Ισπανία Καλοκαίρι στη Βαρκελώνη

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σκέφτομαι να πάω ένα πενταήμερο το καλοκαίρι , τον Ιουλιο , στη Βαρκέλώνη.Ξέρει κανείς αν συμφέρει να κλείσω οργανωμένο ταξίδι ή αν είναι καλύτερα να κλείσω μόνος εισητήρια κλπ?Πού μπορώ να βρώ καμμιά καλή προσφορά?
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εγώ θα σου πρότεινα να πας ατομικά, κι εγώ έτσι πήγα και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα- αν εξαιρέσεις ίσως ότι οι Καταλανοι δεν είναι ιδιαίτερα αγγλομαθείς.. αλλά και πάλι. Μόνος φτιάχνεις όπως θες το πρόγραμμα σου και δεν είσαι αναγκασμένος να ακολουθείς μια τσούρμα ανθρώπους. Αν επικοινωνήσεις με το γραφείο τουρισμού της πόλης (www.barcelonaturisme.com) πιθανότατα να σου στείλουν και οι ίδιοι χάρτη της πόλης και του μετρό, ή κάποιον οδηγό με ξενοδοχεία.

Η Vueling βγάζει συχνά προσφορές σε εισιτήρια για Βαρκελώνη, ενίοτε και η clickair (για την αξιοπιστία της όμως δεν μπορώ να σε κατατοπίσω). αν τελικά αποφασίσεις να πας με πρακτορείο, εδώ τα σκήπτρα κρατά Kavaliero Viajes, expert στην Ισπανία και ειδικά στην καταλωνία, επίσης το ΚΥΚΛΟΣ (ισπανία- πορτογαλια) αλλά και όλα τα μεγάλα πρακτορεία βγάζουν συνεχώς προσφορές για την όμορφη καταλανική πρωτεύουσα!

Όπως και ναχει, θα περάσεις όμορφα!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
oh my god! φυσικα και χωρις πρακτορειο! γιατι να χρυσοπληρωσεις το ταξιδι;

πανευκολη πολη με βολικο μετρο... βρισκεις ενα hotel σχετικα κεντρικα και πας παντου ειτε με τα ποδια, ειτε με μετρο, ειτε με τουριστικο λεωφορειο! διαλεγεις και παιρνεις!

και φυσικα τσεκαρε αεροπορικες προσφορες απο aegean, ειτε τις low cost που σου προτεινε η φιλη.

αν μελετησεις το φορουμ, έχουμε γραψει τα παντα για την πόλη, γιατι ειμαστε παρα πολλοι τρελοι βαρκελωνοπληκτοι :)

μελετησε και ο,τι θες μας ρωτας ;)
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
συμφωνω απολυτα . μονος ειναι πιο οικονομικα.τον ιουλιο θα παω και γω.
τι θα κανω.
τυπωνω ολα τα αρθρα που εχουν γραφτει στο φορουμ για βαρκελωνη.
βλεπω τις σχετικες ιστοσελιδες και φτιαχνω το προγραμμα μου.
στη συνεχεια τυπωνω χαρτες μετρο κλπ και προσπαθω να εγκλιματιστω σε διαδρομες, μεταβασεις απο και προς το αεροδρομιο.
ειδικα για βαρκελωνη εχουν γραψει πολυ δυνατες περιγραφες οι συμφορουμιτες μας.
...αμαρτια να πας με group:):)
 

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
mio gps έχεις κλείσει αεροπορικά?αν ναι απο ποιά εταιρία?νομίζω συμφέρειη aegean...έχεις να προτείνεις κάποιο καλό και οικονομικό ξενοδοχείο?
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
mio gps έχεις κλείσει αεροπορικά?αν ναι απο ποιά εταιρία?νομίζω συμφέρειη aegean...έχεις να προτείνεις κάποιο καλό και οικονομικό ξενοδοχείο?
με aegean εχω κλεισει 780 ευρω τα 4 ατομα.
θα μεινω στο holiday inn express,97 ευρω με πρωινο.
σιγουρα υπαρχουν πολλες επιλογες και θα υπαρχουν και καλυτερες λογω της ...κρισης:)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Νομίζω ότι ο μόνος λόγος να κλείσεις μέσω πρακτορείο θα ήταν αν δεν ένιωθες την ασφάλεια να το οργανώσεις μόνος σου ή θεωρούσες ότι δεν είχες την άνεση να το κάνεις. Από εκεί και πέρα, είμαι από αυτούς ότι την πόλη την απολαμβάνεις περισσότερο όταν ταξιδεύεις μόνος σου.
 

ishigamy

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
ε καλα μεταξυ μας, αν δε χαθεις στα σοκακια μιας πολης, αν δε πορωθεις φτιαχνοντας το προγραμμα σου(η το μη προγραμμα σου) αν δε κανεις τις βλακειες σου, τοτε τι νοημα εχει?
 

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
παιδι σας ευχαριστω πολυ για ολα αλλα μαλλον δε θα γινει το ταξιδι τελικα.αποφασισαμε να μεινουμε ελλαδα γι'αυτο το καλοκαιρι...ελπιζω το επομενο
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.784
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom