεις από την σκηνή και να βλεπεις θάλασσα!

Την τελευταία φορά που πήγα Σέριφο δεν έμεινα εκεί, αλλά πέρασα μια βόλτα και αυτό που είδα δεν είχε καμία σχέση με αυτό που ήξερα: πισίνα, pool bar, μουσική δυνατά κτλ. είχαν πάρει τη θέσει του ταπεινού σελφ σέρβις. Δεν λέω όμως ότι έχει χαλάσει, αφού δεν έμεινα κιόλας.

Πότε λέτε να πάτε; Αυτά τα νησιά πήζουν εύκολα και τα κάμπινγκ γεμίζουν ασφυκτικά. Γι' αυτό δεν σου λέω για Σίφνο, που είναι πιο μικρό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.307
Μηνύματα
887.545
Μέλη
38.976
Νεότερο μέλος
Aspalath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom