Δανία Νορβηγία Σουηδία Καλοκαιρακι στη Σκανδιναβια...

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
συνεχεια/...

ξεχασα να πω οτι στο αεροπορικο ειναι 200 ευρω αθηνα -στοκχολμη -οσλο -αθηνα ....μεσω ριγας .
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ναι και εγω που κοιταξα πηγαινε ελα κοντα στα 200 ευρω βγαίνει με διαφορους συνδυασμους π.χ. :Αθηνα-Βερολινο- Στοκχολμη...να γυρίσω απο Παρίσι μετα κτλ. Τωρα εσκασε μυτη η ιδεα της Σκανδιναβίας και δεν το εχουμε ψάξει και πολύ οποτε καθε προταση ειναι ευπρόσδεκτη!!!!
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Φυσικα βγαινει και φτηνοτερα ετσι?
Αθηνα-Λονδινο με easyjet και Λονδινο-Οσλο με Ryanair (η Νοrwegian) και επιστροφη παλι μεσω Λονδινου εγω το χω δει και με 110 ευρω (η Ryanair ειχε 6 ευρω πηγαινε-ελα Λονδινο:D).
Συγκεκριμενα περσι ειχα κλεισει Στοκχολμη-Λονδινο και επιστροφη Οσλο-Λονδινο και ειχα δωσει 2.6 για καθε διαδρομη :).
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
φτηνια!!

εχεις δικιο , ειναι πιο φτηνα απο αγγλια με easyjet κτλ απλα προσεξε λιγο απο ποια αεροδρομια φευγουν και σε ποια πανε..αν προλαβαινεις να πας απο το ενα στο αλλο και αν αξιζει τον κοπο και ισως την ταλαιπωρια .
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
εχεις δικιο , ειναι πιο φτηνα απο αγγλια με easyjet κτλ απλα προσεξε λιγο απο ποια αεροδρομια φευγουν και σε ποια πανε..αν προλαβαινεις να πας απο το ενα στο αλλο και αν αξιζει τον κοπο και ισως την ταλαιπωρια .
Nαι τα εχω προσεξει αυτα,εννοειται,πας Gatwick και η Νοrwegian φευγει απο εκει βολευουν οι ωρες,και στο γυρισμο η Ryanair πεταει 7 το πρωι και η πτηση για Αθηνα ειναι μεσημερι!
Το μονο κακο ειναι οτι ο γυρισμος γινεται απο αεροδρομιο 1.5 ωρα απο το Οslo με το τρενο οποτε θελει ξυπνημα χαραματα.Αλλα για 3 ευρω αξιζει!
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Nαι τα εχω προσεξει αυτα,εννοειται,πας Gatwick και η Νοrwegian φευγει απο εκει βολευουν οι ωρες,και στο γυρισμο η Ryanair πεταει 7 το πρωι και η πτηση για Αθηνα ειναι μεσημερι!
Το μονο κακο ειναι οτι ο γυρισμος γινεται απο αεροδρομιο 1.5 ωρα απο το Οslo με το τρενο οποτε θελει ξυπνημα χαραματα.Αλλα για 3 ευρω αξιζει!
:clap: Καλημέρα... καλά εε μου εχεις φτιάξει τη διάθεση τωρα. Θα το ψαξω λοιπον με αυτό τον συνδυασμο Αυγουστο ή Ιούλιο προτείνεις μιας και βλέπω εισαι πλήρως ενημερωμένος :D!
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
:clap: Καλημέρα... καλά εε μου εχεις φτιάξει τη διάθεση τωρα. Θα το ψαξω λοιπον με αυτό τον συνδυασμο Αυγουστο ή Ιούλιο προτείνεις μιας και βλέπω εισαι πλήρως ενημερωμένος :D!
Kοιτα εγω εμενα στη Φινλανδια περσι και τα χα ψαξει αυτα πολυ!Ειχα κανει ομως τη βλακεια να μην παω στο Kjeragsbolten και το ψαχνω να παω τωρα Σαββατοκυριακο.Οπως τα χα βρει μου βγαινουν καπου στα 120 ευρω πηγαινε ελά μεσω Λονδινου!
Οταν ειχα παει το Μαιο ηταν αυτες οι τιμες,ισως Ιουλιο-Αυγουστο να ειναι λιγο πιο τσιμπιμενες λογω high season.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.490
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom