Καλώς σας βρήκα!

Extra muros

Member
Μηνύματα
147
Likes
954
Γεια σας,

Όπως φαντάζομαι η πλειονότητα των νέων μελών, διάβαζα το φόρουμ αρκετό καιρό πριν εγγραφώ. Ομολογώ πως ήταν ένα μάθημα "ταπεινότητας" για μένα, που με θεωρούσα σχετικά "ταξιδεμένη", ενώ στην πραγματικότητα δεν έχω κάνει ούτε τα πρώτα μου βήματα συγκριτικά με κάποιους "Τιτάνες" του globetrotting! Έχω κινηθεί αποκλειστικά εντός Ελλάδας και Ευρώπης, όπου έχω επισκεφτεί (επανειλημμένα πλην των δύο πρώτων) Γαλλία, Βέλγιο, Ιταλία Πορτογαλία και Γερμανία, όπου βρίσκεται και η γενέτειρά μου. Αγαπώ πολύ την Ευρώπη, αλλά θα ήθελα πολύ να ταξιδέψω και σε άλλους ηπείρους. Από "εξωτικούς" στόχους, έχω Μάτσου Πίτσου, γύρο Κούβας, Ρίο ντε Τζανέιρο και Oktoberfest στο Μπλουμενάου. Στο μάτι έχω και την πεδιάδα του Μπαγκάν στη Μιανμάρ, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλή η ιδέα του ταξιδιού σε μια χώρα με σκληρή στρατιωτική δικτατορία. Από πιο κοντινούς και πιθανότατα πιο εφικτούς προορισμούς, σίγουρα κάποια στιγμή θέλω να κάνω ένα τουρ σε όλες τις πρωτεύουσες των Βαλκανίων, ενώ για αδιευκρίνιστους λόγους δεν έχω πάει σε "SOS" μέρη όπως στην Πόλη ή στη Βενετία, πράγμα διπλά απαράδεκτο για μια λάτρη του Βυζαντίου σαν εμένα (όχι δεν είμαι θηλυκό alter ego του Κωνσταντίνου Κατακουζηνού). Καλές γιορτές κι ακόμα καλύτερα ταξίδια να έχουμε!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλώς ήρθες, εύχομαι σύντομα να μας γράψεις και τις ιστορίες σου από ταξίδι σ' άλλη ήπειρο!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλως ηλθες και σου ευχομαι να πραγματοποιησεις ολα τα ταξιδια σου..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom