Γενικά Κουφονήσια, Σύρος και...;

Just_Greek

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Πρώτα απ' όλα... wow!
Αυτό θα πει άμεση και κατατοπιστική απάντηση!
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις γνώμες σας.

Η αλήθεια είναι πως τη Νάξο και την Αμοργό τις έχω κοιτάξει ήδη και με τρομάζει λίγο το μέγεθος της Νάξου (όπως και της Σύρου φυσικά) διότι δε θα έχουμε δικό μας μεταφορικό και δε θέλουμε τα έξοδα να εκτιναχτούν.

Όπως είπε και η φίλη Κλεοπάτρα πιο πάνω, ψάχνουμε πολύ νωρίς γιατί έτσι και πέρσι εξοικονομήσαμε πολλά λεφτά από προσφορές και early booking. Πχ. πέρσι που επισκεφθήκαμε τη Μήλο (ένα επίσης μεγάλο νησί αν θέλεις να δεις όλες τις ιδιαίτερες και σχετικά απόμερες παραλίες) είχαμε βρει προσφορά δωμάτιο και αμάξι μαζί (30 ευρώ το άτομο/ βράδυ). Κάτι τέτοιο ψάχνουμε και φέτος που βέβαια ευελπιστώ οι τιμές να είναι στα ίδια επίπεδα. Γνωρίζετε τίποτα σε γενικά πλαίσια για τις τιμές αυτών των νησιών; Ή αν κανένα από αυτά έχει κάποιο καλό camping;

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους! :)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Camping σε καλό σημείο έχει η Αμοργός στην Αιγιάλη αλλά Αυγουστο γινεται χαμός
Κοίτα λίγο και αυτο το θέμα

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E5%EB%EB%DC%E4%E1/36683-%E1%EC%EF%F1%E3%FC%F2-2011-%F4%EF-%F6%F5%F3%E9%EA%FC-%E7%F1%E5%EC%E9%F3%F4%E9%EA%FC-3.html#post396250

Κουφονήσια αν πας Ιουνιο -Ιουλιο παίζει να πετυχεις καλή τιμή και δεν χρειαζεται αυτοκίνητο, αρα μπορεις να είσαι μέσα στο budget.
Αυγουστο λίγο δύσκολο να βρεις τέτοιες τιμές γενικά νομίζω
 

Just_Greek

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Camping σε καλό σημείο έχει η Αμοργός στην Αιγιάλη αλλά Αυγουστο γινεται χαμός
Κουφονήσια αν πας Ιουνιο -Ιουλιο παίζει να πετυχεις καλή τιμή και δεν χρειαζεται αυτοκίνητο, αρα μπορεις να είσαι μέσα στο budget.
Αυγουστο λίγο δύσκολο να βρεις τέτοιες τιμές γενικά νομίζω
Εμείς ψάχνουμε για μέσα-τέλη Ιουλίου οπότε πιστεύω και οι τιμές θα είναι καλύτερες και ο τουρισμός σχετικά μειωμένος.

Παιδιά, γνωρίζει κανείς ενδεικτικά τιμές από γουρούνες; Μόνο αμάξι έχω νοικιάσει και δεν έχω ιδέα. Συμφέρουν;
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
Αστυπαλαια φιλε πηγα περσυ και ειναι τελεια(προσφατα ανεβασα και ταξιδιωτικη ιστορια,νομιζω ειναι ακομα στις ιστοριες σε εξελιξη),επειδη απ οτι καταλαβα μας αρεσουν το ιδιο στυλ διακοπες και νησια.αλλα οχι καμπινκ εκει,θα βρεις φθηνο δωματιο μεσα ιουλη εγω ειχα βρει με 35 τη βραδια και τα πιο πολλα ειχαν 40 που ρωταγα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Η Αστυπάλαια έχει κάμπινγκ, είναι λίγο έξω από τη χώρα μετά το εργοστάσιο της ΔΕΗ. Είναι μια χαρά. Έχει σκιά, είναι καθαρό και ήσυχο. Τιμές δεν θυμάμαι. Δεκαπενταύγουστο δεν ξέρω τι παίζει, είχα πάει πιο πριν. Το μόνο αρνητικό που μου έρχεται είναι η παραλία μπροστά που ήταν χάλια.

Just Greek, αν ξεχάσεις τη Σύρο, μπορείς όντως να συνδυάσεις Κουφονήσια, Αμοργό, Αστυπάλαια, αν διαθέτεις αρκετές μέρες.
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
ναι το ξερω οτι εχει αλλα επειδη και εγω δεν ειχα ακουσει τα καλυτερα ειδικα για τη παραλια του καμπινκ αλλα και για το οτι ειναι κοντα στο εργοστασιο της ΔΕΗ,κ επισης ειναι κριμα να μην μενεις σε αυτην την ομρφη χωρα γι αυτο το ειπα το οχι καμπινκ
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.217
Εντυπωση μου κανει που ατομα κοιτουν απο τωρα τις summer vacation.
Μπραβοοο!!!:shock:
Εγω προτεινω το πακετο: Ναξος -Κουφονησια (δεν ειναι για πολλες μερες για μενα )-Αμοργος.

Κι εμείς από τώρα κοιτάμε Κλεοπάτρα.Μια και δεν θα πάμε πουθενά για Πάσχα:( κοιτάμε για καλοκαίρι:D.

Ως προς το κυρίως θέμα συμφωνώ με την πρόταση Νάξος-Κουφονήσια-Αμοργός για ζευγαροδιακοπές.:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.461
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom