Ιαπωνία Και εγώ για Ιαπωνία!!!

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Γεια χαρά,

Με σημαντικό κίνητρο τις χαμηλές τιμές της Turkish Airlines, λέω να κάνω το όνειρο πραγματικότητα και να πάω Ιαπωνία στα τέλη Δεκεμβρίου. Το που θα πάω και πόσες μέρες θα μείνω ακόμη δεν το έχω αποφασίσει. Ακούω προτάσεις και ξεκινάω το διάβασμα όλων των ιστοριών.

:clap::clap::clap::clap:

Δεν πιστεύω η Τουρκική να σταματήσει τις δελεαστικές αυτές τιμές πριν κλείσω και μείνω με τη χαρά. :(
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Μια φίλη μου που δουλεύει εκεί αυτή την περίοδο μου είπε ότι το Δεκέμβριο έχει κρύο το βράδυ αλλά ότι κατά τη διάρκεια της ημέρας είναι καλές οι συνθήκες. Να την πιστέψω;
 

georgila

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Απο θεμα καιρου εξαρταται παρα πολυ απο το που θα πας..
Η ιαπωνια εχει τεραστιες διαφορες απο βορα προς νοτο τον χειμωνα οπως και απο ανατολη προς δυση!!
Πχ στο χοκαιντο η κατασταση θα ειναι η εξης..ΧΙΟΝΙ ΧΙΟΝΙ ΧΙΟΝΙ ΧΙΟΝΙ ΠΑΓΟΣ:bleh:
Στο τοκυο τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα θα ελεγα ειναι παρομοια με αθηνα τον χειμωνα..Σχεδον ποτε δεν χιονιζει και πολυ ανεκτο κρυο
Γενικα οσο δυτικοτερα και βορειοτερα τοσο πιο βαρυς ειναι ο χειμωνας(και πιστεψε με χοκαιντο και δυτικο χονσου ειναι απο τους πιο βαρεις του κοσμου με τρελα χιονια..)
Παντως για τοκυο ειναι καλα;)
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Απο θεμα καιρου εξαρταται παρα πολυ απο το που θα πας..
Η ιαπωνια εχει τεραστιες διαφορες απο βορα προς νοτο τον χειμωνα οπως και απο ανατολη προς δυση!!
Πχ στο χοκαιντο η κατασταση θα ειναι η εξης..ΧΙΟΝΙ ΧΙΟΝΙ ΧΙΟΝΙ ΧΙΟΝΙ ΠΑΓΟΣ:bleh:
Στο τοκυο τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα θα ελεγα ειναι παρομοια με αθηνα τον χειμωνα..Σχεδον ποτε δεν χιονιζει και πολυ ανεκτο κρυο
Γενικα οσο δυτικοτερα και βορειοτερα τοσο πιο βαρυς ειναι ο χειμωνας(και πιστεψε με χοκαιντο και δυτικο χονσου ειναι απο τους πιο βαρεις του κοσμου με τρελα χιονια..)
Παντως για τοκυο ειναι καλα;)
Καταρχήν σε ευχαριστώ που μου αφιέρωσες το πρώτο σου μήνυμα. ;)

Με κάμποσο ψάξιμο που έκανα βρήκα παρόμοιες πληροφορίες με τις δικές σου και αποφάσισα να πάω.
 

vastsak

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Τελικά ειναι καλή περίοδος τα Χριστούγεννα για να επισκεφτούμε την Ιαπωνία ;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.418
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom