Ινδία Κίνα Ντουμπάι Κινα ,Ινδια Η Εμιρατα?

αλεξ καπα

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας
Ειμαι νεο μελος στο γκρουπ σας ,αν και διαβαζα πολλες φορες τις ταξιδιωτικες ιστοριες σας
η το φορουμ.Ειμαι 16 χρονων και γενικα εχω ενα θεματακι με τα ταξιδια( εχω ταξιδεψει σε πραγα ,βουδαπεστη,γερμανια,ελβετια,καναδα,και αρκετες φορες αμερικη.
Επειδη ομως εδω υπαρχουν ατομα με μεεεγαλυτερη εμπειρια θα ηθελα την γνωμη σας
Ενδιαφερομε με την μητερα μου να ταξιδεψουμε του Χρονου σε εναν προορισμο εξω απο τα συνιθισμενα
σκεφτομαστε λοιπον ,Την Κινα ,Την ινδια,και Το ντουμπαι.Το ταξιδι θα γινει τους καλοκαιρινους μηνες
Θα ηθελα την γνωμη σας .
Ευχαριστω πολυ :)
 

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Δηλαδή σου δίνεται η επιλογή να πας Κίνα ή Ινδία και εσένα σου έχει περάσει έστω και για ένα δευτερόλεπτο από το μυαλό να πας Ντουμπάι:; :shock:.Ανάμεσα στα δύο δεν ξέρω να σε συμβουλέψω, νομίζω όμως ότι πρέπει να κατάλαβες που να ΜΗΝ πας.
Α ζηλέυω τρελά επίσης;) (εκτός και αν αποφασίσεις να πας Ντουμπάι-έλα Παναγία μου!)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ένα θεματάκι είναι η περίοδος. ΊΣΩΣ να μην διάλεγα Ινδία, μόνο και μόνο λόγω καιρού. Πρέπει να δείς λεπτομέρεις, αν έχει βροχές, βουσώνες κλπ την περίοδο του καλοκαιριού. Μόνο αν δεν βολεύει καθόλου ο καιρός, θα επέλεγα Κίνα. Η Ινδία είναι απίστευτη, αν και δεν ήταν το νούμερο ένα στη λίστα μου πρίν πάω, πραγματικά με κέρδισε!! Το άλλο μέρος -πως το είπες- κάνω πως δεν το διάβασα.......
 

αλεξ καπα

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
χαχα
Το ντουμπαι ηταν στις επιλογες μου μονο και μονο επειδη θα
επιλεγαμε το Atlantis the Palm και γενικα με εψησε λιγο.Ινδια εγω θελω αρκετα αλλα γενικα να επειδη το ταξιδι θα γινει με μονο εμενα και την μανα μου το θεωρησε λιγο επικινδυνο σαν προορισμο για ενα ανηλικο και μια γυναικα.Κινα ειναι πολυ ωραια (ειναι και πολλες ωρες με το αεροπλανο ;) ) και θα ειναι κατι εντελως διαφορετικο
απο τα συνιθισμενα .
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Και γω θα σου πρότεινα Κίνα μεταξύ των δύο μόνο και μόνο για τον καιρό.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.615
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εγώ Κίνα για τον καιρό. Αλλά η Ινδία επικίνδυνη δεν είναι, βρώμικη ναι. Οργανωμένα θα πάτε;
 

αλεξ καπα

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
@Yorgos Κοιτα ναι οργανωμενα θελουμε .Για Κινα κατι φιλοι οικογενειακοι
που εχουν παει οργανωμενα πηγανε με το Βερσους και μας ειπαν οτι ειχε και καλη τιμη (9 μερες 890 ευρω +600 ευρω φοροι αεροδρομιου)και μειναν ευχαριστμενοι και λογικα καπου εκει θα καταληξουμε .
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Και γω ψηφιζω Κινα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom