Λευκάδα Καραβάκια από Βασιλική για Π.Κατσίκι

taxidiaris88

Member
Μηνύματα
123
Likes
124
Ήθελα να μάθω για το καλοκαίρι τι ώρες ξεκινούν καραβάκια για Πόρτο Κατσίκι και Εγκρεμνούς απ΄τη Βασιλική?
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
για πορτο κατσικι απο οσο ξερω οχι-ουτε για εγκρεμνους-(αλλα και να εχει δεν νομιζω να πλησιαζει κοντα) παρα μονο για μικρες παραλιες-τυπου αγιοφυλλι η οποια ειναι μπεστ-και για μεγαλα νησια.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεστε στο forum!
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Εγώ πάντως δεν έχω σταματήσει ακόμη τα βουρ στη θάλασσα...Αύριο θα κάνω και την πρώτη βουτιά του 2014 μάλιστα!
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ήθελα να μάθω για το καλοκαίρι τι ώρες ξεκινούν καραβάκια για Πόρτο Κατσίκι και Εγκρεμνούς απ΄τη Βασιλική?
Καραβάκια γι αυτές τις παραλίες έχει αυτά που κάνουν τις ημερήσιες εκδρομές και ξεκινάνε απ'το Νυδρί. Από Βασιλική δεν έχει. Αλλά λίγο νωρίς δεν είναι; Μέχρι το καλοκαίρι πολλά αλλάζουν.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
554
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το 2004 που ειχα παει τελευταία φορα Λευκάδα είχε τετοιο καραβακι που ξεκινουσε γυρω στις οκτω το πρωι απο Βασιλικη πηγαινε αποκλειστικά Πόρτο Κατσικι αφηνε οσους ηθελαν εκει και συνέχιζε για Εγκρεμνούς οπου και εμενε 5 ωρες περιπου και μετα επέστρεφε Κατσικι να παρει τους λοιπούς. Το 2013 που πηγε ο αδερφος μου δεν ειχε τετοιο καραβακι ειχε μονο αυτα που ξεκινάνε απο Νυδρί και πανε Σκορπιο-Φισκαρδο και τους αφηνε και απο μιση ωρα Πορτο Κατσικι και Εγκρεμνους που για μενα δε λεει γιατι η δευτερη ειναι η ωραιοτερη παραλια που εχω δει ever και δεν της αξιζει μια ξεπετα ενος μισαωρου.

Αληθεια ειμαι περιεργη γιατι ρωτας μια τοσο εξειδικευμενη ερωτηση απο τωρα? Με τα βατραχοπεδιλα σε βρηκε ο νεος χρονος?
 

taxidiaris88

Member
Μηνύματα
123
Likes
124
Άρα για να πάω στο Π.Κατσίκι και στους Εγρεμνούς με καραβάκι, μονο απ΄το Νυδρί έτσι δεν είναι?
 

Kalian

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λευκάδα-Πάργα
Γεια κι από μένα...
Επειδή κι εμείς κατά Λευκάδα φέτος βρήκα σε αυτή την ιστοσελίδα κάποιες πληροφορίες http://tokafenedakitisannas.blogspot.com/2010/08/blog-post_27.html
Λέει ότι φεύγουν καραβάκια από βασιλική για εγκρέμνους και πόρτο κατσίκι το πρωί, σε αφήνουν σε μια από τις δυο παραλίες (όποια θες) για λίγες ώρες και σε παίρνουν στην επιστροφή.
Δεν ξέρω αν ακόμα ισχύουν όμως γιατί γραφτηκέ το 2010 αν είδα καλά το άρθρο, αλλά δεν θα χάσεις κάτι να του ρίξεις μια ματιά.
Βρήκα και αυτή την ιστοσελίδα που μπορεί να σας ενδιαφέρει:
http://www.sailinn.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=115&Itemid=180
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.734
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom